Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite o konfiguraciji, da li je dobra , isplati li se i da li bi zadovoljila moje potrebe?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Sta mislite o konfiguraciji, da li je dobra , isplati li se i da li bi zadovoljila moje potrebe?

[ Pregleda: 1389 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Lazrevic
nema

Član broj: 297018
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Sta mislite o konfiguraciji, da li je dobra , isplati li se i da li bi zadovoljila moje potrebe?01.05.2013. u 21:44 - pre 133 meseci
Pozdrav, zeleo bih da uzmem novu konfiguraciju, nemam nesto mnogo budzeta pa sam sklepao nesto i pitam za savet, da li da uzimam, moj je build, planiram da igram igrice novije generacije itd., takodje treba mi savet zato sto nemam iskustva sa APU-ovima, ali sam cuo da to nije toliko losa stvar.Da ne duzim mnogo, evo mog build-a:
Napajanje 500W ThermalTake - 4000 din
Maticna MSI A55M-P33 - 4000 din ili mozda uzmem ovu maticnu sa socketom fm2 (ako kupim ovaj drugi APU ispod, 1000 din skuplje)
APU FM1 AMD A4-3300 - 4000 din ili mozda uzmem nov AMD A6-5400K posto mu je brzi takt,on je skuplji za 3000 din
RAM KingstonHyperX Blu 4GB (2x2)DDR3 1600MHz - 3280 din
HDD 1TB Seagate Barracuda - 6250 din
Kuciste,optika,zvucnici,monitor,tastatura,mis - besplatno (od starog kompa uzeto)
= oko 23530 din/28000 ako ga malo pojacam skupljim APU-om i maticnom odozgo (postarina za komponente je cenim ga oko 2000 din)
Kazite mi da li ce ovo moci da gura igrice novije generacije (makar i na medium;) i da li da uzmem taj build, molim moderatore da ne zakljucavaju temu zato sto nemam iskustva sa APU-ovima i da li su dobri.Hvala svima unapred, pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Dusan Lazrevic dana 01.05.2013. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Sta mislite o konfiguraciji, da li je dobra , isplati li se i da li bi zadovoljila moje potrebe?01.05.2013. u 23:37 - pre 133 meseci
jea ... nadjoh ... Accelerated processing unit

mislim da ti je ta integrisana grafulja spora ako ti je konfiguracija prevashodno za igre

ubaci kakvu takvu diskretnu grafiku
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Sta mislite o konfiguraciji, da li je dobra , isplati li se i da li bi zadovoljila moje potrebe?02.05.2013. u 00:11 - pre 133 meseci
Dva posta iznad nisi ni znao sta je APU, a vec znas da je grafika spora?

AMD-ov APU uopste nije lose resenje. Cela platforma izadje vrlo povoljno, a zadovoljava mnoge potrebe. Sa starijim igrama, DX9 neces imati mnogo problema. Za neke napucanije igre ces napraviti neki ustupak sa redukovanjem grafike i to je to. Novije DX10 i 11 ce sigurno traziti mnogo vece ustupke, a neke (Metro 2033 npr) ces bas morati da "sakatis" da bi radile.
Uglavnom, nisam bas pametan kako da te savetujem. Ali posto ti je budzet tesan, ja bih na tvom mestu isao na ovakvu varijantu: uzmi za pocetak jak APU iz A8 serije, a onda se stekaj i uzmi kasnije neku grafiku iz jace srednje klase i to Radeona, jer ces onda moci da uparis APU i GPU kroz Crossfire i to ce vec biti doobar komp za igre.
Uzmi Seasonic napajanje umesto TT-a, 400-450W ce ti biti dovoljno, cak i sa buducom grafickom. I ja bih pre neku ASUS plocu.

I da, kod AMD-ovih APU-a, A4 znaci 2 jezgra, 4 threada. A6 je sa 3 jezgra i A8 sa 4. Postoji i A10, ali nije sa 5, nego sa 4 isto. :)
Realno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Sta mislite o konfiguraciji, da li je dobra , isplati li se i da li bi zadovoljila moje potrebe?

[ Pregleda: 1389 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.