Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?22.08.2015. u 18:13 - pre 105 meseci
Narode, bio bih vam zahvalan ako neko može da mi odgovori.
Imam pitanje u vezi sa kvalitetom slike fimova koji su snimljeni sa neta kada se reprodukuju na HD i Full HD televizoruma preko USb-a.

Naime, već nekoliko godina imam TV Sony BRAVIA 32"LCD KLV-32BX320.
Rezolucija mu je 1366x788 a u specifikaciji mu je oznaka DIVX HD.

Na njemu preko USB-a gledam filmove skinute sa neta koji su uglavnom HDTV-Xvid-AFG.i slika koju dobijem na TVu je identičnog kvaliteta kao što je bila na kompjuterskom monitoru kad sam skinuo film-kristalno jasna i oštra.

E pošto ovaj SONY TV nema digitalni tjuner, nema podršku za naše titlove a i ovi koje ima su presitni i ne mogu više da ćoravim, rešio sam da ga prodam i kupim novi TV sa ovim karakteristikama i krenuo sam u potragu po radnjama.

Međutim, na kom god TV-u (bilo da je HD ready ili Full HD)da sam preko USB-a testirao reprodukciju filmova snimljenih sa neta,oni su prikazivali bitno lošiju sliku od originalno snimljene koju moj stari SONY reprodukuje kristalno jasno.Napominjem da sam testirao televizore istih dimenzija ekrana i identične rezolucije kao moj SONY(1366x768), ali i televizore sa višom rezolucijom od njegove(1920x1080)

Da li to znači da će svaki film skinut sa neta koji nije u HD ili Full HD rezoluciji imati lošu sliku(tj slabog kvaliteta)na ovim novim televizorima, a ja kolko sam video svi su HD ready ili Full HD? Što znači da ja ne mogu da kupim novi TV koji može kvalitetno(onako kako su snimljeni) da reprodukuje filmove snimljene sa neta ako su u nižoj rezoluciji od HD rezolucije(a na netu je takvih najviše)
Kako je moguće da preko 5 godina star SONY koji ima istu rezoluciju i dimenzije ekrana kao i ovi novi televizori,reprodukuje te filmove snimljene sa neta sa kristalnom slikom, a ovi novi to ne mogu?
Hvala.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?22.08.2015. u 18:47 - pre 105 meseci
E pa nema više tako dobrih televizora, ja baš tražim da kupim neki bolji od KLV-32BX320 ali slaba vajda.
Šalim se naravno!

Drugo, mora da se i ti šališ kada pominješ kristalnu sliku sa HDTV-Xvid-AFG,
koji koliko vidim pakuju serije sa recimo 350MB po epizodi - tvrdim da to ne može biti bog-zna kakva slika.

Treće, to kako isprobavaš - nema puno smisla. Ti televizori koje verovatno gledaš po radnjama
pate od boljki objektivnosti - naštelovano su raštelovani, svetlost/refleksije okoline užas,
akustika horor, pa onda u vidnom polju vidiš nekoliko ekrana, pa staneš preblizo ili predaleko.
U takvom okruženju je teško biti objektivan i napraviti nekakav izbor a pogotovu
osetiti prave mogućnosti po pitanju slike, a gotovo nemoguće uporediti sa TV-om kojeg imaš kod kuće.

Recimo da pri izboru televizora nećeš pogrešiti ako uzmeš LG ili Samsung,
a pošto voliš da gledaš filmove - preporučujem ti neku varijantu koja podržava barem DLNA
ili još bolje neku Smart TV varijantu, zbog YouTube-a i ostalih zgodnih stvari, tipa puštanja
multimedije ili kontrolisanja TV-a putema smart phone-a.
Što se tiče ovoga, mislim da je LG bolji odnos cena/kvalitet, ali Samsung ima bolju Smart platformu od LG-a.
A oko Sony-ja, ne znam gde se on nalazi sa aktuelnim modelima, ali pre nekoliko godina,
šte se tiče modela za narodne mase je to bio samo TV sa dobrom slikom,
osetno većom cenom i slabijim mogućnostima u odnosu na konkurenciju.

[Ovu poruku je menjao dusans dana 22.08.2015. u 20:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?23.08.2015. u 10:41 - pre 105 meseci

Hvala ti na odgovoru.

Na jednom forumu mi je čovek napisao da očigledno ovaj moj SONY ima tzv upscaling funkciju koja poboljšava kvalitet slike snimaka niže rezolucije,a do ovi novi televizori to očigledno nemaju već da mogu da reprodukuju samo snimak u izvornoj rezoluciji. Što znači da po njemu za HD ready tv moraš da imaš snimljen najmanje film u HD rezoluciji a za Full HD -Blue Ray.

