Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD

[es] :: PHP :: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD

[ Pregleda: 5069 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milosobilic
SRBIJA

Član broj: 21805
Poruke: 46
81.93.67.*

Sajt: milosobilic


Profil

icon postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD20.04.2004. u 15:52 - pre 242 meseci
Imam scrip za counter.php, i sve je ok.. jednostavnia je verzija, kopiranje web, i u istom direktorijumu da bude counter.txt file za pocetnim brojem npr.1
To sam sve zavrsio, a zadnje sto treba da napravim je da promenim CHMOD u 755 ili ako ne radi 777.


Moje pitanje je "Sta je to CHMOD i kako to da promenim u 755 ???"
 
Odgovor na temu

bzero
dev null
europe

Član broj: 5907
Poruke: 371
195.178.54.*

Jabber: bzero@elitesecurity.org
Sajt: www.google.com/search?q=b..


Profil

icon Re: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD20.04.2004. u 16:45 - pre 242 meseci
Svaki fajl i direktorijum na unix fajl sistemu ima odredjena prava pristupa (koji korisnik/grupa moze da cita fajl, pise u njega, izvrsava ga i sl). Ova prava se menjaju komandom chmod.

Za php pogledaj:

http://www.php.net/manual/en/function.chmod.php
Never trust an operating system you don't have sources for.
 
Odgovor na temu

liban0n
coder4u.blogspot.com

Član broj: 2731
Poruke: 206
*.adsl.net.htnet.hr



Profil

icon Re: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD20.04.2004. u 19:42 - pre 242 meseci
a možeš i ručno

moraš se spojiti na svoj account i na mjesto di se nalazi ta skripta uraditi ovu naredbu

chmod 755 ime_skripte

ili

chmod 777 ime_skripte


mada 755 ce biti dovoljno!
---------------------------------
Blog of mine http://coder4u.blogspot.com/
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.76.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD21.04.2004. u 00:11 - pre 242 meseci
Nemoj menjati u 755 ni 777 nego 666, jer 755 znaci da nije writeable za obicne posetioce, a 777 znaci da ima execute prava svako (nije toliko strasno za ovaj file, ali cisto da znas)

Sto se chmod tice, ako koristis neki FTP client za upload, klikni na file (obicno desnim misem) i imas nesto tipa "properties" ili "change attributes" ... u Total commanderu imas u File meniju "Change attributes" i samo mu ukucaj 666 u odgovarajuce polje (prepoznaces sigurno gde treba).

Jel' mogu da znam o kom sajtu i kom scriptu je rec posto mi je nesto strasno poznato :-)
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

milosobilic
SRBIJA

Član broj: 21805
Poruke: 46
*.teol.net

Sajt: milosobilic


Profil

icon Re: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD24.04.2004. u 02:55 - pre 242 meseci



To jos nije sajt, to je pokusaj da napravi sajt :)


postavio sam counter sa bravenet-a, pa sta bude ....

...nek` proverava ko hoce, sta ima veze...



sta ti je poznato ????
 
Odgovor na temu

milosobilic
SRBIJA

Član broj: 21805
Poruke: 46
*.teol.net

Sajt: milosobilic


Profil

icon Re: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD24.04.2004. u 02:56 - pre 242 meseci
url: http://users.teol.net/~stevopfc
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: postljanje counter.php na stranicu postljanje counter.php na stranicu CHMOD

[ Pregleda: 5069 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.