Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije

[es] :: Windows desktop :: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije

[ Pregleda: 2017 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije10.08.2004. u 12:34 - pre 239 meseci
Znaci problem je sledeci - Xp se instalira bez problema i radi bez istih sasvim fino, a prilikom instalacije Win 2000 Ws posle "flickerovanja" ekrana instalacija pukne sa interesatnom porukom - hardware mailfunction - Zanima me sta Bilgejtsoliki sistemi proveravaju od hardvera i kojim redom, jer pucanje se dogadja odmah posle ili u toku provere modova graficke kartice - "rezolucija - flickering" Nisam pocetnik, ali na takav problem do sada nisam naisao. Da li sam upravu ako tvrdim da je xp veci problem instalirati - cini mi se da zahteva ne samo vise od hardwera, vec ga i proverava - npr memorijske module i slicno - pa ako je ta konstatacija u redu, onda mi nije jasno sa cim to Win 2000 ima problema. Inace kartica je Ati Do pre neki mesec ja na toj masini bilo instalirano cak 2 Win 2000 OS-a i sasvim su lepo radila

Pitanje je ta lista - ali sam ujedno malo i opisao problem
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije13.08.2004. u 01:05 - pre 239 meseci
Moze li neko da me uputi makar na neko mesto gde bih mogao da trazim te liste za pregled hardvera?

Mislim da cu da izbacim atija prilikom instalacije (mada mi nije jasno ako je on sto onda pravi probleme) i da ubacim neki gf - pa ako instalacija prodje da ga vratim nazad - jer je sa istom grafickom (ati) ranije radio bez problema.

Any other sugestions ?
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije13.08.2004. u 07:34 - pre 239 meseci
http://www.ntcompatible.com/thread20826-1.html

http://www.computerhope.com/issues/ch000474.htm
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije13.08.2004. u 08:10 - pre 239 meseci
Tužno. Svi puno drobe oko dobro poznatih i mnogo puta prežvakanih pitanja, a kada se pojavi nešto stvarno interesantno onda...

Baš me zanima koji tačno ATI imaš. Tačno je da posle flikerovanja prilikom instalacije OS proverava i instalira video sistem. Zaključak koji proizilazi iz ovog tvog opisa mora da bude delimična neispravnost tvog ATI-ja i/ili drajvera koji testira kartu. Neki od grafičkih modova ne radi kako to instalacija očekuje. Za neki precizniji zaključak je potrebno preseliti video kartu u neku drugu mašinu i na njoj obaviti instalaciju w2k. Dalje, bilo bi vrlo interesantno nabaviti identičnu kartu i probati je na tvojoj mašini prilikom instalacije, naravno...

Takođe, mislim da će ti privremena zamena karte za vreme instalacije rešiti problem ali misterija ostaje...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije13.08.2004. u 23:32 - pre 239 meseci
Ja sam na kUdtiHaEX-ovoj strani ovde ako SpelingMistakes ima stariju masinu. SpelingMistakes izlistaj konfiguraciju.
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije13.08.2004. u 23:46 - pre 239 meseci
Nije moja - od jedne ortakinje - ali sam zainteresovan da iscackam o cemu se radi - U pitanju je chaintecova ploca i duron na 700 i kusur - Normalno tom devojcetu se ne svidja xp i vrlo rado bi videla ponowo win 2000 na masini

Ma samo da se sa njom dogovorim - leti taj ati prilikom instalacije sigurno, ali i disk bih trebao da pregledam - U pitanju je nesto sto se zove Nikimi (kvazi madjarska fabrika radi po licenci kwantumove diskove) a nece da radi nikako osim kao Cable select a pravio mi je i probleme sa cd-om na istoj grani - Uzasno mrzim takve diskove - Imam osecaj da im nesto fali oko lektronike - Kako ustanoviti ako je ati - sta mu je - jer sasvim fino radi na Xp -u koji je trenutno instaliran (verujem da su svi ukapirali da zelim da joj vratim win 2000 kao os ali nesto ne valja pa je i dalje xp os)


Spel
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije14.08.2004. u 00:00 - pre 239 meseci
Sad sam pogledao malo detaljnije one kUdtiHaEX-ove linkove iznad - ima jos nekoliko stvari koje bi mogli da izazovu isti problem - Osim podesavanja diska (A probao sam jedno 5-6 puta sa razlicitim podesavanjima za hdd) moglo bi da bude i nesto u biosu - Ali moram da priznam da mi nije poznata nijenda konkretna stvar koja bi tako mogla da ubije instalacija - sa druge strane znam ih nekoliko koje bi mogle da prave probleme (mozda smart hdd ili kako se vec ono bese zove)- Videcu da to pokusam prvo - ali i dalje mi nije jasno - kako je onda win 2000 radio sa takvim podeaavnjima ranije - Hmm Ispade da vrlo lako mogu da ga zeznem vrativsi bios na default, pa ga posle ponovo "podesivsi" kako trbea da bude - Hmm - Glupo zvuci ali mozda mene vise glava nece boleti

Spel
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije14.08.2004. u 03:22 - pre 239 meseci
Samo promeni HAL sa ACPI na Standard PC i sve ce verovatno posle toga biti u redu, a mozes i ponovo instalirati Win 2000 sa ACPI-jem iskljucenim u BIOS-u. Tad ce se komp morati gasiti sa dugmetom (ono staro dobro:"It is now safe to turn of your PC") ali najverovatnije nece imati problema sa BSOD-ima. Kao sto rekoh radi se o starijoj masini i to joj je moguc lek. Ako neces da imas slicnih problema u buducnosti instaliraj Windows 98 ili Windows ME a mozda tvoja drugarica nebi imala nista protiv da uci kako se koristi Slack ili neki drugi Linux.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Lista stvari koje win os proverava kao hardver prilikom isnatalcije

[ Pregleda: 2017 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.