Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forma - podforma? Kako polju u glavnoj formi dodeliti vrednost iz glavne?

[es] :: Access :: Forma - podforma? Kako polju u glavnoj formi dodeliti vrednost iz glavne?

[ Pregleda: 3165 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnidza
Nikola Nikolic
profesor
Jagodina

Član broj: 35336
Poruke: 42
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Forma - podforma? Kako polju u glavnoj formi dodeliti vrednost iz glavne?23.09.2004. u 14:49 - pre 237 meseci
Ljudi imam jedno pitanje,
Radim u Access-u povezanim sa Microsoft SQL- Serverom 2000. koristim Access-ov ADP project.
Evo problema:
Imam formu i podformu. U formi imam TextBox u koji ce korisnik uneti datum (ovaj text box ne uzima vrednost iz tabele).
kada korisnik unese vrednost u ovaj textBox, prelaskom na podformu ova vrednost treba da se dodeli po default-u polju Datum.Polje datum sadrzi svaki slog podforme. Ova podforma sluzi za unos novih record-a.
Kako ovo da uradim s obzirom da se u podformi ne vidi ovaj textBox? mogu li nekako koriscejem Me! ili navodjenjem putanje nekako...?
Moze i neka varijanta VBScripta...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Forma - podforma? Kako polju u glavnoj formi dodeliti vrednost iz glavne?24.09.2004. u 07:33 - pre 237 meseci
Kao record source za sub form koristi stored procedure sa parametrom tipa datum. Onda postavi ukucani datum kao parametar, i uradi refresh / requery.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

nnidza
Nikola Nikolic
profesor
Jagodina

Član broj: 35336
Poruke: 42
*.ptt.yu



+2 Profil

icon Re: Forma - podforma? Kako polju u glavnoj formi dodeliti vrednost iz glavne?24.09.2004. u 21:07 - pre 237 meseci
Hvala, u medjuvremenu sam se snasao!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Forma - podforma? Kako polju u glavnoj formi dodeliti vrednost iz glavne?

[ Pregleda: 3165 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.