Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?

[es] :: Elektrotehnika :: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?

[ Pregleda: 3002 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivadin_despot
Živadin Despotović
Novi Sad

Član broj: 175438
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?13.03.2013. u 00:46 - pre 135 meseci
Pozdrav svima, potrebna mi je karakteristika vreme reagovanja sklopke u funkciji struje kratkog spoja. Eaton poseduje takve karakteristike, ali kod schneider-a sam nailazio samo na karakteristiku I^2t od struje kratkog spoja.
Pomoc bi mi dobro dosla
Hvala

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
adsl-202-220.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?13.03.2013. u 06:31 - pre 135 meseci
Dugo i mnogo radima sa snajderom i zaista imaju vrlo neprijateljske kataloge posebno sajt.
Evo na brzinu nesto.
Probaj guglati po ovom broju : Catalog
2520CT0001R04/09

A evo i direktni link http://products.schneider-elec...4ceb9&cat=0b008926800af44e
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zivadin_despot
Živadin Despotović
Novi Sad

Član broj: 175438
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?13.03.2013. u 11:48 - pre 135 meseci
Hvala na brzom odgovoru, skidao sam mnoge kataloge i nailazio na ove karakteristike. Sa ove karakteristike mi nije jasno kako ocitavam vreme, tj sta se nalazi na x osi. Koliko sam shvatio one podeoke mnozim sa podesenom strujom, i to mi verovatno predstavlja struju 3PKS?
Evo primer: ako mi je struja 3PKS jednaka 8kA, a podesena struja termickog clana, na sklopci GV7 RS220, iznosi 162A, onda vreme reagovanja odgovara podeoku na x osi za vrednost 49.38, tj za 50, a to je 20ms. Da li je ovo dobar nacin tumacenja?

[Ovu poruku je menjao zivadin_despot dana 13.03.2013. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
adsl-64-229.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?13.03.2013. u 13:33 - pre 135 meseci
Nisam bas skontao tvoje razmisljanje.
Zanemari za sada kratak spoj, i gledaj krivu koju sam ti poslao.
Ako imas sklopku od 20 A, i namjestis 10xIn onda ce prekidac pri recimo 400 i vise ampera izbaciti za oko 25ms.
Ako protice 40 A, tj 2xIn izbacice :
a) vruc prekidac za 55 sec
b) hladan za 90 sec.
To je valjda jasno.
E sad, koliko kontam, tebe buni tvoj grafik.
Vidi, on sluzi da ne premasis energiju koja se oslobodi u ks.
Ne znam koliko si ulazio u teoriju ks, i koliko ti je to bitno, ali krajnja temperatura u ks je proporcionalna I^2xt ( u att se nalazi matematika za to) i
ti u svom dijagramu, kad ocitas vrijeme iskakanja sklopke ( to je nekih 20 ms - ocitas na "mom" dijagramu) to ubacis u tvoj dijagram i provjeris hoce li biti opasnog zagrijavanja.
Iako, na strani 32 imas dijagram trajanja ks od struje ks.
Za tvoju sklopku, pri 8kA ispada da je dopusteno vrijeme ks oko 10 sec. Pitanje je sta ce biti sa kablovima za tih 10 sec i 8kA. ali o tom po tom.
Naravno sve ovo vazi ukoliko sklopku spojis bakarnim sinama koje djeluju kao hladnjak.
Ali na strani 33 imas termicku pricu, koja kaze pri 8kA I2t smije biti 5x10^5, sto kad se preracuna ispada samo oko 8ms.
Pa sta je manje. \ispada da ta sklopka ne moze stiti pri ks od 8kA, ili ispred nje mora biti neki brzi prekidac, neki mikrolodzik ili slicno.

Za*ebano, aaaa?




[Ovu poruku je menjao veselinovic dana 13.03.2013. u 14:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zivadin_despot
Živadin Despotović
Novi Sad

Član broj: 175438
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?13.03.2013. u 13:57 - pre 135 meseci
Evo da postavim jednopolnu semu i proracun da se lakse razumemo.
U proracunu je simuliran 3PKS na RO, na klemama XRO1. U prilogu je i proracun te struje kao i teoretsko vreme za koje ce kabel dostici maksimalnu dozvoljenu temperaturu. E sad trebalo bi da proverim da li ce sklopka Q1 odreagovati za manje vremena pri toj struja 3PKS. E to vreme reagovanja mi je potrebno. Da je u pitanju Eaton onda bih sa onog grafika Eaton konstatovao da ce sklopka odreagovati za nekih 8ms.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3871
pppoe-217-24-138-76.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?13.03.2013. u 14:42 - pre 135 meseci
Po meni si pogrijesio u startu.
Za glavni prekidac ormana si odabrao motornu zastitu, umjesto nekog prekidaca, recimo nekog NSX ili NS.
Oni su malo brzi, jer pored termicke imaju i elektromagnetnu pricu.
Da ne kazem neki mikrolodzik sa mikroprocesorom.
 
Odgovor na temu

zivadin_despot
Živadin Despotović
Novi Sad

Član broj: 175438
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?16.03.2013. u 00:05 - pre 135 meseci
Da u pravu ste to mi je upravo i profesor danas rekao na odbrani, ali nije mnogo zamerio ni na ovom izboru. Sto se tice karakteristika, gledaju se dve, sa jedne se ocitava vreme reagovanja a sa druge temperaturni impuls I^2t (ovo I^2t je temperaturni impuls same sklopke), a za kabal se uzima proracunata struja ks na kvadrat i vreme reagovanja sklopke ( danas mi je objasnjeno). Okacicu uskoro ceo rad, cim ispravim neke sitnice, mozda nekom bude od koristi.
Hvala Veselinovicu, bio je dobar savet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Karakteristike Schneider-ovih sklopki GV - tumacenje?

[ Pregleda: 3002 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.