Ako bih upoređivao razliku u kvalitetu reprodukcije filma između mog starog Sonija i ovih novih TV-a koje sam testirao, to bi bilo kao kad film koji ste snimili sa neta,pustite na kompu u malom prozoru, u kojem vam ga neki video plejer automatski otvori, i kad isti taj film proširite na ceo ekran-slika je veća ali je kvalitet slabiji.
E, to je ta razlika.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?23.08.2015. u 11:48 - pre 105 meseci
Svaki TV ima upscaling, inače bi na TV-u video samo original na rezoluciji TV-a,
tipa snimak 640x480 na Full HD-u bi zauzeo oko 15% prikaza.

Sada, sama upscaling interpolacija nije neka nauka,
mada se posle interpolacije koriste još neke dodatne tehnike da bi dobio
"bolju" sliku na kraju, tipa detail enhancment, dodavanje kontrasta, itd...
ali nikako ne može da napravi od lošeg izvora bog zna kakvu ili detaljnu sliku.
Neki televizori to rade bolje, neki lošije, ali su više u pitanju
nijanse nego bog-zna-kakva revolucija.

Evo ja imam u okolini 2 Samsung-a i 2 LG-a, svi "srednje" klase (za narodne mase),
a jedno vreme (ranije) sam imao prilike da gledam i jednog Sony-a i svi su
oni tu negde po slici i mogućnostima (osim sonija).

Recimo, na jednom od Samsunga ima problema sa bojama, koliko god ga
štelovao boja ljudske kože je neprirodna. Na drugom Samsungu, slika odlična.
Na ovom mom LG-u je Smart funkcionalnost lošija nego na Samsungu iste generacije.

Na Sony-ju su boje perfektne ali je reprodukcija nekako isuviše "precizna" i umerena
i nedovoljno živahna za TV, a podešavanja je samo kvare, nije to-to.

Na LG-u boje relativno precizne ali po defaultu uglavnom nasvirani kontrasti
i boje ali se to da sasvim lepo obuzdati podešavanjima.

Inače, na svim televizorima, reprodukcija filmova sa lošijeg izvora
i sa YouTube-a manje rezolucije izgleda za klasu bolje nego na
monitoru, ne znam šta rade po tom pitanju ali je svakako za pohvalu.
Mnogo manje se primećuju "artefakti" kompresije a ujedno
slika deluje mnogo oštrija???

Inače, LG ima odličan player za filmove, možeš da šteluješ boju,
veličinu kao i code page (veoma bitno!) subtitle-a, a i font je odličan.
Na Samsunzima, se nisam igrao sa filmovima tako da ne znam.
Na Sony-ju sam probao i mogu ti reći da je to bilo neprijatno iskustvo,
sitan subtitle, mršav/uzak/ružan font, čak mislim da je bilo i kuka/kvaka,
uglavnom na 40 inča moraš da sedneš na 2 metra i da buljiš.

[Ovu poruku je menjao dusans dana 23.08.2015. u 13:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?23.08.2015. u 12:26 - pre 105 meseci
Hvala na opširnom odgovoru,probaću još i na nekom novom Soniju(njih nisam gledao zbog cene) da vidim da li i novi modeli mogu tako kvalitetno da prikazuju sliku sa filmova niže rezolucije kao i ovaj moj stari bravia.

Ja i jesam pikirao LG(smart komponente mi nisu bitne jer tv pre svega kupujem za gledanje,najviše filmova preko USB-a koje sam skinuo sa neta)i oduševio sam se što sa USB-a otvara čak i video snimke koje sam snimio u VLCu.
I format i veličina fonta titlova su odlični,jedino momak u radnji nije umeo da ih prebaci na naša slova,da li možda znaš da li svi LG televizori prepoznaju Ž,Š,Ć..?
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?23.08.2015. u 12:36 - pre 105 meseci
Ovaj koji imam LG 32ln575s podržava naša slova (kažu čak i ćirilicu ali nisam probao).
Evo kako se podešava: https://www.youtube.com/watch?v=MfRYjwuuOwE
Isto tako, LG ne-znam-broj-modela, Smart generacija 2010 čini mi se - isto podržava naša slova.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?23.08.2015. u 13:10 - pre 105 meseci
Verovatno da testiras sa nekim klipom lose rezolucije, cim ti na tehnoloski boljem TV primecujes da je slika primetno losa, dok to na starom TV u stvari samo nisi primecivao koliko je losa slika.

Znaci za pocetak nabavi kvalitetan klip kojim ces testirati, a ne da pokusavas da nadjes TV koji ce prikazati lepo klip lose rezolucije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Reprodukcija filmova sa USB-a na TV-u i razlika u rezoluciji?

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.