Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!

[es] :: Access :: HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!

[ Pregleda: 2850 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!15.01.2013. u 18:57 - pre 137 meseci
Kolegi radim aplikaciju "HTZ zaštitna oprema" i u biti mislim da neću imati većih problema, ali problem mi je napuniti tablicu "OpremaPoMjestima". Vjerojatno postoji nekakav način ( pomoću upita ili sl. ) da se ta tablica napuni jednostavnije nego što to ja radim - ručno upisujem kombinacije preko dva kombo polja a ima puno radnih mjesta koja imaju pravo na skoro svu opremu. Može li se taj problem rješiti jednostavnije.... da ne unosim 15 vrsta opreme za 50-tak radnika što mi iznosi 750 kombinacija. Zaduživanja opreme rješio bi preko upita i reporta na bazi tih upita.
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
77-46-250-136.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!15.01.2013. u 21:28 - pre 137 meseci
Za pocetak promena modela. Moj predlog (koji je verovatno potrebno menjati, vec prema zahtevima konkretnog sistema)
Ubacio sam tabelu grupe opreme (cipela, cizma, odelo...) jer sam iz tvog primera shvatio da se broj uzima za pojedinu grupu.
Sto se tvog konkretnog pitanja tice za popunjavanje tabele OpremaPoMjestima jednostavno napravi obican Query gde ces ubaciti samo dva polja RadnoMestoID iz tabele RadnoMjesto i OpremaID iz tabele HTZOprema. Dobices kombinaciju svaki sa svakim. Onda Query pretvori u akcioni Make Table Query. Nepotrebne redove izbrisi.
Jos jedna opaska polje RokTrajanja u Tabeli HTZOprema treba biti tipa integer (najbolje u danima da bi se lakse slozio queru kojoj je opremi istekao rok)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dzaga29
Davor Žagar
Komunalac d.o.o. Delnice
Delnice, Hrvatska

Član broj: 310438
Poruke: 243
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.komunalac.hr


Profil

icon Re: HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!17.01.2013. u 18:33 - pre 137 meseci
Citat:
Dexxxl: Sto se tvog konkretnog pitanja tice za popunjavanje tabele OpremaPoMjestima jednostavno napravi obican Query gde ces ubaciti samo dva polja RadnoMestoID iz tabele RadnoMjesto i OpremaID iz tabele HTZOprema. Dobices kombinaciju svaki sa svakim. Onda Query pretvori u akcioni Make Table Query. Nepotrebne redove izbrisi.
Jos jedna opaska polje RokTrajanja u Tabeli HTZOprema treba biti tipa integer (najbolje u danima da bi se lakse slozio queru kojoj je opremi istekao rok)

Poslušao sam te i stvarno sam dobio manji broj podataka (350 zapisa) - Nebi bio problem obrisati nepotrebne podatke ali samo pod uvjetom da ja popunjujem tablice, ako to radi kolega koji nema pojma o Accessu onda nastaje problem; dakle ne valja. Mislio sam da postoji neki način da preko upita i forme ili kombinacijom forme i subforme korisnik može unjeti podatke jednostavnim potvrdnim dugmetom ili tako nekako, a da nema nikakav pristup tablicama - sve samo forme i reporti.
Za rok trajanja slažem se i ubacio sam brojčani tip podatka.
Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
93-87-151-245.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!17.01.2013. u 19:54 - pre 137 meseci
Kao sto si i zamislio. Napravi tabelu OpremaPoMestima kao u mom primeru, onda pokreni Append query Ubacivanje u tabelu da bi dobio kombinaciju svaki sa svakim.
Ako je situacija kao sto kazes da skoro svakom radnom mestu sleduje sve od opreme onda Default value za sleduje u tabeli OpremaPoMestima mozes postaviti na Yes, tako ce ti sve biti cekirano. Neka kolega koji je zaduzen iscekira odgovarajuca polja na formi SledovanjeOpreme. Kad to bude gotovo pokreni query BrisanjeOpremaPoMestima da bi obrisao iz tabele sve necekirane zapise
Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: HTZ Oprema - problem unosa podataka u tablicu Oprema po pojedinim radnim mjestima!

[ Pregleda: 2850 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.