Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa radio aparatom u kolima

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa radio aparatom u kolima

[ Pregleda: 191 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tractus
Goran Petrovic
Telekom
Telekom
Srbija

Član broj: 339713
*.ptt.rs.

icon Problem sa radio aparatom u kolima22.04.2020. u 13:14 - pre 35 dana i 23h
Dozlogrdilo mi je ponašanje mog radio-aparata u kolima. Radi kada mu se radi, a ne kada ja hoću. Pitam se ko je gazda u kolima ja ili on. Sve je to uredu demokratija i sva ta prava, ali nemam više nerava. Reših da ga popravljam, pa se obraćam za pomoć, a stvari stoje ovako.
Radio aparat je fabrički, i nije diran. Automobil je toyota rav4. Radio uvek radi kada se startuje automobil-mislim na displej . Moguće je kada se startuje automobil da je sve normalno, pa onda iznenadno prestane sa radom mislim na zvuk. Kako prestane sa radom tako i posle nekog neodredjenog vremana krene sa radom, ali obavezno uz nagli i glasni brum, kao da se odčepi nešto.
Još jedno zapažanje je interesantno. Broj odbijanja poslušnosti-rada je daleko veći zimi nego li leti. Moja neka razmišljanja, uz naravno korišćenja interneta i gogla translate-a su sledeca. Kontakt negde je razlabavljen i kada je hladno dolazi do vece dilatacije i slabijeg kontakta za razliku od leta.
Još sam doznao da kod toyote ili rade svi zvučnici ili nijedan.
Problem je po meni, ali to je samo moje mišljenje, je negde u instalaciji do zvučnika. Možda negde neki lem na izlazu radija ili možda u ručici za upravljanje radio komande na samom volanu.
Kako bi ste krenuli da resavate problem, sem predloga da se ode do majstora. To me čeka u svakom slučaju, ali pre toga...

Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129

Sajt: pedja.supurovic.net

+1404 Profil

icon Re: Problem sa radio aparatom u kolima22.04.2020. u 13:51 - pre 35 dana i 23h
Najpre proveri sve kontakte, na zvucnicima i na radiju.

Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd

Član broj: 167413
*.adsl-3.sezampro.rs.

+389 Profil

icon Re: Problem sa radio aparatom u kolima22.04.2020. u 21:56 - pre 35 dana i 15h
Kontakti priključaka, to prvo proveriti

Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problem sa radio aparatom u kolima

[ Pregleda: 191 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.