Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data

[es] :: Elektronika :: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9239 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 19:04 - pre 141 meseci
Evo primera kako "neko" napravi Blic-Lampu
(to je ona što blica i oči izbija od snage)

a koristi se na 150m visine da bi se obezbedila građevina od letečih objekata,
i danju i noču to roka kao sumanuto,
i NE jedan nego 12 komada---ravnomerno raspoređeno -po prostoru.

Ova elektronika "Fura" tu Blic-Lampu sa 1Hz (1 treptaj u sekundi),
ali je bljesak toliko jak da kada sam taj rad lampe usnimio kamerom:
-Kamera ( i nije neka Full) nije se povratila od "udara svetla--brat-bratu još 8 -12 sekundi,
totalno pomračenje !

U podacima piše da je 20J --To je valjda 20 Đula po jednom bljesku,
(nisam siguran da li sam dobro protumačio taj nakaradni data-sheet)-treba malko matematike,

Ovo nije hvalisanje več podela iskustva sa Vama. Izvolite:
Bije pa sve Pršti !
Evo slike PCB i ugrađene Blic-Lampe:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 19:06 - pre 141 meseci
Da li imas bilo kakvu ideju koliko dugo traje sam bljesak?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 19:24 - pre 141 meseci
3way
Ja gledao svojim očima,( jer sam popravljao tu elektroniku)

-To traje kratko ~ Kao Blic od Foto-Aparata,
____ali oči izbija od snage!

(pazi koju su Cevku upotrebili 3.5 kruga namotana blic-lampa--to nije zezancija)

Kad SEVNE---Treba Ti vremena da oči "Resetuješ",
ma strašno,
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.162.*



+356 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 19:41 - pre 141 meseci
@Trick_Fix , pozdrav. Pored obiljezavanja visokih tacaka u zoni letenja, iste lampe u malo drugacijoj ambalazi
(vrlo usmjerene) oznacavaju i osu sletne piste za vizualno ( lakse letjelice koje nemaju sve instrumente ) a ILS
daje podatak bojom svjetla o nivou poniranja, da pilot bezbjedno "pogodi" sletnu pistu u uslovima slabije
vidljivosti.

@3way , duzina bljeska obicno nije duza od 1/50000 sec, najcesce 1/100000 sec. Ove za oznacavanje visokih
tacaka samo blicaju, a u osi piste rade kao "trcece" svjetlo u osi piste.-
Energija kojom blicaju da se izracunati iz napona napajanja ksenonke i velicine kondenzatora koji se
prazni. Jonizovani gas u lampi je fakticki kratki spoj u trenutku bljeska. Interval mora postojati za
hladjenje blic lampe.- pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 19:42 - pre 141 meseci
Evo šeme,ne tako lepo "nafircane" , ali je prava----- elektronike,
(jer su neki nestrpljivi -'elte _

..dok je ne nacrtam onako " Za oći" lepo,
Izvolite:



IC je 555,---sa lakoćom,
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 20:23 - pre 141 meseci
Citat:
emiSAr
@3way , duzina bljeska obicno nije duza od 1/50000 sec, najcesce 1/100000 sec. Ove za oznacavanje visokih


Da li si siguran u ovo? Obicni blicevi "sevaju" u duzini od recimo 1/30 000 - 1/4-50 000, a za ono sto meni treba ovakav interval bi bio skoro idealan. U stvari, to zavisi od toga koliko bi kostalo napraviti ovako nesto....to jest koliko kosta ova lampa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 20:48 - pre 141 meseci
Ova Blic-Lampa je iz firme i nema veze sa privatnom zezancijom.
Kupljena je kao " Valjan Štih" u upozoravanju letečih objekata
--Da ,ne udare u baklju visoku 150 metara ----upozorenja radi.

Eto,crkla elektronika,----pa je na Remontu,
a ja bi to da To podelim sa Vama.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao guja011 dana 25.08.2012. u 10:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.162.*



+356 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 21:15 - pre 141 meseci
@Trick_Fix, provjeri semu, nedostaje triger trafo koji je integrisan u samoj cijevi ( podnozje) vezanoj sa 4 zice.

