Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8619 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?06.08.2004. u 23:45 - pre 240 meseci
Dakle da li ce nas telekom konacno udostojiti ADSLa.
Nesto sam cuo da ipak nece davati direktno korisnicima nego ce prodavati kapacitete provajderima a oni "izdavati" korisnicima.

Mada verujem da ste upuceniji od mene i da znate nesto vise
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?06.08.2004. u 23:52 - pre 240 meseci
Kako bi to bilo lepo, al' nisam siguran da ćemo gledati taj film... (koji je inače normalna pojava na zapadu).

Nego, MyWay... Ima li kakvih insajd informacija o tom nasušnom ADSL-u koji zidate k'o Skadar na Bojani? ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 07:42 - pre 240 meseci
Insajd informacija je da je to usluga samo za firme.
Objašnjenje je da imaju statičku adresu, zbog toga dakle.

Potvrdiće MyWay :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 09:27 - pre 240 meseci
Šta, znači ne mogu da reše dinamičko alociranje IP adresa, pa moraju da dodeljuju statičke, pa iz toga sledi da je to samo za firme?

Wow! :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 13:10 - pre 240 meseci
Hehe, momci opet pucanj u prazno. Pa dokle više tako?
Eto Gojko servira glupost, Marko smečuje, publika tapše, i onda ja ispadnem nakaradan zato što vas podsećam da ste od početka u autu...
Ali ajde opet:
@Gojko: statička adresa, email adrese i sl su dodati da bi se korisnicima pružilo više od prostog interneta.
@Marko: pa ti valjda znaš kolika je to 'nauka' dinamičko dodeljivanje IP adresa?

Rezime: Nije ADSL samo za biznis korisnike zbog fixne IP ad, već obrnuto.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 13:41 - pre 240 meseci
Mi se malo salimo, ali hajde da te pitam jednostavno:

Zasto je ADSL biznis usluga kad je u celom svetu to usluga za
rezidencijalne korisnike?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 15:06 - pre 240 meseci
Citat:
MyWay:
@Gojko: statička adresa, email adrese i sl su dodati da bi se korisnicima pružilo više od prostog interneta.


hm.. više od prostog interneta?!?

dakle sada znamo, imamo "prosti internet" (bez statičke IP adrese, bez email adrese, i bez još nekih stvarčica), i onda imamo ono "nešto više".. to mu dođe kao bonus, zar ne? ;)

btw, pa nek je i za firme, ali zašto nema i paket sa dinamičkom adresom (po nižoj ceni, pretpostavljam, pošto je statička "bonus"). možda nekim firmama i ne treba ništa više osim tog "prostog interneta"?


(mislim se u sebi: o bože.. kakvu sve terminologiju neće da izmisle ovi telekomovci, samo da bi opravdali sopstvenu nesposobnost..)

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 16:45 - pre 240 meseci
zombie, ako je i od tebe - mnogo je.
Hoćeš da kažeš da je u stvari bolje da za korisnika da ne dobije fixnu ip i mail adrese ?
Pojasni mi molim te, šta se to dobija time što se ne dobija.

P.S:sledeći put kad se opet budeš 'mislio u sebi', neka ostane 'u sebi', ok?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.ru
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 21:24 - pre 240 meseci
>
> .
>
izvinjavam se sto se mesam u diskusiju, od koje usput receno, nema
nikave koristi ni za jednu stranu, ali ovo mi deluje kao emisija na
zelenoj televiziji, kada voditeljka, u placenom terminu, pomaze gostu
(oglasivacu) i kaze: "znaci vi nudite onaj pravi internet gde korisnici
nece dobijati mail-ove koje ne zele i tako na miru mogu da komuniciraju
sa rodjacima u inostranstvu? a on odgovara: "i ne samo to, mi ne
koristimo skupe telefonske linije (kao da postoje jeftine) i tako
neobracunavamo nasim korisnicima dodatno zaduzenje, pa se oni iznenade
kada im stigne racun za telefon"

nepismeno!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 23:09 - pre 240 meseci
uuuuuuuuuu malo smo prosirili diskusiju.
Ja sam sa threadom samo hteo da saznam ima li nesto od ADSLa u nerednih 6 meseci...da bi znao,a verovatno i velika vecina,vredi li to cekati ili uraditi neki wireless ili cable net
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?07.08.2004. u 23:31 - pre 240 meseci
Jedini ko ovde na to pitanje može da ti odgovori je MyWay, a on ćuti poput zmije i samo troluje :-).

