Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?

[es] :: Ostali hardver :: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?

[ Pregleda: 7929 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?09.08.2004. u 01:02 - pre 240 meseci
Gde to da podesim, mislim da trebam negde u BIOS-u ali nisam siguran...

Imam A4tech-ov mis koji svetli (opticki je i providan) mislim da znate koji model je u pitanju, mozda ga cak i neko poseduje.. e sad hocu da mi svetli i kada je komp. ugasen...

imam AWARD-ov bios (ploca A7v8x)...

PoZdRaV

p.s Znam da ovo moze da se izvede jer mi se to i dogodilo prilikom spajanja misa na drugi komo ! verovatno je na njemu vec bilo podeseno...



 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.metrohive.net

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?09.08.2004. u 01:06 - pre 240 meseci
Uglavnom svi traze obrnuto, tj. da se svetlo na mishu utrne zajedno sa racunarom.

Ja mislim da je kriva ploca i da bi mozda mogao da se zamenis sa nekim ko ima obrnut problem.

;-)
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
62.108.100.*



Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?09.08.2004. u 01:41 - pre 240 meseci
Pa 99% ima negde da se podesi.. aj ko zna neka kaze...

Citat:
Uglavnom svi traze obrnuto, tj. da se svetlo na mishu utrne zajedno sa racunarom.


Jbg, sta da se radi, meni je lepse kad mis NON-STOP gori...

PoZdRaV

 
Odgovor na temu

alex303

Član broj: 8110
Poruke: 390
212.200.116.*



Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?15.08.2004. u 02:34 - pre 239 meseci
Ako je miš USB onda neće moći bez USB to PS2 konvertora.
Samo PS2 miševi svetle kada je sistem ugašen.

 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nspoint.net.



+4 Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mouse) i posle gasenja kompjutera..!?15.08.2004. u 03:20 - pre 239 meseci
Moj ne svetli (niti bih želeo da svetli, niti mislim da bi bilo normalno da svetli) a prikačen je na PS/2 tako da to nije neka pravilnost.
 
Odgovor na temu

alex303

Član broj: 8110
Poruke: 390
212.200.116.*



Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?15.08.2004. u 14:38 - pre 239 meseci
Naravno da ne svetli. Sve to takođe zavisi i od ploče. To jest BIOS-a. Kod mene u biosu postoji opcija Wake on PS2 mouse move. I naravno i zagradi piše da ovo radi samo sa PS2 miševima. Šta mislite kako bi optički PS2 miš mogao da probudi sistem a da ne svetli. :)
 
Odgovor na temu

iinmii
Nikola Marić
Novi Sad

Član broj: 14098
Poruke: 84
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?16.08.2004. u 01:57 - pre 239 meseci
Pogledaj u uputstvu za ploču, pored konektora za miša i tastaturu imaš jumper "KBPWR1" prebaci ga na položaj 2-3 i to bi trebalo da ti reši problem...
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?16.08.2004. u 09:03 - pre 239 meseci
Da je normalno da svetli, proizvodjac bi ostavio mogucnost izbora :)
I posto ti engleski tako dobro ide, nemoj da ga koristis. Inace se mish na engleskom pise mouse ;-)
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?18.08.2004. u 13:38 - pre 239 meseci
Ja na svojoj ploci imam jumper kojim odabires mogucnost paljenja kompa pritiskom na bilo koju tipku na tipkovnici. Taj jumper ukljucuje napajanje PS/2 prikljucaka cim je napajanje ukopcano na mrezu. Dok mi je taj jumper ukljucen u biosu mogu ukljuciti paljenje kompa pritiskom na bilo koju tipku, a mis stalno svijetli, a kad je iskljucen mis se ugasi, a paljenje na bilo koju tipku ne radi.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?18.08.2004. u 14:34 - pre 239 meseci
To "svetlo" nije svetlo uopste...

Kao sto sijalica ima radni vek od toliko i toliko chasova, tako i taj mish ima neki vek trajanja... E vidite, to "svetlo" je u stvari jedna LE dioda koja prestavlja centralni deo optickog misha. Laicki receno, da ne objasnjavam sve do detalja, od ugla pod kojim svetlost pada na podlogu i same rezolucije misha zavisi i preciznost... sto ne znaci da veca rezolucija znaci i vecu preciznost (primer je dao MS sa svojim sjajnim IntelliExplorer 3 misevima, a jednog primerka sam i ja ponosni vlasnik). Cemu ovo teoretisanje? Edukacije radi. A i sa druge strane da pokusam objasniti da to ne treba stalno da "radi" ili "gori", kako obicno ljudi kazu.
Svejedno, noviji mishevi, kao i ovaj moj, imaju standby funkciju (opet se pitajte zasto) i mish ne "svetli" stalno, sve dok ga ne pomerite...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Hocu da mi svetli mis (mause) i posle gasenja kompjutera..!?

[ Pregleda: 7929 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.