Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 348223 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:05 - pre 75 meseci
Citat:
Nedeljko:Ma, radi se o čoveku kome je Virtual Box->Windows XP->Outlook Express mail client. Za sve poslove ima po neku VM. Onda priča drugima o procentima.


Drugi rezervni mail klijent (kad nisam kod kuće) mi je roundcube na mom serveru sa mojim mail serverom unutar mog domena, na linuxu naravno. O jesam nerd i dobro znam o čemu pričam, ali za razliku od vas umem da izađem iz nerdocentričnog razmišljanja i da vidim realnu sliku. Inače OE je odličan mail klijent bez obzira što je na Windowsu. Možda te to u stvari boli u tom tvom citatu? Za tvoj info: Windows odnosno NTFS ima višestruko/nemerljivo bolje smišljenu organizaciju prava pristupa nad fajlovima.

Citat:
bojan_bozovic:Je li? Zasto je onda Android najrasprostranjeniji smartphone/tablet OS kada, takodje, poput Linuxa, ima case sensitive file system?


Možda zato što za igrice i prozaične programčiće tipa fejsbuk ili viber nije bitan fajl sistem, a fajl menadžere na androidu instaliraju i koriste samo nerdovi. Sem toga SD kartice se ne formatiraju sa dotičnim tipom fajl sistema tako da fajlovi tu nisu kejs-senzitiv.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:10 - pre 75 meseci
@pisac

Dobro, ako je Linux na 2% izmedju ostalog i zato sto ima case sensitive file system, zasto to nije zasmetalo Androidu?
File Manager na Androidu ne koriste samo nerdovi, vec svako, jer ja sam uz moj telefon dobio i file manager i koristim ga svaki put kad mi zatreba neki PDF, a tu je Gallery koji ce, opet, koristiti svako, i koji koristi case sensitive FS, kao i ostale Android aplikacije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:12 - pre 75 meseci
Ajde za ostalo vezano za linux ali da neko bude uporan u ubeđivanju da je case sensitive bug mi nije jasno. Da vratimo 8.3 i da sve bude potaman onima koji pišu reADmE ili slichne rechi? Onda bi bez muke našli readme iako otkucaju varijaciju po navici.

Pa ja sam se pre dve+ decenije nervirao što windows ne razlikuje mala i velika slova i tražio način da to rešim ... ne sećam se jesam li uspeo ali ako su i tada bili ovakvi, verovatno sam brzo odustao.

Da li vam je svejedno kada pišete pismo/dopis/bilošta nekome pa mu umesti Vi napišete vi ili vI ili VI? Ne pravite razliku, sve je to isto? Razumeće?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:18 - pre 75 meseci
To što pričaš nema nikakve veze sa time što 'vi' i 'VI' i 'Vi' i 'vI' iste reči. Jednostavno mešaš babe i žabe, mešaš pravopis i značenje reči (zdrav razum).
Sloba je u zadnjem postu savršeno opisao logiku kojom opravdavate takve (ne)logičke konstrukcije.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:23 - pre 75 meseci
@pisac

Sto je babi milo to joj se i snilo. Znacenje reci je i definisano pravopisom, i "vI" nema nikakvo znacenje. Tako molim te i poresku prijavu da ispunjavas, prvo malo pa veliko slovo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:51 - pre 75 meseci
NTFS bez problema moze da bude case sensitive, bas kao i HFS na OSX. Te stvari se resavaju na nivou alata, kako rece Nedeljko. Sto se tice 2%, koliko od onih ostalih 98% ima instalirano samo jedan OS?

Zapravo ima jedan vfs za Linux koji dodaje case insensitivity i to sam koristio kada sam probavao neki Win software da poteram, a Wine takodje resava te stvari kod sebe kad pokrenes neki Win program.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 17:59 - pre 75 meseci
pisac, jevrejin i Jevrejin nisu isto. Prvo je verska, a drugo etnička pripadnost.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:20 - pre 75 meseci
Android leži bre na fat fajl sistemu, tj. korisnička particija i SD kartica... Kaki crni case sensitive?

