Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban

[ Pregleda: 3944 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban25.06.2004. u 08:58 - pre 241 meseci
Kao sto pise u naslovu teme, meni treba kompet za ciscenje senzora, zna li neko gde to ima da se kupi kod nas..
Do sad sam uspeo da izbrojim 4 vidljive crne tackice i nekih 10-ak manje vidljivih (ali pri dodavanju kontrasta pojave se..)

Smatram da je 3000 din prevelika cifra za servis, s' obzirom da se potreba za ovakvim radnjama javlja na recimo 3-4 meseca, zavisi od uslova rada..

Normalni ljudi na zapadu ciste ovo 1x mesecno..

Pa sad ako neko zna nesto o ovome nek ne zali tastaturu..
Hvala.
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban11.07.2004. u 09:28 - pre 240 meseci
Gde si nasao ciscenje od 3000 dinara? Uopste ni ne znam gde u Beogradu neko radi to uopste. Ja sam do sada cistio sam, jer obicno sam imao truncice prasine koje sam lako mogao stapicima za usi izvaditi... Medjutim juce sam se igrao sa makroima, i na f/45 sam video kako sam ja to "dobro" ocistio...

Za sada mi ne smeta i nemam vecih fleka, ali mislim da vredi bar dva puta godisnje dati nekom da ti ocisti. Samo me strah ovde kod nas to raditi... Canon servis u USA ti to gratis uradi, samo platis postarinu ili odneses sam u njihov serice centar.

Poz
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban13.07.2004. u 12:52 - pre 240 meseci
BG Elektronik je autorizovani servis Canon refleksnih aparata, ovo je za servisera koji ima alat i sredstva sitnica, a bila bi i za mene samo da imam stapice i metanol. Ne bi ja sa tim za usi (nadam se da si skinuo 'vatu). Koji aparat si cistio?
 
Odgovor na temu

ajevic
Aleksandar
Beograd

Član broj: 29689
Poruke: 81
*.consulting.tehnicom.com



Profil

icon Re: Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban13.07.2004. u 14:13 - pre 240 meseci
Citat:
SpinneR.sr: BG Elektronik je autorizovani servis Canon refleksnih aparata, ovo je za servisera koji ima alat i sredstva sitnica, a bila bi i za mene samo da imam stapice i metanol. Ne bi ja sa tim za usi (nadam se da si skinuo 'vatu). Koji aparat si cistio?


Ma cistio sam Canon 10D... I to bas stapicima za usi... Imao sam neku truncicu u gornjem delu, tako gde god sam imao nebo na slici imao sam i NLO. Tako da ukljucio mirror lock up, stapicem taknuo truncicu i ona se zalepila, valjda od elektriciteta...

Sad sam primetio par tackica, ali na otvorima blende preko f/11, tako da mi nije hitno ali ih ni ne vidim golim okom na senzoru... tako da bi voleo da mi neko autorizovan to ocisti...

Razmisljam se da uzmem neki konverter bez dioptrije, da samo stoji i blokira ulaz cesticama. :)
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban23.07.2004. u 13:09 - pre 240 meseci
Pa.. probaj sa njima.. do sada znam 2 leek-a (oba su mi prijatelji) koji su nosili kod njih D60. Prvome nije radio sinhron na kontaktu za eksternu rasvetu, takodje mu je zatvarac/shutter presao "samo" 46000 za 5 meseci i 23 dana..
Ovi u servisu su se krstili..

Drugome je riknuo shutter za 2 godine intenzivnijeg rada (isto preko 40k snimaka)
Aparat su mu sredili, predao u petak, preuzeo u utorak..

Nisu zajebanti, oce daurade, samo kad imaju delova..

Ovaj prvi kad je odneo D60 cekao ga 2,5 meseca ali.. tad je D60 bio pojam.. bese davno..

..poz..
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Senzor cleaning kit za refleksne digitalce - potreban

[ Pregleda: 3944 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.