Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuter sporo otvara slike, foldere...

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...

[ Pregleda: 2058 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

Član broj: 73138
*.dynamic.isp.telekom.rs.

+6 Profil

icon Kompjuter sporo otvara slike, foldere...12.11.2016. u 20:15 - pre 42 meseci
Kompjuter mi jako sporo otvara bilo šta što kliknem da otvori. Po desetak sekundi, kao da razmišlja i onda otvori, a na youtubu secka. Ne može dva fajla da otvori u isto vreme. Jedan pokušava da otvori, za to vreme drugi čeka da se prvi otvori, da bi on onda krenuo da otvara.
Operativni sistem
Windows 7 Professional 32-bit SP1
Procesor
AMD Athlon 64 3800+ 31°C
Orleans 90nm tehnologija
Memorija
2,00GB 1-kanalna DDR2 @ 301MHz (5-6-6-18)
Matična ploča
ASUSTeK Computer INC. M2N DH (CPU 1) 34°C
Grafika
BenQ FP93GX ([email protected])
256MBNVIDIA GeForce 7600 GT (Leadtek) 49°C
Storage
232GB Western Digital WDC WD25 00KS-00MJB0 SCSI Disk Device (SATA) 29°C
596GB Generic External USB Device (USB (SATA)) 26°C
964MB Generic USB Flash Disk USB Device (USB)
Optički uređaji
TSSTcorp CDDVDW SH-224FB SCSI CdRom Device
HL-DT-ST DVD-ROM GDR8164B ATA Device
Zvuk
High Definition Audio Device

I evo ga i hijackthis

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.5
Scan saved at 21:21:00, on 4.11.2016
Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7601.17514)

FIREFOX: 49.0.1 (x86 en-US)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Windows\system32\taskhost.exe
C:\Program Files\AVG\Av\avgui.exe
C:\Program Files\AVG\Framework\Common\avguix.exe
C:\Program Files\AVG\AVG PC TuneUp\TuneUpUtilitiesApp32.exe
C:\Windows\system32\ctfmon.exe
C:\Windows\system32\wuauclt.exe
C:\Windows\explorer.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe
C:\Program Files\Dropbox\Client\Dropbox.exe
C:\Users\Korisnik\Desktop\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = https://www.google.rs
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\GR469A~1.DLL
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.8.0_77\bin\ssv.dll
O2 - BHO: AVG Web TuneUp - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - C:\Program Files\AVG Web TuneUp\4.3.2.18\AVG Web TuneUp.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre1.8.0_77\bin\jp2ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [AvgUi] "C:\Program Files\AVG\Framework\Common\avguirnx.exe" /lps=fmw
O4 - HKLM\..\Run: [AVG_UI] "C:\Program Files\AVG\Framework\Common\avguirnx.exe" /lps=av
O4 - HKLM\..\Run: [Dropbox] "C:\Program Files\Dropbox\Client\Dropbox.exe" /systemstartup
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [Viber] C:\Users\Korisnik\AppData\Local\Viber\Viber.exe StartMinimized (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [Viber] C:\Users\Korisnik\AppData\Local\Viber\Viber.exe StartMinimized (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensa&ver - res://C:\Windows\system32\GPhotos.scr/200
O8 - Extra context menu item: Add Web Page to Existing PDF - res://C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll/AcroIEAppend.html
O8 - Extra context menu item: Append Lin&k Target to Existing PDF - res://C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll/AcroIEAppendSelLinks.html
O8 - Extra context menu item: Convert &Web Page to Adobe PDF - res://C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll/AcroIECapture.html
O8 - Extra context menu item: Convert Link Target to Adobe PDF - res://C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll/AcroIECaptureSelLinks.html
O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000
O8 - Extra context menu item: Free YouTube to MP3 Converter - C:\Program Files\Common Files\DVDVideoSoft\plugins\freeytmp3downloader.htm
O8 - Extra context menu item: Se&nd to OneNote - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office14\ONBttnIE.dll/105
O9 - Extra button: Send to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: S&end to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\speedbit video accelerator\sblsp.dll
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\speedbit video accelerator\sblsp.dll
O15 - Trusted Zone: http://*.webcompanion.com
O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\GRA32A~1.DLL
O23 - Service: Adobe Genuine Software Integrity Service (AGSService) - Adobe Systems, Incorporated - C:\Program Files\Common Files\Adobe\AdobeGCClient\AGSService.exe
O23 - Service: AvgAMPS - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files\AVG\Av\avgamps.exe
O23 - Service: AVG Firewall (avgfws) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files\AVG\Av\avgfws.exe
O23 - Service: AVGIDSAgent - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files\AVG\Av\avgidsagent.exe
O23 - Service: AVG Service (avgsvc) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files\AVG\Framework\Common\avgsvcx.exe
O23 - Service: AVG WatchDog (avgwd) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files\AVG\Av\avgwdsvcx.exe
O23 - Service: Dropbox Update Service (dbupdate) (dbupdate) - Dropbox, Inc. - C:\Program Files\Dropbox\Update\DropboxUpdate.exe
O23 - Service: Dropbox Update Service (dbupdatem) (dbupdatem) - Dropbox, Inc. - C:\Program Files\Dropbox\Update\DropboxUpdate.exe
O23 - Service: DbxSvc - Dropbox, Inc. - C:\Windows\system32\DbxSvc.exe
O23 - Service: Digital Wave Update Service (DigitalWave.Update.Service) - Digital Wave Ltd. - C:\Program Files\Common Files\DVDVideoSoft\lib\app_updater.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Google Update Service (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: Process Monitor (LVPrcSrv) - Logitech Inc. - C:\Program Files\Common Files\LogiShrd\LVMVFM\LVPrcSrv.exe
O23 - Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMaintenance) - Mozilla Foundation - C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe
O23 - Service: @C:\Program Files\Nero\Update\NASvc.exe,-200 (NAUpdate) - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Update\NASvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - NVIDIA Corporation - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Update Service Daemon (nvUpdatusService) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\daemonu.exe
O23 - Service: Skype Updater (SkypeUpdate) - Skype Technologies - C:\Program Files\Skype\Updater\Updater.exe
O23 - Service: AVG PC TuneUp Service (TuneUp.UtilitiesSvc) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files\AVG\AVG PC TuneUp\TuneUpUtilitiesService32.exe
O23 - Service: VideoAcceleratorService - SPEEDbit - C:\PROGRA~1\SPEEDB~1\VideoAcceleratorService.exe
O23 - Service: WtuSystemSupport - Unknown owner - C:\Program Files\AVG Web TuneUp\WtuSystemSupport.exe

