Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????

[es] :: Wireless :: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????

[ Pregleda: 3440 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????02.09.2004. u 20:20 - pre 239 meseci
Imam AP Pheenet WAP-011RT (radi u kijent modu za wireless internet) i radio je super dok sam sa provajderom imao fiksnu IP adresu ali sada kada je provajder presao na automatsku IP (DHCP) nece da mi radi net, dobijam IP od provajdera ali nece da mi otvori stranu za logovanje niti bilo koju drugu stranu na netu.
DNS adresa koju mi je dao provajder mi je ostala ista, pokusavao sam sve moguce kombinacije sa IP adresam i sa setovanjima AP-a ali uzaludno.
Ima li neko ima ovaj AP i kako njemu radu dali sa fiksnom IP adresom ili sa DHCP?
Ako je radio bez problema sa fiksnom IP zasto sada nece da radi kada stavim automatsku IP?
Zna li neko kako da sredim ovaj problem, da li ima mozda noviji firmware od v3.0?
HVALA UNAPRED!!!
by Vladakru
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
217.26.66.*



+4 Profil

icon Re: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????03.09.2004. u 14:02 - pre 239 meseci
Ajde ljudi, nije valjda da niko osim mene nije imao problena sa Pheenet-om?
Ajde daj te gdo mogu da nadjem onda novi firmvare za njega (vec imam verziju 3.0)
by Vladakru
 
Odgovor na temu

trninic

Član broj: 675
Poruke: 73
*.bg.wifi.vline.verat.net

Sajt: www.danetsol.com


Profil

icon Re: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????03.09.2004. u 19:35 - pre 239 meseci
Ja imam WL-118C+ i slicne probleme od 1.9., kada je Verat/Albanija na DHCP-u. Naime, gubitak paketa mi je oko 40%, ali je interesantno da je jutros bio samo 2%. Sumnjam da se zaglupljuje sa porastom temperature u prostoriji, a verovatno se greje i usled rada. Moze biti i da se opticki link izmedju Albanije i Verata 'greje' tokom dana. Ipak, ostaje cinjenica da je na mojoj zgradi, na istom nosacu, jos jedna HyperGain 24dB antena, isti AP, isti covek instalirao sa istim kablovima u oba stana, i malopre mi kazu u Veratovoj tehnickoj podrsci da njega pinguju sa 20% gubitaka paketa a ja imam 40%. Nemam pojma, jutros radi preko 60KB/s, a sinoc sam deset html strana ftp-ovao sat vremena! Bolje bi bilo da je AP.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net



+744 Profil

icon Re: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????03.09.2004. u 20:03 - pre 239 meseci
za trninica:

Da li koristis neki software za Pheenet? Netstrumbler mi neradi sa WL-118C+... pa me zanima dali si nasao nesto sto radi. Kako gledas koliki je gubitak paketa?
 
Odgovor na temu

trninic

Član broj: 675
Poruke: 73
*.ptt.yu

Sajt: www.danetsol.com


Profil

icon Re: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????03.09.2004. u 21:20 - pre 239 meseci
Crce nacisto :) Sad sam na modemu na 6xxxxx centrali. Suze da mi krenu od nostalgije :)

Inace koristim pathping komandu iz cmd za pingovanje po svim 'hopovima'. Netstrumbler sam instalirao ali mi nije radio, mada ne mogu da izricito tvrdim jer i ne znam za sta ovaj program sve sluzi. Planirao sam da ga koristim upravo za 'snimanje' baznih stanica u okolini, ali to nije radio.
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
*.verat.net



+4 Profil

icon Re: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????03.09.2004. u 22:59 - pre 239 meseci
ljudi malo skrecemo od teme a ja samo sto nisam tresnuo od zemlje ovaj moj AP..
ajde da nademo negde noviju verziju koja podrzava DHCP znaci treba mi novija verzija od 3.0
ja ne znam dobro da pisem engleski pa bi bilo dobro ko zna da posalje molbu ljudima iz Pheenet-a mail-om da mu posalju noviju verziju i da taj posle to zakaci negde na net ili da mi posalje na mail... :)
by Vladakru
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pheenet nece da radi sa automatskom IP adresom (DHCP) ???????

[ Pregleda: 3440 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.