Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas

[ Pregleda: 7770 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas17.05.2004. u 22:50 - pre 241 meseci
Odavno sam zeleo da malo popricam sa ljudima o ovoj temi.

Ja licno pratim utorkom Ekstremni Inzenjering na Discaveriju, i petkom uvece ima emisja na Diskaveriju takojde (u 10 uvece) koju sam ja nazvao Garaza. Imam nekoliko do sada koje su izgrebovane i pretvorene u divx (zahvaljujem Tex-u na pomoci), pa ako neko zeli - u subotu moze da ih naruci :). U njima ima stvarno svega, od tuninga, do redizajna i pravog dizajna - industrijskog. U nekim epizodama su snimlejene i sekvence rada u Studio Toolsu :). i jako lepi crtezi. U nekima su samo prepravljali kola, stavljajuci toliko muzike da im ne znam ni cifru :) Giga ili cega vec mhz-a :) He he he
A u nekim su na primer bili i snimci rada petoosne cnc masine na izradi modela (ne secam se koji materijal - u pitanju je prototyping - i model 1:1

Ok da se vratimo na temu - Ima takodje cetvrtkom uvece (nesto novo) ekstremno projektovanje na national geographic-u - To cu da pokusam takodj da pratim, mada ako gledamo sa te strane, ima dosta emisija koje su vezane za new technologies - npr bio je serijal o bespilotnim letelicama, pa o x 35 i slicno Bilo je i o UAV-ima itd itd.

Ako neko zna nesto jos pored ovoga (a ja nisam bas sve napisao) neka doda - Bilo bi interesatno da kada se vec bavite ovim ili necim slicnim, da pogledate malo sta ljudi rade.

Speling
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
195.178.35.*

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas18.05.2004. u 06:34 - pre 241 meseci
Postoji emisija GTI MAG na MotorsTV-u nikada nije u isto vreme pa se mora otici na njihov sajt radi programa dodata samo .com . Inace emisija se bavi auto tuningom. I menjaju je na odprilike 10-14 dana.
Postojala je slicna i na AB Motors ali sam izgubio termine i nikako da pogodim kada je a ime ne znam.
Imam 4 emisije snimljene u izvornom mpeg2 kodu od po 650mb 30 min. svaka.
Moze razmena za slicno !!!
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-3.tehnicom.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas18.05.2004. u 08:49 - pre 241 meseci
Da zaboravih da napomenem - Imam i citavu odiseju (2 emisije ili 90 min konkretnog materijala u divx-u - tacnije xvid-u) pravljenja QM2 - iliti Quin Mary 2 To vam je onaj mali brodic "plekookeanski". Imam takodje nesto vezano za "projektovanje" brodica, a najvise je bazirano na italijanskom dizajnu.


Za sada spisak izgleda ovako pa ako neko nesto zeli - Subota na adi
http://www.elitesecurity.org/tema/45788/1#344695

Bespilotne letelice 01.avi
Bespilotne letelice 02.avi
Diskaveri experimentalni avioni.avi
Dizajn brodova.avi
Garaza 001.avi
Garaza 002 Diora_1.avi
Garaza 002 Diora_2.avi - jos sam se ucio pa nisam umeo da "uvezem" ova dva dela u jedan ali to je to
Garaza 003.avi
Garaza 004.avi
Garaza 005.avi
Garaza 006.avi
Kursk.avi - Izvlacenje kurska - jedan mozda emotivnan dogadjaj, alu takodje i podvig u tehnickom smislu (podici bese 24.000 tona)
National Geographic Vetrenjace.avi O projektovanju i postavljanju vetrenjaca na moru - Jako interesatno
Quin Mery 2.avi

Moram da napomenem da su meterijali kompresovani u x-vid, i u rezolucijama koje se krecu od oko 400 x 300 (i nesto) pa do mozda cak i pune Pal rezolucije (720 x 576) - Okvirno 46 minuta materijala (koliko ostane posle secenja reklama iz emisija koje sam nazvao garaza) tezi oko 300 tinak megabajta. Zvuk nije neki - 22 khz ali je za arhivu dobro.