@3way , u fotoaparatima najmanji elektrolit je 120 uF/300V a ovdje ima samo 50uF (dubler) i zato je
blkesak kraci. Sada se slicna elektronika samo napajana sa 12V DC koristi umjesto rotacija na vozilima
koja moraju to imati.-

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data24.08.2012. u 21:40 - pre 141 meseci
Citat:
emiSAr:
@3way , u fotoaparatima najmanji elektrolit je 120 uF/300V a ovdje ima samo 50uF (dubler) i zato je
blkesak kraci. Sada se slicna elektronika samo napajana sa 12V DC koristi umjesto rotacija na vozilima
koja moraju to imati.-


Da, poznato mi je zasto je duzina bljeska na blicevima takva kakva je. Menjao sam kondezatore na nekim blicevima kako bih dobio sto kraci bljesak, ali na ustrb kolicine svetla koju daje. Zato me ovo zanima, ako moze da da solidnu kolicinu svetla, za manje pare nego sto kosta blic, a jos ako taj bljesak moze da traje krace, bio bih vrlo zadovoljan :)
Ovo mi treba za highspeed fotografiju, gde je trajanje bljeska presudno. Zavesica aparata jednostavno ne moze da radi toliko brzo, pa se koriste blicevi da simuliraju zavesicu.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 02:33 - pre 141 meseci
Citat:
emiSAr:nedostaje triger trafo koji je integrisan u samoj cijevi ( podnozje) vezanoj sa 4 zice.


U pravu Si!

Merenjem sam ustanovio da izvodi i namotaj na samoj cevki nisu direktno izvedeni
dole na podnožje,
več ima neki trafo koji je zaliven u ovaj okrugli crni deo ( H=22mm , Ø=32mm ):



Evo,pronadjoh i podatke za Xenon cevku:
<-----U pitanju je ova Xenonka



[Ovu poruku je menjao Trick_Fix dana 25.08.2012. u 07:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 08:27 - pre 141 meseci
namotaj sa cevke nije ali izvodi jesu na podnožju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 08:58 - pre 141 meseci
Crko tiristor C106D 1G,

pošto nemam tako mali tiristor pri ruci,a imam brdo raznih Trijaka,
mislim da bi to trebalo da radi i sa trijakom istih karakteristika kao pomenuti tiristor.
(u trijaku će jedan tiristor da "odmara")

Šta mislite o tome ?
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3677
46.36.162.*



+356 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 09:42 - pre 141 meseci
Kada tiristor-trijak provede, struja drzanja limitirana sa 220K, pa samo pripazi da je struja drzanja veca od limitirane,
inace ce bljesnuti samo jednom. Z dioda paralelno tiristoru treba biti reda 220V jer je min, napon trigerovanja
cjevke (hvala @guja011) min. 200V.- Inace se za univerzalne trigere u fotografiji (ne znas da li okidas
pozitivan ili negativan napon) koristi grec i SCR ili samo trijak.- pOz

PS: u trenutku provodjenja xenonke, napon na njoj pada na skoro nulu pa ce vjerovatno raditi sa
svakim trijakom, prirast napona malo kasni (150 Oma).
Provjeri bez tiristora Z diodu, ako je ona krepala na tiristor koji je 400V dodje 600++ V.-

[Ovu poruku je menjao emiSAr dana 25.08.2012. u 11:58 GMT+1]

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 20:52 - pre 141 meseci
Citat:
Trick_Fix:
Citat:
emiSAr:nedostaje triger trafo koji je integrisan u samoj cijevi ( podnozje) vezanoj sa 4 zice.


U pravu Si!

Merenjem sam ustanovio da izvodi i namotaj na samoj cevki nisu direktno izvedeni
dole na podnožje,
več ima neki trafo koji je zaliven u ovaj okrugli crni deo ( H=22mm , Ø=32mm ):



Evo,pronadjoh i podatke za Xenon cevku:
<-----U pitanju je ova Xenonka

Da li ovakva Xenon cevka može koristiti kao stroboskop za podešavanje ugla paljenja starijih automobila?

