Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 4975 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?29.10.2019. u 12:32 - pre 54 meseci
Taj procesor koji on ima je previse slab.Svakako bi trebo da stavi phenom kad vec kosta 20 evra.

https://www.cpubenchmark.net/c...-AMD-Phenom-II-X4-965/136vs370
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?29.10.2019. u 15:01 - pre 54 meseci
Dobar je taj procesor , ali njegova maticna ploca je prilicno slaba .

Brzo ce joj ovaj jaki procesor koji trosi dosta struje doci glave !

Plus mora da kupuje kuler itd . Ja da imam takvu plocu i da gledam da traje sto duze ipak bih uzeo nesto adekvatnije sa 3 jezgra .

Ovako nesto 3 jezgra i kuler original za 1.500 din .

https://www.kupujemprodajem.co...35-2-90Mhz--85496638-oglas.htm
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?31.10.2019. u 18:46 - pre 54 meseci
Ja sam svoj AM3 castio sa
Athlon II X4 605e
45W (ne treba ti novi kuler)

Nešto je bolji od ovog predhodnog X4 a troši manje struje.

Doduše koristim ga za filmove i povremeno igrice sa klincem:)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?31.10.2019. u 19:19 - pre 54 meseci
https://www.asus.com/rs/Motherboards/M4N68TM_LE_V2/HelpDesk_CPU/

Ima par 125W procesora koje njegova ploca podrzava. Ono sto mene brine je sto nema nikakav hladnjak na VRMu. Bilo je i za AM3+ takvih ploca pa su brzo sklonjene iz prodaje.

A kupovina hladnjaka za 125W AMD CPU je gotovo neophodna, iz vise razloga. Em je ono malo 60mm go*ance bucno k'o djavo, em moze da izvuce jos malo preko iz procesora. Adekvatnih hladnjaka ima na sve strane, ja sam prvo uzeo neki 92mm Cooler Master (mislim tx3) i zavrsavao mi je posao za fx8320 dokle god nisam isao u ekstreme. Nije bio preko 3k i naravno uvek moze da se prebaci na drugu plocu/procesor.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?31.10.2019. u 20:18 - pre 54 meseci
Podrzava ona na papiru , posebno kada je nova .

Sada kada ima vise od 10 godina , nije to isto kao nova . Ostarili kondezatori i ostali pasivni delovi . Cipovi teoretski nemaju rok trajanja , ali ovi ostali delovi imaju . Posebno kondezatori . I proizvodjaci napisu toliko hiljada casova garantuju . Kondezatori znaju da crknu i od stajanja i kada ne radi ploca .

Tako da nije isto terati plocu kada je tek izasla iz radnje i onu koja je silovana 10-tak i vise godina .

Moze i ona , ali ce jaki procesor da je spali brze nego neki od ovih sa manjom potrosnjom . Znaci ne sam procesor , njemu nece biti nista , nego napojni deo ploce , ko hoce da mu Prastara Low end ploca traje sto krace , treba na nju da stavi sto jaci procesor
 
Odgovor na temu

ineve74
Srbija

Član broj: 338256
Poruke: 274
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+27 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?31.10.2019. u 20:29 - pre 54 meseci
Ja mislim da su asusove ploce dobre.Imam dobro iskustvo sa dve ploce .
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?01.11.2019. u 01:39 - pre 54 meseci
Citat:
ademare:
Podrzava ona na papiru , posebno kada je nova .

Sada kada ima vise od 10 godina , nije to isto kao nova . Ostarili kondezatori i ostali pasivni delovi . Cipovi teoretski nemaju rok trajanja , ali ovi ostali delovi imaju . Posebno kondezatori . I proizvodjaci napisu toliko hiljada casova garantuju . Kondezatori znaju da crknu i od stajanja i kada ne radi ploca .

Tako da nije isto terati plocu kada je tek izasla iz radnje i onu koja je silovana 10-tak i vise godina .

Moze i ona , ali ce jaki procesor da je spali brze nego neki od ovih sa manjom potrosnjom . Znaci ne sam procesor , njemu nece biti nista , nego napojni deo ploce , ko hoce da mu Prastara Low end ploca traje sto krace , treba na nju da stavi sto jaci procesor ;)


Dap, to je i ono na sta sam ja skretao paznju vise puta - naponski deo. Bukvalno je najbitniji deo za sve AMD ploce napravljene do Ryzena i ogranicavajuci faktor sta moze na istu. Na papiru vaistinu moze, ali meni nije jasno kako nema heatsinka tu a treba da napaja 125W. Znaci ne radi se o estetici vec o upotrebljivosti.