Speling

DODATO

Znaci na gornji spisak dodajte
Komanch.avi
Garaza 007
He he he
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas21.05.2004. u 23:10 - pre 241 meseci
Emisija koja me izuzetno nervira - Amarican Choper - Odmah posle "garaze" - Grrrr - Pa zar na diskaveriju nisu mogli da nadju nesto bolje od Tate i Sina koji se svadjaju i psuju - Ali ok :)

Koliko ljudi uopste prate emisije posvecene dizajnu - 3d -u i slicno - Mislim ovo je nesto sto bi "kanda" trebalo da nas zanima - Mislim ovo kao sto je garaza ili nesto slicno!
Zna li neko jos neku emisiju o dizajnu - Nebitno je - Arhitektura ili bilo sta samo da ima jako velike veze sa dizajnom. Kad smo vec kod toga Koja od emisija ima najbolju grafiku . 3D Animaciju ili slicno- za preporuku - Da ne bude da favorizujem samo diakavery, jer to ne radim, dobrodosli su tip-ovi o emisijama na svim televizijama koje se mogu gledati kdo nas - sa izuzetkom domacih tv stanica :)

Speling
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas06.06.2004. u 15:59 - pre 240 meseci
Bespilotne letelice 01. avi 299 MB
Bespilotne letelice 02. avi 541 MB
Comanch. avi 265 MB
Diskaveri experimentalni avioni. avi 552 MB
Dizajn brodova. avi 247 MB
Garaza 001. avi 602 MB
Garaza 002 Diora_1. avi 131 MB
Garaza 002 Diora_2. avi 347 MB
Garaza 003. avi 370 MB
Garaza 004. avi 216 MB
Garaza 005. avi 367 MB
Garaza 006. avi 282 MB
Garaza 007. avi 272 MB
Garaza 008. avi 270 MB
Garaza 009. avi 276 MB
Kursk. avi 281 MB
National Geographic Vetrenjace. avi 249 MB
Nosaci za nuklearno oruzje. avi 262 MB
Quin Mery 2. avi 666 MB
Trans Atlantic Tunel. avi 266 MB


Evo malo detaljnijeg spiska
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip0.t-ipconnect.de

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas01.07.2004. u 08:43 - pre 240 meseci
Citat:
SpelingMistakes:
Koliko ljudi uopste prate emisije posvecene dizajnu - 3d -u i slicno


Ja iskreno receno ne gledam - najpre jer sam bukvalno prenatrpan poslom, i to bas dizajnerskim. A drugi, mozda i jos vazniji razlog je sto ne vidim sta bi me to AMERI mogli o dizajnu uciti. Mislim, imamo mi studio u Cikagu, ali cim treba odraditi nesto sto nije za USA ili Kinu, odmah zovu nas...
Ameri i dizajn, ko moj ujka Milovan i molekularna biologija (doticni inace veoma uspesno tovi bikove) :P
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.58.EUnet.yu



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas01.07.2004. u 10:16 - pre 240 meseci
Nema tamo (mislim na emisije) samo amera - U pitanju je i evropski dizajn, a da ne pricamo o japancima - Na kraju krajeva npr ultra lake letelice, zgrade, mostovi, tuneli i slicno - pa to dolazi sa svih strana sveta. Ali opet najdalje u reklami sto se tice dizajna su dosli ameri - i pomalo evropljani, jer se kod nas ne posvecuje dovoljno (mislim na evropu) vremena tim i takvim stvarima - pa onda i imamo emisije o bespilotnim letelicaam od strane amera, ali ne i od strane izraelaca, evropljana a da ne pricamo o rusima. Ameri naprave reklamu za svoj avion i puste je na diskaveriju ili national geographicu, a rusi ne daju bez para svoj reklamni materijal za npr S300, Tungusku neki aviona, ili nesto slicno - iako je po meni u dosta segmenata bolje od svega sto amerikanci imaju. Na kraju krajeva niko nama nije kriv sto mi to ne umemo lepo da uradimo - Ja mislim da je i dan danss tajna kako je sagradjena-e hale za sajam - a to je vec staro i ha haj godina. To je stratesko razmisljanje koje mi u marketingu nemamo a te emsije su pored mrvica dizajna (ok priznajem dobrih i lepih) samo reklama


 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip0.t-ipconnect.de

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas01.07.2004. u 12:24 - pre 240 meseci
Vojni proizvodi su nesto sasvim drugo, pre svega zbog kupaca, kojima se proizvod ne namece reklamom na tv, vec statistickim podacima sa raznoraznih ratista, pre svega ;)
Zato mislim da ne treba da ih uvlacimo u raspravu, a ako to vec i cinimo, treba da jasno naglasimo razliku izmedju njih, i proizvoda namenjenim sirokom trzistu.

