Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa kvalitetom uvežene sliku iz PS u InDesign.

[es] :: Izdavaštvo :: Problemi sa kvalitetom uvežene sliku iz PS u InDesign.

[ Pregleda: 1500 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trgovac1971

Član broj: 271944
Poruke: 23
37.203.82.*



+1 Profil

icon Problemi sa kvalitetom uvežene sliku iz PS u InDesign.28.05.2013. u 23:10 - pre 132 meseci
Kada prebacim sliku iz PS-u InDesign, pošto slika bude pooogolema (po dimenzijama), ja je smanjim uz korištenje Shift tastera (kako bih zadržao proporcije slike) i stavim i na prvi je pogled OK. Međutim kada se čovjek malkice više zagleda primjeti se nazubljenost ivica, a ako uradim uvećanje (Zoom), ružno za vidjeti. Pokušao sam preko Object->Displey Performance->High Quality Display, ali nisam primjetio nikakvih promjena. Možda je to do samog programa, pa je za njega slika ok, samo je tako prikazuje? Možda će se to sve lijepo odštampati? Samo da napomenem da je slika u PS i nakon pooovelikog uvećanja OK. Postoji li riješenje ili je neophodno da se naviknem na to?
Da ne pokrećem novu temu zanimaju me knjige, tutorijali i sl u vezi pripreme i same štampe, čisto da upoznam riječnik. Razlog je što sam počeo raditi u InDesign-u, pa ono što uradim, treba odštampati. Pa mi je glupo, da gledam u čovjeka dok mi priča nešto o procesu štampe ili podešenjim u InDesign zbog njihovih mašina i sl. (ako se neko sjeti linka).
Hvala, unaprjed.
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Problemi sa kvalitetom uvežene sliku iz PS u InDesign.29.05.2013. u 07:27 - pre 132 meseci
To je normalno, nikada neces u INDD-u imati potpuno jasnu fotografiju bez obzira na "High Quality Display", s tim da, kada kazem "potpuno jasnu", mislim na priblizno zadovoljavajuci nivo kvaliteta. Napravi "High Quality" PDF pa ces videti rezultat...
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Problemi sa kvalitetom uvežene sliku iz PS u InDesign.

[ Pregleda: 1500 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.