Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Binomni koeficijent, rekurzija(osnovna procedura) U MATLAB-u

[es] :: Matematika :: Binomni koeficijent, rekurzija(osnovna procedura) U MATLAB-u

[ Pregleda: 1459 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nepoznat covek
Student

Član broj: 296039
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Binomni koeficijent, rekurzija(osnovna procedura) U MATLAB-u11.02.2013. u 11:48 - pre 136 meseci
Ljudi, može li neko da mi pomogne, pošto treba da napišem najobičniju proceduru za binomni koeficijent (rekurzija, preko definicije, dakle ono najprostije), al' u MATLAB-u.
Pošto nikad do sad nisam koristio taj program, borim se već jedno 15-ak minuta da ga napišem, al' ne ide..

A procedura je bre, ono, najosnovnije. Dakle, prost slučaj ako je n ''nad'' k, tako da je n=k, pa je to jednako 1-ci, a a drugi je kada je n' ''nad'' 0, pa je i to jednako 1.

Dakle, procedura na početku testira da li je k>n (vidiš, to sam zaboravio da napomenem, ako je k>n, tada će rezultat biti 0, logično) vraća 0, u suprotnom ako je (sledi trivijalan slučaj) n=k, ili je k=0, vratiće 1, a ako ništa od prethodnih nije slučaj, ićiće najobičnija rek. preko def. ImeP(n-1,k-1)+ ImeP(n-1,k).

Dakle, rekurzija preko binomnog koef. Bilo bi mi od pomoći ako bi ovo neko znao da ''iskuca'' u MatLab-u, ja to sokoćalo nisam nikad koristio, a škripa mi s vremenom. :) Hvala unapred..
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Binomni koeficijent, rekurzija(osnovna procedura) U MATLAB-u

[ Pregleda: 1459 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.