I na kraju, da je case sensitive toliko dobro i logični ispravno, ne bi mogao da pošalješ email bez da potrefiš velika i mala slova, pošto većina email programa leži pod linux/unixom.

Zašto je email case insensitive? Zarad zdravog razuma i korisničkog komfora.

Zašto je fajl sistem case sensitive na linuxu? Zbog sadističke crte kao i mnoga druga rešenja pod Linuxom. Otuda 2%, hebiga. Sa tim će se patiti samo onaj ko ima nameru da zarađuje od njega, jer je de fakto standard na internetu, običan korisnik nema nameru da se bakće.

@panta, znam naravno za tab, cenim što se uvek, ali uvek cimaš da objasniš kada imam neki problem ili nedoumicu u vezi Linuxa, ali nije reč o tome. Potpuno mi se hebe ako je pesma.mp3 napisana velikim ili malim slovom, ja hoću da pustim/prekopiram/premestim tu pesmu i ništa više.

A tek koliko mi šišti levi guz što mi neka fotografija ima extenziju .JPG umesto .jpg ili što se zove Img_3564565.jpg, umesto img_3564565.jpg, niste svesni.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:30 - pre 75 meseci
Vas dvojica ignorišete sve odgovore koji vam se upute.

Gde tačno imaš problem? U pretrazi preko FM-a i komandne linije može da se podesi case sensitivity, TAB iz komandne linije takođe radi. Gde je tačno problem?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:31 - pre 75 meseci
bachi

slika može da se zove i slika.jbg, pa će na Linux-u da radi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:40 - pre 75 meseci
nedeljko: "Vas dvojica ignorišete sve odgovore koji vam se upute."

Pa da, jednostavno ignorisu i verglaju svoje : 2% 2% 2% ..... case sensitive...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:41 - pre 75 meseci
ahahaha, LOL, koga stvarno liboracku sta smeta ili ne smeta piscu ili bachiju na Linuxu ?!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:42 - pre 75 meseci
a gle ovo:
pisac: "Za tvoj info: Windows odnosno NTFS ima višestruko/nemerljivo bolje smišljenu organizaciju prava pristupa nad fajlovima."

Ovo sam propustio ;)
Znaci i to utice na to sto je Windows tako superioran u procentima ;p
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:42 - pre 75 meseci
To što se takva nebuloza podešava samo govori o kojoj gluposti je reč. Ti ćeš podesiti prikaz (po defaultu je to isključeno) da sve, ali će to i dalje biti 2 ili više fajla i dalje će izbaciti i slika.jpg i Slika.jpg i SLIKA.JPG, imaće tri fajla koja se zovu slika.jpg.

Momci bre, čisto nepotretno habanje mozga, da vam kažem ja.

A Nedeljka ignorišem godinama, jer lik ni za šta drugo i nije realno.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:47 - pre 75 meseci
Windows je narodni operativni sistem, a Linux je za profesionalce.

Recimo u EU postoji vec preko 10 godina zakon da se ne moze prodati racunar bez OS i gle cuda prodaje se sa Windowsom ! Ja nikad nisam ni koristio piratsku verziju Windowsa jer sam uvek sa novim racunarom imao original verziju.

Kad sam jednom trazio od veleprodaje racunar bez Windowsa ili samo sa Linuxom rekli su NE MOZE !

Eto vam razloga zasto je Windows toliko koristen. 90% korisnika uopste ni ne bira OS vec ga uzima zdravo za gotovo i da im sutra stanu prodavati sa Linuxom 90% ne bi ni primetili, mislili bi nova verzija Windowsa...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 18:49 - pre 75 meseci
Citat:
pisac: Meni je recimo fascinantno kako takvi glupi sistemi mogu da upropaste muzičku biblioteku tako što od jedne muzičke grupe naprave tri ako nalete na "Foster the people" i "Foster the People" i "Foster The People". Takva organizacija je možda zanimljiva nekim geekovima/nerdovima, ali normalnim ljudima je to obična glupost sa velikim razlogom. Ja valjda spadam više u ovu prvu grupu pa zato i koristim linux iako mrzim takve gluposti. Uostalom to je samo jedan od više razloga zbog koih linux nikada neće ni preći nekih (max) 5%

Linux je sistem za geekove/nerdove.


