Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Greškom startao format pa prikinio, spašavanje particije

[es] :: Storage :: Greškom startao format pa prikinio, spašavanje particije

[ Pregleda: 184 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petar0001

Član broj: 64012
188.252.218.*

+1 Profil

icon Greškom startao format pa prikinio, spašavanje particije04.04.2020. u 09:33 - pre 2 meseca
Sa dispart-om sam htio formatirati usb stick. Napisem "select part 3" (tu je usb stick) i na "format fs=ntfs" mi nije proslo i trazi da upisem jedno od ponuđenih. Ja odabrao volume i krenio format. Vidim da mi je spojen bio i externi hdd, brzo provjerim na "my computer" i vidim da mi je zapravo krenio format jedne particije od externog harda. Odmah ugasim command promt (bilo je na 2% odrađenog) kako bi prekinio radnju i sad ne mogu pristupiti toj particiji. U windows exploreru vidim particiju ali je sve 0 gb. Idem uci u particiju ali mi trazi da prvo formatiram te zatim "volume does not contain a recognized file system". U Disc menagmentu ga vidi sa pravom velicinom particije u gb ali kao raw disk. Imaam jos 2 particije na tom externom hdd-u i normalno ih vidi i otvara.
Pitanje za vas je da li je ikako moguce spasiti/popraviti tu particiju kako bi mogao pristupiti podacima?

Odgovor na temu

calexx
Slavoljub Bralović
Niš

SuperModerator
Član broj: 71794
*.exe-net.net.

+1228 Profil

icon Re: Greškom startao format pa prikinio, spašavanje particije04.04.2020. u 12:13 - pre 2 meseca
Ja sam jednom imao sličan problem, hteo sam da instaliram ReactOS ali sam zaboravio da je to bazirano na NT-u i da neće da se snađe ako pokušam da instaliram na petu logičku, brzo sam ukapirao da je on krenuo od početka i prekinuo. Mislim da je uništio samo prve primarne particije, nije stigao do ekstended pa sam probao MiniTool Partition Wizard i on je odmah prepoznao postojeće oštećene particije i sve vratio za kratko vreme. Probaj prvo njega, ako ne pomogne možda neko ima sličnu alatku.

Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Greškom startao format pa prikinio, spašavanje particije

[ Pregleda: 184 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.