--
End of file - 7701 bytes
Učim engleski, naučiću ga jednog dana

Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
*.opera-mini.net.

+28 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...13.11.2016. u 22:04 - pre 42 meseci
Windows 7 bilo koji dobro radi sa 4 Gb Ram memorije.Kupi jos jedn modem od 2Gb,samo pazi da latencije budu iste kao i kod ove sto imas.Ne bi bilo lose da bude i iste marke.

Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
Sajt: 127.0.0.1

+107 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...13.11.2016. u 22:48 - pre 42 meseci
Za operativni sistem ajde i nekako da mu znače još 2GB, ali za nesmetan rad, džaba samo to.

Odavno treba bar dva jezgra. Na kup-prod gledam, ima X2 za 1000-2000 dinara. Ploča, sa najnovijim BIOS-om 0807 podržava sve X2, barem one sa normalnom potrošnjom.

Za YTube, treba grafička da podržava VP9. Ili, ako se intalira add-on h264ify, onda može i neka (malo) slabija

Za Firefox

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/h264ify/

Za Chrome

https://chrome.google.com/webs...eakchihdccplidncghkekgioiakgal

Recimo GT710 - 40-ak eura.

Što se softverskog dela tiče, prvo što mi pada na pamet je servis WU windows update. Uključen, isključen? On hoće da obori sistem na kolena, a sa jednim jezgrom to se baš oseti.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.

GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac

Odgovor na temu

parmin

Član broj: 73138

+6 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...15.11.2016. u 19:18 - pre 42 meseci
Hvala vam na odgovorima. Do pre recimo dva meseca, sve je normalno radilo. A onda je počelo da koči. U stvari, počelo je da koči, od kada sam kupio AVG i to mi je usporilo rad kompjutera.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana

Odgovor na temu

mick_bg

Član broj: 328776

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...13.07.2019. u 08:48 - pre 10 meseci
Pozdrav svima.