Meni nije jasno kako ne razlikuješ širok spektar mogućnosti naspram nekog tamo bzveznog `programera` koji nema naviku ili se ne seti da upotrebi strtolower/mb_convert_case funkcije i slično za svoju neku audio aplikaciju/plejer i plejliste unutra. A dao bog takvih programa ima koliko hoćeš. Nemoj samo da mi kažeš da su i `-` ctrice bezvezne.. Naspram toga, zamisli samo koliko je malih paketa/programa u ovom lepom linux svetu. Svaki mora da ima neki naziv ... po meni je `NotWorthMentioning` veoma drugojačije od `notworthmentioning`.

Osim toga, alias funkcija je čudo.
about:networking
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 19:18 - pre 75 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
nedeljko: "Vas dvojica ignorišete sve odgovore koji vam se upute."

Pa da, jednostavno ignorisu i verglaju svoje : 2% 2% 2% ..... case sensitive...


Hehe. Ma vi ignorišete sve i pominjete workarounde oko gluposti koja je sama po sebi nebuloza za bilo kakvo normalno korišćenje, kao da je to rešenje problema. Kakve bre pretrage i gluposti.

Jel može da se otkuca mplayer "Foster the people - Helena beat.mp3" ako se fajl zove "Foster The People - Helena Beat.mp3" ? Ne može.
Jel može da se otkuca mv "Foster The People - Helena Beat.mp3" /home/pisac/muzika/ ako se folder zove /home/pisac/Muzika/ ? Ne može.
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 19:23 - pre 75 meseci
Citat:
pisac: Hehe. Ma vi ignorišete sve i pominjete workarounde oko gluposti koja je sama po sebi nebuloza za bilo kakvo normalno korišćenje, kao da je to rešenje problema. Kakve bre pretrage i gluposti.

Jel može da se otkuca mplayer "Foster the people - Helena beat.mp3" ako se fajl zove "Foster The People - Helena Beat.mp3" ? Ne može.
Jel može da se otkuca mv "Foster The People - Helena Beat.mp3" /home/pisac/muzika/ ako se folder zove /home/pisac/Muzika/ ? Ne može.


ti kazes da si haker od 1985 a smetaju ti case sensitive OS za koje kazes da su za nerdove ? Zar ti se ne cini da si u blagoj koliziji ?

(Trollovanje je naporan posao i zahteva veliku koncentraciju. Mozda bi mogao da promenis zanr ?)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 19:25 - pre 75 meseci
Citat:
calexx:Da li vam je svejedno kada pišete pismo/dopis/bilošta nekome pa mu umesti Vi napišete vi ili vI ili VI? Ne pravite razliku, sve je to isto? Razumeće?


Uzgred budi rečeno, ja nikada ne pišem Vi, uvek pišem vi. Pravopis po tom pitanju me ne zanima ni najmanje jer mi "Vi" deluje previše duopeuvlakački i kad pišem i kada čitam. Mislim, nema veze sa temom ali ima veze sa tvojim citatom koji sam po sebi nema nikakve veze sa fajl sistemom i ima logičku grešku u samom korenu.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%03.02.2018. u 19:28 - pre 75 meseci
"Jel može da se otkuca mv "Foster The People - Helena Beat.mp3" /home/pisac/muzika/ ako se folder zove /home/pisac/Muzika/ ? Ne može."

Moze ;)
Code:
mv "Foster The People - Helena Beat.mp3" /home/pisac/[Mm]uzika
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 348223 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.