Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?

[es] :: Storage :: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?

[ Pregleda: 8513 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 07:34 - pre 238 meseci
ovo se pojavljujeprilikom startovanja kompa, pa me interesuje sta znaci.
inace mashina radi kako treba.
Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net



+4 Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 10:25 - pre 238 meseci
U BIOS-u je onemogućen S.M.A.R.T. (System Maintainence and Reporting Technology, ako sam dobro upamtio), omogućava da predvidiš crkavanje diska.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.co.yu



+536 Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 11:17 - pre 238 meseci
Crkavanje harda je ona funkcija kojom su najviše reklamirali tu funkciju. Inače može se videti temepratura harda, koliko puta je upaljen koliko puta je došlo de greške i tako dalje... Ako S.M.A.R.T. uključen sve ovo se može očitati iz nekih programa (Sandra).
 
Odgovor na temu

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 15:08 - pre 238 meseci
PA kako, odnosno gde da ga ukljucim ?

Nije to mozda neophodna funkcija, ali nije ni losa, samo je pitanje koliko je
pouzdana i tacna.
Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 18:20 - pre 238 meseci
Pa u BIOS-u.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.mobtel.co.yu



+536 Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 20:04 - pre 238 meseci
Tijana, Tijana, takvi postovi su potpuno beskorisni!

Ako znaš gde se S.M.A.R.T. uključuje, ne znači da tako treba da odgovaraš! Ako si napisala "u BIOSu" onda reci gde u BIOSu. U protivnom nemoj se ljutiti kad ti bez obrazloženja obrišu poruku.

U zavisnosti od ploče ova opcija se nalazi na različitim mestima u BIOSu.
Na ASUS pločama to se radi za svaki uređaj posebno. Lupiš ENTER po hardu i na dnu se nalazi SMART, prebaciš na "enabled" i to je to.
Na GIGABYTE pločama je ova opcija "skrivena". U glavnom meniju pritisni CTRL+F1 pa idi na Advanced nešto, S.M.A.R.T. bode oči, lako ga je naći.
Na većini ploča se nalazi na istom ili sličnom mestu (kao i kod GIGABYTE ploča).
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 21:31 - pre 238 meseci
Zato mu i nisam napisala gde je. Ne znam ni kod mene napamet, cak ne znam ni da li treba da pritisnem Ctrl-F1 da bih to nasla ili ne, jer svaki put kad ulazim u BIOS odmah to pritisnem pa onda ceprkam. Sreca da si ti tu da me dopunis svaki put kad treba. :)
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

k2k2
Šumadija

Član broj: 15063
Poruke: 109
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?09.09.2004. u 22:42 - pre 238 meseci
Hvala, hvala, vec sam ukljucio.
Nisam toliki nepoznavalac racunara, mada, kao sto sam vec rekao, ne znam bas za sta ce mi to toliko, ali dobro... To je ono, non stop cackas i podesavas da bi nesto bilo bolje u sistemu (i gubis dosta vremena), a kad malo bolje razmislis to su mozda samo nijanse u pitanju i vecina stvari i nije potrebna.

Ne trudim se ja da promenim Srbiju, već sebe !
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ultra DMA mode-6, S.M.A.R.T capable but disable. sta znaci ?

[ Pregleda: 8513 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.