No da se vratimo na snimanje emisiija o dizajnu - po meni je neophodan uslov da se napravi dobar materijal ukljucenje zaista kompetentnih ljudi. Ako (opravdano ;) pretpostavimo da ti kompetentni ljudi rade u renomiranim dizajnerskim studijima, da vidimo iz kojih bi razloga jedan studio pristao da pusti uljeze kod sebe?
Zbog eventualnih kupaca? Sigurno ne, oni se sticu osvajanjem nagrada od strane (drugih) kompetentnih ljudi, kao i brojem prodatih jedinica proizvoda u odnosu na konkurenciju...

Zato ja u takvom snimanju vidim samo veoma opasne posledice i odavanje poslovnih tajni o razvoju proizvoda konkurenciji, a prvi koji to uopste nece tolerisati i dozvoliti su klijenti dizajnera.
Mislim, nije da toga bas uopste nema, tako kad su kod nas npr. snimali, kao primer za gledaoce je navedena evolucija dizajna jednog termosa :)))
Toliko o tome zasto zaista nema kvalitetnih emisija.

UBR, vidim da navodis kao primere tunele, mostove i vojnu opremu, a posto su mi pomenute emisije nepoznate, malo sam zbunjen - da li se u njima zaista govori o industrijskom dizajnu, ili je pak rec o konstruisanju, koje se na engleskom takodje vodi pod pojmom "designing"?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas01.07.2004. u 17:26 - pre 240 meseci
Pa bas to htedoh da kazem - to su emisije u kojima se govori o dizajnu, projektovanju npr tunela ispod alpa, problemima na koje su nailazili i slicno. Kako su nkee stvari resene i slicno - To oni zovu ekstremni inzinjering - a to su npr najveca platforma za naftu, tunel ispod alpa, most preko barencovog moreuza (usa -rusija), globalni auto put i slicno. Tu takodje dolaze i eimisije tipa najvislja zgrada na svetu (tajvan), piramida za 700.000 ljudi u japanu i slicno. Tu ima dizajna, projektovanja i ispitivanja sva svim ostalim stvarima kooje te projekte prate. Imam npr emisiju od ideje do realizacije broda Quin Mary 2 - sto je vrlo interesatno jer smatram sebe svestranim covekom, pa me to i zanima (moze se reci da sam svastaros za 3d). Emisija koju sam nazvao Garaza - je u stvari sastavljena od nekoliko Garaza i njihovih sjajnih rpoizvoda. Rad koji je pratio sve te projekte, i slicno. U jednoj se npr u nekoj garazi pravi model 1:1 npr necega sto je bio sinonim nekada u americi - Diora -(mozda mi za to i ne znamo - barem ne ja - mlad sam a ne star kao neki od nas :P) he he he - mozda bi to bilo kao da pricam o Plavoj Ptici -. Posao tih ljudi iz te GARAZE je bio da u odnosu na crteze tih kola, i igrackica koje su se nekad pravila, naprave model 1:1. Koriscen je Studioo Tools, pa cnc masina gde je napravljen modl 1:1 u nekom materijalu - mozda je cak i drvo. Onda su napravljeni kalupi za neke stvari, a neke su napravljene "unikatno" - Tu su se mogli videti zanimljivi nacini prototyping-a i razlicito koriscenje odredjenih materija - smola, lepkova i slicno. Na kraju su svi ti delovi stavljeni na potpuno raskomadani (fordov neki glanc novi auto - ili je bilo nesto drugo - nebitno za pricu) auto, pa je sve to lepo namontirano, i dobili su model koji ima sve sto i pravi auto. Kabinu, sa upravljacem i sve to radi - To je objasnjenje emisije o garazi (a valjda to dodje pod dizajn) -
Npr ona emisija o vetrenjacama - pa to je nekih 45-6 minuta materijala o nacinu iskoriscenja vetra u evropi, jer je to ovde mnogo popularnije nego u US. Ima i dizajna, i razvoja, i price o svim prethodnim modelima, pa i o najnovijoj, najboljoj (itd) vetrenjaci koja se automatksi - kompjuterski - postavlja prema vetru i slicno. Od velikih do malih pa na dalje. Ima dosta komp animacije koje prate sve te emisije, ne samo da kao reklama, vec i kao objasnjenje kako sta radi, i slicno. Ima i kojekakvih simulacija i slicno.
Emisija i waterparks je bila o nekoliko tih i takvih zabavnih parkova, gde je opisan nacin kako su smisljeni ( zamisljanje pa izdizajnirani), o firmama koje su taj divovski posao uradile, i na koje nacine. Rastavljen je zabavni park u delice kako bi se to i taj posao bolje razumeo. Upotreba sjajnih Cad Caid paketa prilikom projektovanja i razvoja ideje, i prednosti koje takav nacin rada donosi su samo neke beneficije u kojima sam ja uzivao, apsolutno shvatajuci taj i takav nacin rada. Bila su spomenuta i prikazana kojekakva ispitivanja (fluida) sa catije i nacina na koji ce se odredjeni elementi ponasati u toku njihovog koriscenja. Od prskalica pa do malih rucnih topova za decu - sve je poprilicno objasnjeno - i to meni licno odgovara - mada od cele emisije ipak nije da mi je sve interesatno - ima tu i bla bla price, ali sta ce - reklama je takva

