Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li neko zna neku foru za povezivanje dvd-a na tv koji nema chinch za video ulaz?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: da li neko zna neku foru za povezivanje dvd-a na tv koji nema chinch za video ulaz?

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miloscupavi
bgd

Član broj: 34724
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon da li neko zna neku foru za povezivanje dvd-a na tv koji nema chinch za video ulaz?17.09.2004. u 12:17 - pre 238 meseci
Kakoda povezem dvd na tv koji nema video ulaz?
Dakle,radi se o onim malim televizorima koji imaju samo ulaz za antenu i to je to.
Naravno, ja sam probao da nakachim video kabal dvd-a na ulaz za antenu i naravno dobo haos. Pretpostavljam da je ovo potpuno pogresno resenje, jer sam dobio sliku sa puno smetnji i boje su potpuno naopake (plava umesto zute itd.).
Znam da je resenje nov tv,al mi trenutno to nije resenje, pa me zanima postoji li neka fora da se povezu ovakva dva uredjaja?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.com



+536 Profil

icon Re: da li neko zna neku foru za povezivanje dvd-a na tv koji nema chinch za video ulaz?17.09.2004. u 12:53 - pre 238 meseci

Postoje 2 načina:

1. Činč iz DVD plyera poveži sa video rekorderom (svi mlađi od 20 godina imaju ČINČ (compozitni video) ulaz) pa RF izlaz iz videorekordera poveži sa RF (antenskim) ulazom na TVu.

2. Kupi RF modulator koji će ti kompozini video signal i mono audio signal pretvoriti u RF signal na nekom kanalu.

Ja sam kupio taj RF modulator pre nekoliko godina i lepo radi. Signal je na 4. kanalu. Tada je to koštalo 50DM. Mala kutijica koja ima 2 činča sa jedne strane (Audio/Vieo) i jedan kao antenski konektor sa druge strane i dve žice za napajanje (12V). I to je cela nauka.

Problem kod oba rešenja je Macrovision. Ako je normalan DVD player nećeš ništa videti jer će se uključiti Macrovision zaštita. Ako je neki player gde je ta zaštita isključena (Skyvision, Xwave i tako ti) nećeš imati problema.
 
Odgovor na temu

miloscupavi
bgd

Član broj: 34724
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: da li neko zna neku foru za povezivanje dvd-a na tv koji nema chinch za video ulaz?17.09.2004. u 13:22 - pre 238 meseci
Da ne znas mozda gde moze da se kupi taj modulator i da li moze da se koristi za AM star dvd
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: da li neko zna neku foru za povezivanje dvd-a na tv koji nema chinch za video ulaz?

[ Pregleda: 2362 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.