Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta

[es] :: Elektronika :: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta

[ Pregleda: 7589 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta09.02.2013. u 23:05 - pre 136 meseci
pozdrav svima,

sve nesto listam po forumu i nikako da nadjem semu regulatora broja obrtaja sa trijakom, za asinhroni motor sa radnim i pomocnim namotajem od 1500W,

bilo je takvih tema i sema ali ja ne mogu iskopati, i seme sam skidao ali ko zna gde su.

pa ako neko ima semu regulatora da podeli sa ostatkom razreda bio bih mu zahvalan, i jos ako regulator ima podesavanje momenta/radne tacke za svaki motor

to bi bilo sjajno.

hvala unapred na pomoci...

inace probao sam jedan industrijski regulator sa tim motorom dakle tipican sa trijakom i podesavanjem momenta i radio je perfektno ali posle nisam mogao doci do uredjaja da ga iskopiram,zato nemojte misliti da to nece raditi, bitno je samo da pomocni namotaj ne bude na regulisanoj fazi vec preko kondenzatora na direktnu fazu.
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3678
46.36.167.*



+356 Profil

icon Re: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta10.02.2013. u 01:52 - pre 136 meseci
prouci ovo i regulacija za aparat za zavarivanje bi trebala da radi ako pomocnu fazu direktno napajas.
Ovim biu principu regulisao snagu-moment, abroj obrtaja odredjen frekvencijom i beojem parova
polova samog motora.-

[Ovu poruku je menjao emiSAr dana 10.02.2013. u 03:02 GMT+1]

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ROVER78
Novi Grad, BiH

Član broj: 248812
Poruke: 39
*.teol.net.



Profil

icon Re: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta04.04.2013. u 21:50 - pre 134 meseci
pozdrav,
Imam asinhroni motor sa pomoćnim namotajem i reduktorom 0,3kw, 2.4A, 1350 o/min , 24 o/min izlaz sa reduktora koji su uduplani preko remenice cca50 o/min. Namjenjen je za motalicu za transformatore i ujedno viklovanje zvučnika.

E sad, potrebna je regulacija broja obrtaja tako da motor može da starta sa što manjim brojem obrtaja!

Vidim emiSAr da si stavio dokument sa nekoliko šema, ali ja ne znam koja bi mogla meni najviše pasati a da negubi previše obrtni moment i snagu.
Frekventni pretvarači su previše skupi pa sam odustao od njh!
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3678
46.36.169.*



+356 Profil

icon Re: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta04.04.2013. u 23:08 - pre 134 meseci
Pozdrav i tebi, kakav je motor, imali mogucnost promjene smjera, veoma korisno kod motanja trafoa,
Da li je ostala mehanika rijesena?
Koliki je kondenzator ili je pomocna faza induktivna?
U principu sema sa stranice 8 bi trebala da radi, mada za motalice univerzalne primjene preporucio bih jednosmjerni motor,
H most i PWM kontrolu. Ima se puno bolja i p o t p u n a kontrola, kako smjera tako i broja obrtaja.

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

ROVER78
Novi Grad, BiH

Član broj: 248812
Poruke: 39
*.teol.net.



Profil

icon Re: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta05.04.2013. u 13:23 - pre 134 meseci
Citat:
emiSAr: Pozdrav i tebi, kakav je motor, imali mogucnost promjene smjera, veoma korisno kod motanja trafoa,
Da li je ostala mehanika rijesena?
Koliki je kondenzator ili je pomocna faza induktivna?
U principu sema sa stranice 8 bi trebala da radi, mada za motalice univerzalne primjene preporucio bih jednosmjerni motor,
H most i PWM kontrolu. Ima se puno bolja i p o t p u n a kontrola, kako smjera tako i broja obrtaja.


Motor ima mogućnost promjene smjera promjenom faze na kondenzatoru koji je 10 uF (probano),što se tiče ostale mehanike tu sam pri kraju.Moja zamisao je da komanda motora ima glavnu sklopku 0-1,prekidač za smjer motora i potenciometar za regulaciju broja obrtaja za koji bih napravio mehaniku pa da ga koristim kao papučicu ispod stola motalice.

Za slike motalice moram potražiti odgovarajuću temu pa da se vidi šta sam napravio i šta se može poboljšati.
Ovaj motor sam imao pa sam izbjegavao dodatno ulaganje za jednosmjerni motor + prenos!

pločica motora
http://www.elitesecurity.org/p...rg/poruka/fajluzporuku/3277310

pozdrav,
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3678
46.36.169.*



+356 Profil

icon Re: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta05.04.2013. u 14:06 - pre 134 meseci
Kad si duboko zagazio u konstrukciju, probaj predvidjeti mehanicko kvacilo izmedju motornog pogona i vretena motalice,
a da brojac namotaja radi- korisno kod snimanja broja namotaja nekog trafoa kod razmotavanja starog namotaja.

Probaj naci razvaljenu pedalu koju koriste gitaristi, ima lijepo rijesen mehanicki pogon za standardni obrtni potenciometar.
Dalje znas sam.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: regulator broja obrtaja monofaznog AM sa podesavanjem momenta

[ Pregleda: 7589 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.