Ja sam "former" pilot - imam nekih 35 sati naleta na svemu i svacemo - i nekih 5 skokova - zamisli moje oduseveljenje kada gledam avione (od borbenih do ultra lakih) u nekim emisijama gde ih dlimicno opisuju, pokazuju snimke i slicno - a da na pricam o nekakvim test letovima i slicno. OK vidim ja vise nego ostali (treba znati sta treba gledati) ali ne vidim vise od onoga sto je neko rekao da je maksimum za prikazati - ali bolje i to nego da nema nicega. Vidim kako i gde koriste water jet secenje, pa gde i kako se koristi titanijum i slicno, pa gledam kako neko tamo koristi Catiju da uklopi hiljade delova za neki x35 i slicno - i sve to upijam - i to me ucvrscuje u misljenju da moj nacin koji pokusavam da predstavim ovde ljudima uopste nije cudan (na kraju krajeva neverne tome nek sacekaju tutorijale pa nek uporede parametarski solid modeling sa bilo kojim drugim) Mozda malo nekom zvuci suludo da tek "tako" dajem i poklanjam znanje - ali svako ima neke svoje razloge pa i ja. -

Ja opet ponavljam da je za mene dizajnirati Automatsku Pusku, Jahtu , Gitaru ili Kompjuterski Sto - ISTO - Normalno svaki od tih proizvoda ima svoje specificnosti kojima se prilagodjavam - ali dizajn je dizajn - bilo da se radi o metalu, plastici, drvetu i slicno Da imam para, seo bih i okupio ekipu i npr uestvovao u projektima kao sto su Zeleznicki cvor ka Aerodrumu Bg, pa Mosta na Adi, pa dizajn Stanicnih mesta (Bgd) ili mozda dao ideju o modelu za kioske. Ali para nema, ovde niko "nista" ne radi, i svi duguju svakome Tako da .............
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
195.178.35.*

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas01.07.2004. u 22:39 - pre 240 meseci
Dali je to program Alias StudioTools™
http://www.alias.com/eng/produ...rvices/studiotools/index.shtml
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas02.07.2004. u 00:23 - pre 240 meseci
Da to je to - Mislim jedna od stranica na Aliasovom sajtu posvecena Sudio Tools-u
Inace o njemu mozemo na nekoj novoj temi - ako je neko pokrene
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas02.07.2004. u 19:07 - pre 239 meseci
Npr danas sam gledao i snimio emisiju od "super kranovicma - njihovoj evoluciji od prvih tipova do dana danasnjeg, smerovi razvoja, nacini konstruisanja pa i nacini funkcionisanja - To je meni barem interesatno, i ja to podvodim pod dizajn
- Nadam se da se i ostali slazu ?
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas17.07.2004. u 13:41 - pre 239 meseci
Ovi momci osim sto sjajno psuju prave i odlicne motore he he he
http://www.orangecountychoppers.com/

