Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni

[es] :: Office :: Excel :: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeljko1967
Opština
SZR Mehanika

Član broj: 298910
Poruke: 117
31.223.158.*



Profil

icon Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni27.12.2012. u 11:59 - pre 137 meseci
Pozdrav svima. Još jednom da se zahvalim ljudima koji su mi do sada pomagali! Molio bih Vas za još jednu pomoć. U prilogu vam šaljem dio analitičke kartice koju koristim na poslu. Ima ih oko 6000. Ovo za što Vas molim sam do sada radio "ručno", pa bih molio da mi neko pomogne (makro ili funkcija). Radi se o sledećem: trebao bih makro koji bi mi sabirao brojeve u koloni A i to tako da sabira sve iznose u koloni A počevši od prvog praznog polja u koloni C pa do poslednjeg upisa u koloni A i zbir da upiše u kolonu B u red u kom je izvršen zadnji upis u koloni A. Ako bi moglo još da mi se odradi da u zadnjem upisanom redu pored kolone A i B u kolonu C upiše godina npr 2012, bio bih prezahvalan. Radi se o tome da imam svake godine u prosjeku oko 1000 novih kartica pa mi to predstavlja veliki problem. Unaprijed hvala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljko1967
Opština
SZR Mehanika

Član broj: 298910
Poruke: 117
*.teol.net.



Profil

icon Re: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni28.12.2012. u 08:14 - pre 137 meseci
Pa da li je moguće da mi niko ne može pomoći.Ljudi, ide nova godina a ja ne želim da je dočekam sabirajući kartice.
 
Odgovor na temu

lukarim
dado kekić
sss

Član broj: 292674
Poruke: 53
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni28.12.2012. u 08:26 - pre 137 meseci
Strpi se malo da pročešljmo internet, nismo mi ovdje eksperti za ovo područje.Strpljen spašen.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni28.12.2012. u 09:24 - pre 137 meseci
Željko, uradio si skoro sve što je trebalo da ti ne pomognemo (osim što si dao kilavi primer).

Imaš 6000 "kartica" šta god to značilo i tražiš da ti se nešto automatizuje. Kako mi da znamo tvoj problem? Da li je to što ti zoveš "kartica" raspoređeno tako da je jedna kartica u jednom fajlu, više kartica u jednom fajlu ili sve kartice u jednom fajlu? Da li je kartica izveštaj koji se dobija iz neke baze podataka? Da li osim ove glupe kartice imaš i list sa analitikom na osnovu koje se kartica vuče? Da li imaš još neki podatak?

Ovako kartica ne izgleda - gde je naziv partije (u tvom slučaju ime korisnika socijalne pomoći, što si pokušao da sakriješ). Zašto nema datuma - ovaj deo bi značajno uprostio formulu za sumiranje po godini? Zašto kažeš da treba upisati godinu, pa onda dodaš "na primer 2012"? Zašto baš 2012 a ne 2013 ili 2011 ili "BABA" ili "ŽABA"? Da li imaš nameru da svaku godinu prepravljaš makro, pa da piše nešto drugo?

Da li je u primeru koji si dao namerno sabrano za 2012 godinu, pa to predstavlja ono što želiš da dobiješ?

Daj saberi se, daj realniji primer, kako bi mogao da dobiješ odgovor koji bi ti nešto značio.
 
Odgovor na temu

zeljko1967
Opština
SZR Mehanika

Član broj: 298910
Poruke: 117
*.teol.net.



Profil

icon Re: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni28.12.2012. u 10:43 - pre 137 meseci
Pozdrav. Nije mi bila želja da bilo šta sakrijem nego sam smatrao da ću na ovaj način uprostiti stvari. U svakom slučaju evo izgleda kompletnog dokumenta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeljko1967
Opština
SZR Mehanika

Član broj: 298910
Poruke: 117
*.teol.net.



Profil

icon Re: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni28.12.2012. u 10:46 - pre 137 meseci
I da napomenem da mi je bitan datum rješenja a ne datum podnošenja zahtjeva. Izvinite još jednom.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni28.12.2012. u 11:13 - pre 137 meseci
Opet nije sve do kraja jasno, ali evo jedno rešenje (u prilogu).

Evo šta nije jasno u tvom poslednjem primeru:

Zašto je polje sa datumom formatirano kao tekst polje dužine 8 karaktera, a ne kao datumsko? Ja sam pretpostavio da se poslednja dva znaka u datumu rešenja broj godine, pa sam u skladu sa tim napravio formule.
Zašto iskače upozorenje da je najmanji iznos (za sve osim za sahrane) 30KM, ali iznos od 30KM ne prolazi (zato i stoji u mom primeru 31).
Da li su UVEK datumi rešenja u rastućem redosledu? Moja formula radi samo ako se ne vraćaš sa datumima u prethodne godine.
I dalje nije jasno kako su oraganizovane kartice (njih 6000). Svaki korisnik jedan excel fajl? Moje rešenje je dobro za jednu karticu, ali to znači da, svejedno, otvoriš 6000 kartica i izmeniš redove K i L da bi formula radila. Ovako kako sam ja napravio, bilo bi dobro da je od početka tako rađeno. Ne znam u kakvoj si ti situaciji, ali da bi izmenio 6000 dokumenata biće puno posla. Pretpostavljam da nisu svih 6000 bili aktivni u 2012 godini.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Izračunavanje zbira u jednoj koloni na osnovu popunjenosti polja u drugoj koloni

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.