Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?

[ Pregleda: 3370 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.yubc.net



Profil

icon Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?30.03.2004. u 09:22 - pre 244 meseci
Pre toga se to desilo jednom drugom kolegi koji je morao da ako se secam deizinstalirara ceo sistem iz pocetka.
Da li neko ima neko bolje/ lakse resenje ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?30.03.2004. u 09:26 - pre 244 meseci
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;306005

HOWTO: Repair IIS Mapping After You Remove and Reinstall IIS
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

the Lord
Milenko Cajkovic
Belgrade

Član broj: 23464
Poruke: 7
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?30.03.2004. u 09:39 - pre 244 meseci
I ja sam to isto uradio, i znam da nisam instalirao iz pocetka, mada ako pogledas brze bi ti instalirao ispocetka nego sto cekas da dobijes odgovor. Imas sve detaljno objasnjeno u dokumentaciji Visual Studia, mada koliko se ja secam samo treba da pokrenes dotNetFx nalazi se ja mislim na component update disc-u u D:\dotNetFramework\dotnetfx i to treba da ga pokrenes sa nekim parametrima pa bi to sve izgledalo ovako:
Code:
D:\dotNetFramework\dotnetfx.exe /t:c:\temp /c:"msiexec.exe /fvecms c:\temp\netfx.msi"

Koliko se ja secam to bi bilo to. Nadam se da sam ti pomogao da ne trazis.
"you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee"
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?30.03.2004. u 11:56 - pre 244 meseci
Imao sam isti problem, I ako se dobro secam:
- ASP.Net project izbaci neku vrstu error poruke kad pokusas da kompajliras
- Kliknes na 'Help' dugme i dobijes objasnjenje sta da radis:)
Koliko se secam treba da se pokrene exe fajl da registruje ASP.Net na IIS-u.
A kako se fajl zove... klikni na help kad izbaci error poruku i reci ce ti.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

nervozica
Novi Beograd

Član broj: 18671
Poruke: 77
*.nasamreza.com



Profil

icon Re: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?31.03.2004. u 01:16 - pre 244 meseci
Ovo uradi iz command prompta.

Nadjes gde ti je instaliran Framework. Ako je instaliran po defaultu, treba da je ova putanja: C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.0.3705\aspnet_regiis.exe -i

Djankam se, kuzish.
 
Odgovor na temu

nervozica
Novi Beograd

Član broj: 18671
Poruke: 77
*.nasamreza.com



Profil

icon Re: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?31.03.2004. u 01:20 - pre 244 meseci
ha tek sad vidim da je degojs dao odgovor
Djankam se, kuzish.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?31.03.2004. u 09:17 - pre 244 meseci
Ovo pitanje se toliko puta ponavljalo da cenim da je zaslužilo svoje mesto u FAQ

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Koleginica je instalirala Visual Studio pre IIS na Windowsu 2000. I ne radi ASP.NET?

[ Pregleda: 3370 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.