Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji

[es] :: PHP :: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji

[ Pregleda: 3348 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Serb4EverBRE
Billy Kidd
bgd

Član broj: 27823
Poruke: 10
*.w82-126.abo.wanadoo.fr



Profil

icon mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji20.09.2004. u 18:29 - pre 238 meseci
Pravim newslist

Zelim da posaljem e-mail svima sa liste.
Da li ce uspeti ako napravim sledecu petlju

$i=0;
WHILE $i<$brojklienta
{
$recipient=mysql_result($req,$i,"email");
mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders);
}

----------------------------------------------------------------

Mislim da bi trebalo da radi, ali da li ce biti problema ako broj e-maila bude 100,1000,10000???
Da li ce petlja ici do kraja?

hvala
 
Odgovor na temu

Chiller
Aleksandar Skodric
Holandija

Član broj: 24586
Poruke: 62
*.speed.planet.nl

Sajt: www.skodric.com


Profil

icon Re: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji20.09.2004. u 21:34 - pre 238 meseci
ako je mashina jaka i ima dobru vezu, ne bi trebalo biti problema. Ipak, mozes da napravis i sa vremenskom razlikom (za kracu pauzu mozes i sleep da pravis...)

Poz,
Sale
Radije cu zaliti zbog ucinjenog, nego zbog necega sto sam mogao da ucinim.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
213.212.252.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji21.09.2004. u 07:34 - pre 238 meseci
nisam bas siguran u ovo sto cu reci - ali mislim da zavisi i od SMTP servera. Ako to pokusas da poteras sa nekog shared hostinga mislim da ce te sendmail limitirati na (lupam) 500 mejlova / sat, ili tako nesto...s druge strane ako imas svoj licni mail server - vozi mishko
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji21.09.2004. u 10:43 - pre 238 meseci
Nece, ovaj to ti nece poleteti sinko....
Zasto to kazem? Za mali broj mailova mozda ce ti i raditi kako treba, ali cim se poveca broj mailova, povecace se i vreme izvrsavanja skripte, a u php.ini treba da pogledas koliko ti je max vreme izvrsavanja skreipte - toliko vremena ce ti slati mail , a posle toga ce javiti timeout.
Dakle, ukoliko bi to zeleo da uradis a da ne zavisis od vremena izvrsavanja - trebalo bi da napravis "u letu" php fajlove koji ce iz npr. txt fajlova vuci po 10 mailova, proslediti ih i nastaviti na sledecem php fajlu sa po deset mailova i td.
Npr. prvi.php fajl vuce mailove, deli ih po deset i smesta u txt fajlove 1.txt, 2.txt .... pravi i zapisuje i zatim i poziva 1.php. 1.php salje mailove iz 1.txt, pravi 2.php na disku i poziva ga... itd itd, dok god ima maiova za slanje - na ovaj nacin valjda moze - nemoj da me drzis za rec. U svakom slucaju - za mailing liste zaduzeni su i takvi server - ne treba petljati php u to.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji21.09.2004. u 11:29 - pre 238 meseci
Zasto ne pogledas kako je uradjena neka newsletter skripta? Cak imas i negdje na netu objasnjeno kako se to radi.
Princip je da vadis iz baze npr. 10 email adresa i da onda u petlji saljes te mailove.
Na pocetku skripte stavi i set_time_limit(90);, gdje 90 oznacava 90 sekundi vremena dozvoljenog za izvrsavanje skripte.
Nakon petlje i slanja tih 10 emailova, saljes istoj skripti parametar, koji oznacava od kojeg broja treba da nastavi slanje. Npr., ako je poslano 10 emailova, parametar skripti dajes $_SERVER['PHP_SELF']?nastavi_od=$broj_poslanih_emailova.
Tada se skripta ponovo ucitava i radi proces slanja emailova u dijelovima. Naravno, zavisi i kakav hosting imas i koja podesavanja su na njemu, ali ovo sam ti uopsteno objasnio princip po kojem bi trebao da radis.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji21.09.2004. u 11:47 - pre 238 meseci
U ovo mi nije pallo na pamet - ovo je bolje resenje naravno!

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Serb4EverBRE
Billy Kidd
bgd

Član broj: 27823
Poruke: 10
*.w82-126.abo.wanadoo.fr



Profil

icon Re: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji21.09.2004. u 17:48 - pre 238 meseci
Hvala vam puno na pomoci


Napravicu tako, nece biti problem, vazno mi je bilo samo da znam da ce raditi :)

Kad je zavrsim podelicu je sa vama ovde ako ikoga bude interesovalo

AKo ima jos nekih ideja, samo pisite pa cu pogledati :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: mail($recipient, $subject, $msg, $mailheaders); u petlji

[ Pregleda: 3348 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.