Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

expertska misljenja na sledecu temu: Imam 3 vrste aktivnosti : Contact, Meeting,

[es] :: .NET :: expertska misljenja na sledecu temu: Imam 3 vrste aktivnosti : Contact, Meeting,

[ Pregleda: 3294 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon expertska misljenja na sledecu temu: Imam 3 vrste aktivnosti : Contact, Meeting, 21.05.2004. u 10:53 - pre 242 meseci
mozda nije za .NET ali radim aplikaciju u ASP.NET -u.

Interesuju me neka vasa expertska misljenja na sledecu temu: Imam 3 vrste aktivnosti :
'Contact' - koji moze biti susret na uliici ili preko telefona,
'Meeting' koji se moze odzravati bilo gde i
Taskovi za korisnika.
Posle nekoliko razlicitih misljenja dosli smo do zakljucka da zajednicka polja za sva tri entiteta a ima ih oko 10-tak drzimo u jednoj tabeli koju zovemo Activity sa 3 strana kljuca ka repovima u tri child tabele Contact, Meeting i Task gde drzimo kolone bitne samo za taj entitet.
To ce nam omoguciti da brzo izlistamo sve aktivnosti za jednog usera a ne da pravimo UNION sa tri razlicite tabele. Koje bi bilo vase resenje datog problema?
 
Odgovor na temu

SlavkoPar
Slavko Parezanin
Software Architect
Beograd

Član broj: 19979
Poruke: 5
*.yubc.net

Sajt: www.ChessSpace.com


Profil

icon Re: expertska misljenja na sledecu temu: Imam 3 vrste aktivnosti : Contact, Meeting, 21.05.2004. u 11:14 - pre 242 meseci
Dobro ste napravili !
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: expertska misljenja na sledecu temu: Imam 3 vrste aktivnosti : Contact, Meeting,

[ Pregleda: 3294 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.