Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??

[es] :: Windows mreže :: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??

[ Pregleda: 6637 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.bih.net.ba.



Profil

icon Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??28.04.2004. u 07:50 - pre 243 meseci


Pokusali smo umreziti ova 2 racunara,preko obicnog UTP kabla ali su svi pokusaji pali u vodu.Ovaj racunar na Win XP ima integriran mrezni kontroler tj LAN prikljucak na ploci ploc je Epox 8RDA tako nesto a drugi racunar pod Win ME ima mreznu karticu SURECOM!!Pokusavali smo ali jednostavno racunari ne vide jedan drugog!Mozda ovo radimo pogresno jer nam je prvi put pa bi volio da nam neko u detalje objasni kako umreziti ova 2 op.sistema??Nesto sam cuo od prijatelja da postoji problem kod XP-a da to on ne dozvoljava,jer treba mijenjati neki kljuc u registriju,da bi XP prihvatio nove postavke!!Da li ima tu istine??Pomagajte!!
 
Odgovor na temu

Borkan
Boris Janjetovic
dipl.ing. arh, MA
Banja Luka

Član broj: 26369
Poruke: 15
*.teleklik.net



Profil

icon Re: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??14.05.2004. u 19:36 - pre 242 meseci

Ako ih direktno umrezavas bez switcha provjeri da li ti je kabl ispravan i da li si pravi kabl uzeo ... mora biti tzv. crossover kabl ...

Network sekcija :
Network maska na oba kompa : 255.255.255.0

IP adresa prvog : npr. 192.168.0.1
IP drugog : 192.168.0.2

probaj iz komandne linije napraviti "ping" sa jednog na drugi komp.
da vidis da li se uopste nerazrijesene adrese vide...

MCP, MCSE

Live and let die. . . . . . .
 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
217.24.18.*

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??17.05.2004. u 10:08 - pre 242 meseci
Naravno moras prvo proveriti da li ti pozadi "svetle lampice", tj da li je hardwerski sve uredu.
Ako jeste, pored toga sto je gore pomenuto, da podesis IP adresu, treba jos u Control Panel > Administrative Tools > Computer Managment da upalis usera
Guest pod opcijom Users, tako sto ces kliknuti desni taster na Guest > Properties > pa pod Generals > iskljucis opciju Account is disabled.

Osim toga moras serovati ono sto hoces da se vidi na grugom racunaru.
Naravno da bi se racunari videli moras podesiti da pipadaju istoj mreznoj grupi.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

Milos_pa
Milos Filipovic
pancevo

Član broj: 27001
Poruke: 6
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??22.05.2004. u 20:18 - pre 242 meseci
Najprostiji i naj bezbolniji nacin je da pokrenesh wizard na xp za pravljenje smal office or home networka (nalazi ti se u my computer crvena mala kucica) kada bude zavrshio pitace te da li zelish da na josh nekoj mashini pokrenesh wizard tu imash opciju da kreirash network setup disk, ubacis flopy kreirash ga i fajl koji nadjesh na disketi pokreni na winME i mora da radi 100%.To ti je za naj obicniju kucnu mrezu tipa igrice,sherovanje...
Probability of failure of a component, assembly,
subsystem or system is inversely proportional to ease of
repair or replacement.
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??22.05.2004. u 23:33 - pre 242 meseci
zayebi wizarde i diskete - ti vec imas iskustva s tim
http://www.elitesecurity.org/tema/54549


radi sve fino i rucno
99% stvari pise u helpu i na microsoft.com
 
Odgovor na temu

cikiste

Član broj: 19599
Poruke: 62
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??23.05.2004. u 21:53 - pre 242 meseci
Hi!

www.wown.com

Koliko se secam, skacenica ja za World Of Windows Notworking ili nesto sl.

Ima sve sta te interesuje o umrezavanju pow win-ima.

Poz,
Ivan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako umreziti 2 racunara,jedan sa Win XP Pro a drugi sa Win ME,detaljno molim??

[ Pregleda: 6637 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.