Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa baterijom kod Dell inspiron M5010

[es] :: Laptopovi :: Problem sa baterijom kod Dell inspiron M5010

[ Pregleda: 2003 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran_ets
zoran zivanovic
ucenik
Pancevo,Srbija

Član broj: 225667
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Problem sa baterijom kod Dell inspiron M501023.12.2012. u 12:41 - pre 138 meseci
E ovako. Laptop imam nekih godinu dan i za tih godinu dana bateriju sam koristio jako malo (mozda kad se sve sabere nekih mesec dana(i to napunim pa skinem sa punjaca,zatim je ispraznim i tako u krug,a kad je nisam koristio bila je izvadjena iz laptop-a) ). Kada sam kupio laptop ona je mogla da izdrzi 2 h i 30 min a sada svega 1 h i 30min. Instalirao sam novi OS(windows 7), misleci da cu joj tako pomoci,ali nista ,kuler procesora i dalje vrti i vrti. :D
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa baterijom kod Dell inspiron M501023.12.2012. u 14:03 - pre 138 meseci
Kad se baterija ne koristi, to jest odlaze na duze vreme, isprazni se do ~40% napunjenosti i stavi se na mesto predvidjeno za skladistenje (neka fioka, orman ili sl.)... Ako nisi ovako radio baterija je verovatno izgubila kapacitet. Ono sto sad mozes da uradis je da izvrsis kalibraciju baterije da vidis koliko je zaista izgubila kapacitet. Kalibracija baterije se vrsi tako sto se baterija od 100% napunjenosti skroz isprazni. Ako laptop ide u neki standby rezim kad se baterija isprazni do recimo 5 do 10%, onda upalis laptop i odes na primer u BIOS ili Windows Safe Mode dok se laptop sam ne ugasi da bi bio siguran da si skroz izpraznio bateriju. Postupkom kalibracije baterije resetuje se merac napunjenosti baterije i tako se dobija realna situacija sto se tice stanja baterije (wear level itd.)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa baterijom kod Dell inspiron M5010

[ Pregleda: 2003 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.