Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)

[ Pregleda: 256 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Somi04
Nema

Član broj: 345573
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)06.11.2020. u 21:21 - pre 3 meseca
Pozdrav svima. Imam problem sa gore navedenom muzickom linijom. Problem je wow i fluter na record deku. Pokusavao sam da promenim gumice, ali nista, menjao sam i motor. E sad kada je u pitanju motor tu dolazi novi problem. Naime sa orginalnim motorom sa deka wow i fluter nije bio bas toliko istaknut, medjutim kada sam promenio motor sve vratio na svoje mesto proverio da li je sve ok i pustio kasetu, wow i fluter su bili jos istaknutiji. Ja sumljam jos na pinch roler, ali sam hteo da se savetujem sa nekim ko ima vise iskustva u popravkama ovakvih uredjaja.

Odgovor na temu

here again

Član broj: 345685

+14 Profil

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)06.11.2020. u 21:50 - pre 3 meseca
Proveri pinch prstom. Ako je tvrd ko kamen i stakli se i površina koja naleže na traku nijeravna nego zakrivljena, eto ti uzroka. S obzirom na aktualnost kaset dekova, verovatno ima podosta godina i verovatno je pinch odavno izgubio karakteristike koje su bitne za stabilan hod trake.

Odgovor na temu

Somi04
Nema

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)07.11.2020. u 15:50 - pre 3 meseca
Proverio sam pinch roler, nije on skinuo sam sa playback decka koji radi perfektno i stavio na record ali opet nista, gumice sam promenio odavno a takodje i motor.

Odgovor na temu

Somi04
Nema

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)07.11.2020. u 16:17 - pre 3 meseca
Da li da promenim motor ponovo, jer posle promene orginalnog motora sa kojim je bilo wow i flutera na drugi motor jos se pogorsalo.

Odgovor na temu

here again

Član broj: 345685

+14 Profil

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)07.11.2020. u 19:28 - pre 3 meseca
Sem pinča, koji je sigurno izgubio na mekoći i obliku, treba pogledati vučni točkić koji vuče, namotava, kasetu. On je napravljen kao sendvič sa filcem u sredini i oprugom koja vrši pritisak preko tog filca sa donjeg dela točkića na gornji i na taj način (trenjem) vuče traku. Ako je ta sila veća a pinč izgubio elastičnost i geometriju, dolazi do problema koje ti opisuješ.
To, što sam ti opisao, to se obavezno kontrolisalo posle određenog vremena baš zbog takvih deformacija zvuka. Jedino što ne znam da li iko više prodaje pinčeve. Po pitanju vučnog točkića, njega možeš raslopiti i očistiti dok roler treba menjati.

Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
*.dynamic.sbb.rs.

+276 Profil

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)07.11.2020. u 21:06 - pre 3 meseca
Moze roler da se malo osvezi ako nije ispucao Ali kao sto je napisao stavljao, je potpuno ispravan radi probe. Ako je mehanizam kao prenos koristi idler ili sl moze da se nadje zamena, malo teze ako je zupcanik u pitanju, on je dosta mek i ume da izgubi poneki zub vremenom najbolje bi bilo izmeriti sile dinamometrom, pa ond aoceniti gde "skripi"

Odgovor na temu

Somi04
Nema

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)08.11.2020. u 16:27 - pre 3 meseca
Uspeo sam da resim problem sa wow i fluterom, zamenio sam motor gumice i pinch roler, sada je sve super, medjutim motor koji sam stavio proizvodi preveliku buku do +10db na desnom kanalu, sta to moze da pravi problem? Pre sam dodavao kondenzator na kontakte motora i ta buka se koliko toliko stisala, sada fabricki postoji kondenzator na motoru koji je ispravan i proverem unimerom, ali pravi problem.

Odgovor na temu

Somi04
Nema

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)08.11.2020. u 17:33 - pre 3 meseca
Odustao sam od resavanja tog problema sa motorom i stavio sam ponovo drugi sada vise nema buke i wow i fluter je jako nizak i ne cuje se uvopste. Hvala svima na savetima i pomoci. Pozdrav!!!

Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
*.adsl.eunet.rs.

+7 Profil

icon Re: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)09.11.2020. u 16:26 - pre 3 meseca
Kad smo vec kod mini linija imam ja Sony RX-90.

Odlicna linija, imam je vec 22 godine, za moje potrebe mi je skroz zadovoljavajuca.
E sad, decenije su prosle tako da ima nekih problema.
Vrteska za diskove (ima ih 3 kom) se sama otvara cim ukljucim liniju i nece da se zatvori.
Komande na samoj liniji brlja, pritisnem jedno a odradi nesto sasvim drugo.
Verovatno treba i laser da se ocisti.

Voleo bih da je popravim (a da me ne kosta bas previse) pa ako neko ima predlog za neki servis?

https://www.youtube.com/watch?...6hU&ab_channel=AntoniZuret

Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony XO-D1 Muzicka linija (wow i fluter problem)

[ Pregleda: 256 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.