Sto se kondenzatora tice, svi su "solid", nema elkoa, pa kao malo produzava rok trajanja, mislim da su 5-10 hiljada radnih sati rejtovani. Pogledaj ovo ademare:



Znaci ovo je za FX-ove, i to osmojezgarne :) Kad sam bio lenj i glup negde 2013. i mrzelo me da istrazujem jer sam prelazio sa laptopa posle duge pauze na desktop, umalo da zavrsim sa ovim. Onda sam poslao primedbu e* firmi od koje sam hteo da kupim racunar da na tu plocu nikako ne moze FX i da je bilo pozara.

Asus je generalno pravio najbolje ploce za AMD u to vreme (ima i MSI par ploca), ALI to sto je Asus napravio low-end plocu apsolutno ne znaci da je onda dobra zbog imena proizvodjaca!!!

I jos jedna stvar!

Ademare je debelo u pravu kada kaze da ploca moze da (ne bas unisti) degradira procesor!!! Imao sam Sabertooth 990FX plocu, military grade, jedna jedina prava Sabertooth ploca, BOLESNO odradjeno sve na njoj. Overklok 5GHz sa dobrim hladjenjem, 450W iz utnicice je vukla pri stress testu (tada nisam imao digitalni PSU), i crkne audio na njoj, ja budala reklamiram i ostanem bez ploce jer se nisu vise prodavale. Nije bilo druge adekvatne zamene i uzeo sam novac posle 3-4 godine eksploatacije jer je garancija bila 5 godina, potom sam kupio Aura 970 plocu koja isto ima top VRM.

Do tada je vec taj CPU radio neko vreme na Gigabyte UD3P ploci sa overklokom od 4.5GHz jer nikako nije moglo da bude stabilno vise. Nabavim ja Auru sa bolesnim MOSFETima, 7+1 naponskom fazom, sav srecan, sad cu ja opet 5GHz da guram sa 2x40mm ventilatorima na naponskom delu, aha, malo sutra. Guram 1.55-1.60V na procesor, custom loop vodeno hladjenje sa debelim 360mm radijatorom, ma ploca nece ni da cuje za stabilnost preko 4.6-4.65GHz. Losa ploca je bukvalno degradirala procesor. Radio je on lepo sa stock podesavanjima ali to nije bilo ono sto sam ja hteo od FX-a, i onda sam morao da uzmem FX8370E jer se dosta bolje overklokuju od standardnih da bih mogao da poCeram to kako sam zeleo.

Inace ako ikoga interesuje, verovatno bih se resio tog FX8320 i DS3P ploce, sluzili su mi kao rezerva ako se ikad nesto desi sa desktopom koji ima 8370E i Auru 970, mada vise nema poente da ih cuvam. Imam i neke hladnjake i ko zna cega jos za sve to.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?01.11.2019. u 11:52 - pre 54 meseci
Ta tvoja " za malo " izgleda kao Avion za ovo sto ima pokretac teme . Jos kad u oznaci stave LE i slicno , to je pravljeno samo da proradi , pa dokle izdrzi . Evo njegove za uporedbu :



Treba imati hrabrosti , pa ovo koristiti 10 godina

Za ovo oko firme imam isto misljenje . ASUS je svakako jedna od najboljih firmi i znaju da naprave Fantasticne ploce , ali one ne kostaju nove 5.000 din . A za taj novac od 40 Eur , nije previse vazno dal na ploci pise ASUS , MSI ili nesto trece . Jer ni oni iz ASUS-a nisu caroblnjaci pa da isti smesan novac naprave nesto ubedljivo bolje nego ostali . Vec za plocu ko vec to kupuje od 5.000 je svejedno , sve su tu negde .

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.vipmobile.rs.



+74 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?01.11.2019. u 11:58 - pre 54 meseci
To je moja ploča :) Meni radi kako treba, kad crkne cu vam javim. A procesor ce da popriceka, mozda ssd kupim umesto proce.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?01.11.2019. u 12:12 - pre 54 meseci
Nista licno , pricamo o plocama

Moze ta ploca jos, samo da se ne preforsira .
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.vipmobile.rs.



+74 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?02.11.2019. u 07:04 - pre 54 meseci
E kad je dovatim ima da je klokujem. Nisam nikad to radio, pa da vidim ima li poboljsanja :)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?02.11.2019. u 16:15 - pre 54 meseci
Ne bih ti to savetovao bez nekog hladnjaka na naponskom delu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Koliko bi ubrzao mašinu ako promenim procesor?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 4975 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.