Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka

[es] :: Matematika :: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)

[ Pregleda: 3525 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

missmurpl
tara ust
na kraju duge..

Član broj: 181691
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 13:47 - pre 125 meseci
1. U Dekartovom pravouglom sistem ucrtaj tacke A(-5,4) i B(2,-6) i pravu odredjenu njima i odredi duzinu duzi AB (crtica iznad AB)


2. Osnovna ivica pravilne cetvorostrane prizme ima duzinu = 2cm , dok je visina prizme H jednake duzine dijagonali osnove d . Odrediti povrsinu i zapreminu prizme.


3. Odrediti zapremnu kupe cija je povrsina 24(pi) cm2 a povrsina njene osnove B= 9 (pi) cm2


Potrebno mi je sinu za srednju skolu a ja sam davno ispala iz "forme" , tako da bi mi svaka pomoc znacila :) Hvala svima unapred!
 
0

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+127 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 13:54 - pre 125 meseci
Gospođo, ako Vaše dete svraća ponekad na nastavu matematike, moralo bi imati ispisanu formulu za rastojanje dve tačke, a takođe još iz osnovne škole treba da zna kolika je dijagonala kvadrata i fomule za krug i kupu.
"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 14:03 - pre 125 meseci
1. http://lmgtfy.com/?q=rastojanje+ta%C4%8Daka+u+koordinatnoj+ravni
2. http://lmgtfy.com/?q=pravilna+cetvorostrana+prizma
3. http://lmgtfy.com/?q=zapremina+i+povrsina+kupe
 
0

missmurpl
tara ust
na kraju duge..

Član broj: 181691
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 14:32 - pre 125 meseci



Hvala puno
 
0

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+127 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 14:34 - pre 125 meseci
Pogledajte rešenja i izvinjenje u privatnim porukama, gore ispod "logout".
"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
0

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 14:55 - pre 125 meseci
@berazorica Ne vidim razlog zasto bi se ti bilo kome izvinjavala. Gospodja je prekoracila jedno od osnovnih pravila foruma. Sama ta cinjenica, da su joj google linkovi bili dovoljni, govori dovoljno. Kako je neko uspeo da nadje ovaj sajt, pre koriscenja gugla za potencijalno resavanje, je samo po sebi cudno. Verovatno smo okarakterisani kao mesto gde se resavaju zadaci i to vredja. I svako mora da pokaze koliko je uradio, makar ideje, pa bio i Barak Obama.
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
+1

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 17:19 - pre 125 meseci
Razvoj ljudske zajednice je zasnovan na poštovanju pravila. Inače bi se mlatili toljagama umesto da rešavamo zadatke zavaljeni u fotelje.

Onako uzgred. Ako vaš sin ne ume da se snadje sa domaćim zadacima nije ta škola za njega. Domaći zadaci treba da se rešavaju relativno lako uz konsultacije sa vršnjacima.

E sad, uvek je moguće napraviti medvedju uslugu detetu i podmetnuti ledja.

Hoćete izaći na prijemni ispit umesto njega?
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka24.12.2013. u 18:06 - pre 125 meseci
Citat:
missmurpl:
1. U Dekartovom pravouglom sistem ucrtaj tacke A(-5,4) i B(2,-6) i pravu odredjenu njima i odredi duzinu duzi AB (crtica iznad AB)

Potrebno mi je sinu za srednju skolu a ja sam davno ispala iz "forme" , tako da bi mi svaka pomoc znacila :) Hvala svima unapred!

Ako se ne varam Pitagorin poučak se uči u sedmom razredu osnovne.
.Pravougli koordinatni sistem takođe.Kako se dječak provuče do III srednje?

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
+1

[es] :: Matematika :: Potrebno resenje zadataka za III razred sr. skole, HITNO!!! 3 zadatka
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)

[ Pregleda: 3525 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.