Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u

[es] :: Windows aplikacije :: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u

[ Pregleda: 4180 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cd_yu

Član broj: 23889
Poruke: 18
*.tehnicom.com



Profil

icon Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u06.08.2004. u 08:29 - pre 239 meseci
Nadam se da sam na dobrom mestu za ovo pitanje.

Da li neko moze da mi objasni detaljno sta da podesim i gde da bih imao sliku na TV-u istovremeno kad i na monitoru? Potreba za ovim je, naravno, film koji gledaju dve razlicite osobe u dve razlicite prostorije, a u isto vreme. Nesto sam pokusavao ali mi bas ne ide od ruke.

Ono sto sam uspeo da uradim je Extended Desktop i to je prosto i radi. Uspeo sam takodje da namestim da mi se film emituje na TV-u dok ja na monitoru radim nesto sasvim drugo (to je zahvaljujuci MV2 Player-u, ima tu opciju da se izabere gde ce da pusta Full Screen film). Ova druga opcija je korisna kad neko u kuci hoce da gleda film a ti imas nesto hitno da zavrsis pa mu pustis tako...ili si film gledao pa ti se ne gleda ponovo. :)
Medjutim, nikako ne mogu da pustim film na oba istovremeno. Ranije, dok sam koristio G-Force kartice, to je bila najobicnija opcija Clone i dobijes sliku i na TV-u. Kako se to sad radi na ATI-ju?

Konfiguracija koju imam: kartica Ati Radeon ASUS 9600XT, drajveri XP4.7, OS XP Proff, Monitor LG 1720B, TV LG 74". Player za pustanje filmova: MV2 Player (neka verzija, ne znam tacno). Kartica je VIVO i spojena je na TV standardno - TV Out.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

error
Zoran Podsečki
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 14328
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u18.08.2004. u 11:41 - pre 239 meseci
ima jedan program, zove se tv-tool(s). ima dosta opcija što se tiča rada
monitor + tv.
ne znam hoće li ti pomoći jer nemam iskustva s njim pošto je nvidia taj problem sa gledanjem filmova stvarno ljepo riješila.
a možda i pomogne. javi.
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u18.08.2004. u 11:47 - pre 239 meseci
koliko se ja secam tv-tool je samo za nvidiu a za ati-ja moras da trazis nesto drugo.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u18.08.2004. u 11:59 - pre 239 meseci
shta ce mu bilo shta drugo osim drivera sa www.ati.com :)
samo ti njega skin ... 20 i kusur mega :0 ... lepo skini CEO ... i tu imash raznorazne dodtke za panel :) .. e tu imash i opciju za Overlay ili kako se vec pishe :) ... e tu izaberesh ... Same on all ... i nema te bolo vugla :)
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.196.EUnet.yu



+4 Profil

icon Re: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u18.08.2004. u 23:21 - pre 239 meseci
Ako si dobio instalacioni CD sa drajverima za ATI imas na njemu Control Panel. Pojavljuje se kao dodatne opcije u Desktop Properties\Settings\Advanced a onda kao sto je neko vec rekao (ne znam ko jer nemam ostale postove dok pisem odgovore, pa ne vidim) "same on all" i to je to.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u18.08.2004. u 23:28 - pre 239 meseci
Nisam siguran za ATI ali morao bi da skines noviji driver pa imas opcuju dualview sa njom u isto vreme mozes da gledas i na Tv-u i na monitoru, ja sam imao problem ako je DivX film da nemam titl na oba nego moram jednom da stavim prioritet, kad Mv2 prebacis na najvisi metod rada <ekspert> dobices dobrih opcija...
 
Odgovor na temu

markonirs
Goran Marković
Sistem administrator
Kruševac

Član broj: 19496
Poruke: 37
*.air.tehnicom.net



+2 Profil

icon Re: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u22.08.2004. u 16:11 - pre 239 meseci
Obzirom da imamo slicne karte (ja imam 9600 pro) evo ti odgovora. Samo instaliras neki noviji Catalyst (ja koristim 4.8), odes u "Setings" pa u "Advanced", pa u "Displays". Tamo aktiviras opciju TV ekrana (znaci dugme na vrhu palete u kojoj ti je slika TV-a). Zatim odes u "Overlay", udjes u "Clone mode option" i aktiviras opciju "Same on all". To je sve, sve identicno kao na monitoru. POZDRAV...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako da imam sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u

[ Pregleda: 4180 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.