Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....

[es] :: Enterprise Networking :: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....

[ Pregleda: 3765 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....23.08.2004. u 01:59 - pre 239 meseci
elem... postoji li to ?
znachi da na svakih 100nak mitara postavim po jedan i da oni samo prime i poshalju dalje signal ... i obrnuto ... ili su mi switchevi sudbina kleta...

dal je nekom uspelo ... 4 5 ili 6 komada u redu ?
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net



+18 Profil

icon Re: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....23.08.2004. u 22:56 - pre 239 meseci
To se zove repeater. Nekada su se posebno kupovali, a danas je ovakav uredjaj ugradjen u switch.

E sad, da li moze 4-5 za redom to ne znam.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....24.08.2004. u 00:23 - pre 239 meseci
To repeater je u stvari dvoportni hub.

Kaskadiranje nije pozeljno, kosi se sa modernim preporukama za dizajn mreze, padaju performanse, svi povezani segmenti kolidiraju u istom ritmu kao da je rec o istom kablu, ma katastrofa u svakom slucaju.

Dvoportni bridge (switch drugim recima) je mnogo bolje resenje. Ima na ebayu svasta.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....24.08.2004. u 20:45 - pre 239 meseci
lepo al opet nisam dobio odgovor ...
sve ovo shto ste napisali sam vec znao ...
meni je trebao ogovor a ne teoretisanje :)
pliz sledeci put nemojte pisati ako ne znate odgovor ... :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....24.08.2004. u 21:54 - pre 239 meseci
100Mb/s (100baseT), ako se ne varam po standardu podržava samo jedno "produženje", tj. repeater, tako da je tvoje pitanje kanda suvišno. Mislim da sam o ovome pisao (potraži po forumu od pre jedno godinu dana teme koje se bave ograničenjem kablova na 100m -- razlog je isti, tj. vreme koje je signalu potrebno da pređe preko žice s jedne strane na drugu).

Uostalom, za slučajeve kad ti treba takva dužina je predviđena optika :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....25.08.2004. u 00:22 - pre 239 meseci
Pazi Markom kad znam jednog domaćeg "provajdera" (a možda možeš i da pretpostaviš ko je u pitanju) koji je stackovao nekoliko hubova u par povezanih objekata.. rezultat je da do prve tačke imaš npr. 15 KB/s protok, do druge 10, do treće 5,... :))

Možda Peri to radi posao?

Pero, koliki su ti prohtevi po brzini i stabilnosti te veze? A da probaš VDSL kroz običan telefonski kabl?
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: (fast)ethernet transreceiver ... ili kako se vec zove .....

[ Pregleda: 3765 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.