To je jedna popularna emisija o pravljenju motora - od pocetka do kraja - normalno ima veze sa dizajnom, proizvodnjom i slicno
http://dsc.discovery.com/fansites/amchopper/amchopper.html

Evo jos jedan veoma interesting link
http://dsc.discovery.com/fansites/amchopper/photo/photo.html
 
Odgovor na temu

SpelingMistakes
Balkanska Kazablanka

Član broj: 14395
Poruke: 1084
*.beocity.net



Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas12.08.2004. u 17:03 - pre 238 meseci
Evo jos jednog interesatnog linka - ali - ko ima ove kanale - za neke nikad ni cuo He he he
http://www.pistonheads.com/news/tv.asp
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.ptt.yu

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas13.08.2004. u 06:53 - pre 238 meseci
UKTV People je na satelitu:
Astra 2B (28.2E) - 11992.00 H - DVB/MPEG2 - 27500 2/3 - NID: 2 - TID: 2015 - Txp: 15 - Beam: Astra 2B North - Sky Digital
Pokusacu kasnije da ga navatam ali mislim da se ne moze otvoriti kao SKY ITALIA

Probao sam (NE OTVARA SE TAJ CEO PAKET) a n a drugom satelitu ga nema.
TopGear
http://www.topgear.com/ ima ga jos i na BBC-u
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas16.02.2005. u 22:35 - pre 232 meseci
Evo mog spiska vezanog za automobile:

1-GTI MAG.avi - TUNUNG AUTOMOBILA SA KANALA MOTORS TV
2-GTI MAG.avi
3-GTI MAG.avi
4-GTI MAG.avi
5-GTI MAG.avi
6-GTI MAG.avi
7-GTI MAG.avi
Giugiaro_modeliranje.avi - SA AB MOTEURS-A
Paris Tuning Show.avi
TOP MARQUES_MONAKO.avi
A bike is born TRIKE.mpg - SA DISCOVERY-A
Rides_Foose Design Diora_HOT WHEELS.mpg
Rides_Shelby Coobra II.mpg
CAR IS BORN_od I do XI.avi PRAVLJENJE SHELBY COBRE SA DISCOVERY-A
BY MARK EVANS
Generation Espace Tuning 08-August .avi
Rides_Hot-Rod Juice.avi
Rides_Daisy.mpg
Rides_Havy Metall.mpg
Rides_Hot-Scrach .avi
Rides_Hot-32 Radller.mpg
Rides_Hot-Dominator .mpg
Rides_Hot-Ford Truck Boss 427 .mpg
Rides___car_show.mpg
Rides___ford_mustang.mpg
Tuning_zone_.mpg
V6_car_rez.mpg KRATKI REZOVI TUNINGA SA AB MOTEURS-A
A_race_car_is_born_od 01 do 07.mpg PRAVLJENJE WESSTFIELDA SA DISCOVERY-A
BY MARK EVANS
Generacion_tuning_i.mpg
Mag_tv_.mpg
V6.mpg
RIDES - BMW.mpg
RIDES - FORD THUNDERBIRD .mpg
RIDES - KARAVAN 1.mpg
RIDES - LAMBORGINI.mpg
RIDES - RAT ROD.mpg
RIDES - SHELBY GTR1.mpg
Fioravanti - Culture de talents.mpg
RIDES - HOT ROD FARBANJE.mpg
RIDES - HOT ROD HOLLYWOOD.mpg
RIDES - HUMER H2.mpg
RIDES - MUSTANG.mpg
TUNING TV od 1 do 12.mpg TUNING EMISIJE SA DSF-A
Pimp my ride od 1 do 16 epizoda TUNINGA sa MTV-A
RIDES - CADILAC XLR_CHIP FOOSE.mpeg
RIDES - HOT ROD_CHIP FOOSE_1.mpeg
RIDES - HOT ROD_CHIP FOOSE_2.mpeg
RIDES - BURBANK CHOPPERS_HOT ROD 27.mpg
RIDES - FORD TRUCK_TITUS_BOSS 427.mpg

..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Tv emisije posvecene dizajnu i slicnim temama kod nas

[ Pregleda: 7770 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.