Marko.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.beotel.net



+629 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?08.08.2004. u 09:05 - pre 240 meseci
A zašto trolujem? I kako?
Što se tiče ADSL-a za rezidencijalne korisnike, nemam info, jedinu informaciju ovde je dao vuki 68 u u temi.
Ja jesam radnik Telekoma, ali iz tehnike, tako da nemam informacije o stvarima koje se usko tiču prodaje. (kao što je i svugde manje-više)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?08.08.2004. u 19:10 - pre 240 meseci
ok "my" znaci da rezimiramo "ko zna kada"
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
195.252.85.*



+629 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?08.08.2004. u 19:29 - pre 240 meseci
Rezime je bio ja ne znam kada.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?08.08.2004. u 19:44 - pre 240 meseci
Mogu li i ja da zamolim za odgovor na pitanje iz moje prethodne poruke na ovoj temi?
Hvala.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?08.08.2004. u 21:48 - pre 240 meseci
Ovo?
Citat:
Gojko Vujovic: Zasto je ADSL biznis usluga kad je u celom svetu to usluga za rezidencijalne korisnike?


Paaaa, ADSL nije ni samo biznis (u ovom slučaju small business), ni usluga samo za rezidencijalne korisnike. U to zašto se Telekom opredelio da jednu uslugu ponudi prvo biznis korisnicima ja neću da ulazim, jer je to stvar samog vrha menadžmenta i prodaje. Ja mogu samo da nagađam (što sigurno neću, naročito ovde) jer ne pripadam malopre navedenim strukturama.
Satisfied?
Molim.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?08.08.2004. u 23:39 - pre 240 meseci
Posto je MyWay insajder da mu postavim par pitanja

Kad cu ja moci da dobijem fixni IP broj, a da ne placam oko 50000 za mesecni zakup ISDN?
Hocu npr. da rutiram mrezu, zato i placam j... internet!!! Dalje, sta boli telekom koliko kompjutera koristi moj modem!!!

Svedjani su (REZIDENCIJALNI KORISNICI!!!) vec na 10 Megabita, kad ce taj ADSL? Pa to postoji vec 10 godina na zapadu (mada je bilo malo skupo pre 10 god!!!)

Koliko ce jos tvoja firma da lihvari, Myway, 25 evra ti je mesecni flatrate ADSL na zapadu!!!!

(Nemam nista licno protiv tebe Myway, ali imam MNOGO protiv tvojih poslodavaca)

 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?09.08.2004. u 07:01 - pre 240 meseci
Shvatam Bojane, ali:
- shvati da ne možeš porediti Srbiju i Evropu - kod njih ADSL uveden pre 10 godina kao što kažeš a kod nas se pre 5 godina još uvek igrali rata...
- čini mi se da Paket1 ADSL-a košta oko 35 evra (dakle nije velika razlika u odnosu na cene koje ti navodiš)
- imaćeš u okviru paketa i fixnu Ip, mada eto to sad nekima ovde smeta (scroll up malo)
- kako to plaćaš mesečni zakup ISDN-a 50000?

Pozdrav
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Dzivdzan
Severni Pol

Član broj: 5458
Poruke: 70
*.ericsson.net

ICQ: 133174709
Sajt: www.ericsson.com


Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?12.08.2004. u 14:44 - pre 239 meseci
Iz mog licnog iskustva (a radim sa ovim mrezama poslednjih par godina) evo par razloga zasto samo pravna lica:

- Cena prikljucka je veca nego za fizicka lica, znaci bolji "business model"
- Broj prikljucaka ce biti relativno mali --- sto je super zbog obima support-a
- Broj prikljucaka ce biti relativno mali --- super zbog nepoznanica oko problema koji se mogu javiti u mrezi.
- Telekom je stara firma --- polako ulazi u nepoznate vode

Sve ovo je tipican scenario za bivse PTT firme sirom sveta, jedini problem je da se sa DSL-om tamo negde pocelo ranije nego kod nas.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?12.08.2004. u 14:50 - pre 239 meseci
Citat:
- Cena prikljucka je veca nego za fizicka lica, znaci bolji "business model"


Sto bi diskriminisali fizicka lica ako zele da plate tu cenu? :) Koliko vidim, cena je OK i za srednju klasu fizickih lica :)

Citat:
- Broj prikljucaka ce biti relativno mali --- sto je super zbog obima support-a


Ako je "business model" isplativ, sto bi bio problem raditi upscaling support resursa ako trziste to zahteva? Meni ovo deluje kao vasljiv izgovor :)

Citat:
- Broj prikljucaka ce biti relativno mali --- super zbog nepoznanica oko problema koji se mogu javiti u mrezi.


A cemu sluzi pilot/test faza? - pa Telekom ovo testira vec godinu dana... mislim za to vreme se postavljaju citave nacionalne mobilne mreze :)

Citat:
- Telekom je stara firma --- polako ulazi u nepoznate vode


Ne verujem da biz-dev ekipa iz Telekoma nije citala knjige o menadzmentu i ideju da uvek mogu da kupe firmu koja ima iskustvo (sez.... hehe) i koja moze da radi taj posao.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL za rezidencijalne korisnike,ima li neko informaciju kada i kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8619 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.