Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguce povećanje Ubuntu particije u odnosu na Windows, bez ponovnog instaliranja sistema?

[es] :: Linux :: Da li je moguce povećanje Ubuntu particije u odnosu na Windows, bez ponovnog instaliranja sistema?

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lenka_1
Novi Sad

Član broj: 267814
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Da li je moguce povećanje Ubuntu particije u odnosu na Windows, bez ponovnog instaliranja sistema?05.12.2014. u 13:07 - pre 114 meseci
Zdravo, imam instaliran Ubuntu 12.04 i Windows 7. Koristim gotovo samo Ubuntu, i posto moram da instaliram mnogo programa u Ubuntu zbog posla (nisam programer da odmah kazem), fali mi memorije na Ubuntu. Da li je moguce da povecam Ubuntu particiju bez ponovnog instaliranja sistema? Cula sam da to moze preko gPart programa..

U krajnjem slucaju bih cak i obrisala Windows, jer mi nije ni potreban.
Inace, nisam instalirala preko Wubi..

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li je moguce povećanje Ubuntu particije u odnosu na Windows, bez ponovnog instaliranja?05.12.2014. u 13:37 - pre 114 meseci
Može, samo je pitanje koliko će to da traje a postoji neki rizik da ne ispadne kako se očekuje. Daj za početak šta pokazuje gparted (lakša varijanta nego komanda sudo fdisk -l) pa da vidimo koji je najlakši način.

E da, ono o riziku znači da može recimo da nestane struja u toku promene veličine i onda dolazi do komplikacija. Zato se obično iskopiraju važni podaci na sigurno pa najveća šteta može da bude samo potreba da se neki OS reinstalira. UPS tu dosta pomaže.

Ja sam to ponekad radio i najbolje mi se pokazao baš gparted sa svojim butabilnim diskom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li je moguce povećanje Ubuntu particije u odnosu na Windows, bez ponovnog instaliranja sistema?

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.