Da ne otvaram novu temu jer se moj problem u mnogome podudara sa gore navedenim.

Naime, najpre sam primetio usporeno otvaranje foldera i programa, a potom i "kočenja" prilikom snimanja datoteka (Save/Save As i slično). Tesitrao sam HDD na bad sectore putem HD Tune Pro programa i nema niti jedan loš sektor. Očistio sam napajanje od prašine jer je pokazivalo da HDD radi na više od 40 stepeni (obično je radio na 30-40). Sada, nakon čišćenja pokazuje 34 stepena.

Pošto kompjuter koristim u poslovne svrhe, hteo bih da budem siguran u čemu je problem? Da li je možda i mehanika HDD-a zakazala i ako treba novo napajanje koje mi preporučujete da mogu mirno da radim? Ili je možda problem do RAM memorije?

Koristim Windows 10 i Avast antivirus.

Hvala unapred.

Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912

Sajt: www.bachi.in.rs

+2715 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...13.07.2019. u 11:28 - pre 10 meseci
Pa ako si testirao sa hd tune pro programom, mogao si nakon što si odradio error scan da klikneš na speed map dugme i da vidiš gde se crveni, a to znači da tu ide izuzetno sporo čitanje i ako ima mnogo crvenih delova, disk je za zamenu.

A pre toga proveri da nemaš još neki anti virus na računaru, anti malware i slično koji isto radi u pozadini.

Isto tako, otvori resource monitor, pa vidi šta ti konkretno siluje hdd.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...

Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534

Sajt: https://www.twinstarsyste..

+524 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...13.07.2019. u 15:02 - pre 10 meseci
Cryptolocker mozda? Spor CPU pa mu treba vremena dok unlockuje... ?
Please do not feed the Trolls!

Profesionalni sport je oksimoron. Profesionalni sportista je, najcesce, samo moron.

Odgovor na temu

Mord
Home
Home
Serbija

Član broj: 320859
78.109.106.*

Sajt: teurgiamistica.blogspot.c..

+12 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...13.07.2019. u 22:10 - pre 10 meseci
Moguće da ti Avast koči. Isključi ga pa probaj.

Odgovor na temu

mick_bg

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...14.07.2019. u 11:24 - pre 10 meseci
Najpre da odgovorim Bachiju jer i ja najviše sumnjam u HDD, a potom u napajanje.
U prilogu su slike sa tesovima iz HD Tune Pro programa, pa ako može neki komentar.

Odgovor na temu

mick_bg

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...14.07.2019. u 11:35 - pre 10 meseci
Inače, konfiguracija je sledeća:

Procesor: I3
RAM: 4GB (2 modula)
HDD: WD 500GB (kao na slici gore :))
Matična: AsRock H61M-HVGS
Grafička: Integrisana
Napajanje: BlueBerry 420W
DVD RW: Trenutno isključen zbog napajanja dok se ne razreši problem.

Svakako ću skenirati sistem Avastom (valjda ga Windows ne bi stavili u svoju prodavnicu da je nekompatibilan i loš za njihov OS :D).

Odgovor na temu

mick_bg

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...17.07.2019. u 21:38 - pre 10 meseci
Samo da javim da sam reinstalirao sistem i sada dobro radi. Mislim da su problemi krenuli kada sam prešao sa Avire na Avast. Dok sam ranije koristio Aviru, nisam imao nikakavih problema. Sada sam opet instalirao Aviru i mislim da će sve biti OK.

Naravno, dobro bi došao neki komentar za HDD test gore okačen, ako ih ima.

Hvala svima.

Pozdrav.

Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
nezaposlen
beograd

Član broj: 337437
*.dynamic.sbb.rs.

+36 Profil

icon Re: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...18.07.2019. u 20:55 - pre 10 meseci
Pa ne znam šta reći ..AV programi su preterali sve mere...instalacioni fajl za većinu iznosi skoro 1Gb ..imam UnHackMe GE10.70 instalacioni fajl samo 60Mb....

Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kompjuter sporo otvara slike, foldere...

[ Pregleda: 2058 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.