 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 22:18 - pre 141 meseci
@paterson

Iskreno mislim (jes da ima Poveliku snagu Bljeska) da nije zgodna za tu namenu,
jer svetlost daje "sve u krug" 360 stepeni.
Osvetli "ona i Reper" tamo gde treba (to Ti bolje znaš od mene--gde se Reper gleda)
-ali osvetli i sve okolo,pa i posmatrača tog repera. ( Nije usmerena svetlost)

Za posmatranje "Repera" i ugla pred-paljenja nije potrebna ovolika snaga Blic-a,
dovoljan je običan "ljudski" Stroboskop,koji se vidi i kad Sunce-Upre u posmatranu tačku.

Ako greršim nek me neko ispravi.
Svaka ideja,praxa i dobro-nameran savet je bitan !

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data25.08.2012. u 23:50 - pre 141 meseci
LED-are su postale i dovoljno snazne i dovoljno jevtine da su ksenon blic lampe za podesavanje predpaljenja postale nepotrebne.
Blic lampa koju je predstavio i popravio Trick_Fix ima da te prosvetli kroz mali mozak, ako uspes da je sinhronizujes sa kontaktnim/bezkontaktnim sistemima paljenja. Ostaces bez dobrog vida, u najboljem slucaju, a u najgorem upalices sam sebi veciti mrak.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data26.08.2012. u 02:22 - pre 141 meseci
@Trick_Fix

Postoje i mnogo, mnogo "strasniji" blicevi.

Nekom prilikom sam popravljao zlatarski impulsni laser za zavarivanje nakita, menjao sam bas xenon cev jer je pukla od opterecenja.

Unutar metalnog bloka, kroz koji protice destilisana voda sa +5^C (i oko same cevi, prakticno su xenon cev i sinteticki rubin velicine cigarete potopljeni u nju), nalazi se stapasta xenon cev duzine 15-tak cm.

Punjenje moze biti od 500J do 20KJ !!!, a naprava moze da zavaruje rafalno sa oko 10Hz kod punjenja reda do 2-3KJ dok kod pune snage razmak je oko 1 sekundu. Vruca destilisana voda izlazi iz bloka iako je usla sa +5^C.

Imam jedan komad takvog istog sintetickog rubina, sa nanesenim ogledalima, iz nekog rashodovanog lasera slicne namene.

Jos samo da nabavim xenon cevku, pa mogu da ti obaram te avione koji bi da ti zakace baklju :-), cisto da pomognem, da se ne mucis sa tim blicevima...

Salim se malo, ali stvarno razmisljam da skockam jedno domacinsko laserce, ali me vreme muci.

Ako otkrijem neki poslic koji mi bude dao vise slobodnog vremena, racunaj da mozemo udruziti xenon cevku sa mojim rubinom. (mozda za neko mikropunktovanje ili makar za lov vrabaca :-)

Pozdrav kralju

[Ovu poruku je menjao macolakg dana 26.08.2012. u 04:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data26.08.2012. u 04:50 - pre 141 meseci
Citat:
ZAS011:
LED-are su postale i dovoljno snazne i dovoljno jevtine da su ksenon blic lampe za podesavanje predpaljenja postale nepotrebne.
Blic lampa koju je predstavio i popravio Trick_Fix ima da te prosvetli kroz mali mozak, ako uspes da je sinhronizujes sa kontaktnim/bezkontaktnim sistemima paljenja. Ostaces bez dobrog vida, u najboljem slucaju, a u najgorem upalices sam sebi veciti mrak.

Misliš na ovu LED-aru?

Zar je potrebno čak 18 LED-a? I da li se može direktno priključiti bez ikakve elektronike za određivanje ugla paljenja?
 
Odgovor na temu

Trick_Fix

Član broj: 305311
Poruke: 253
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+261 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data26.08.2012. u 06:26 - pre 141 meseci
Paterson,
Upravo takve LED-are samo u drugačijem kučištu (prilagodjeno za motor-tester)

Nešto ovako:

http://www.industrial-needs.co...ed-stroboscope-pce-les-200.htm



Citat:
> da li se može direktno priključiti bez ikakve elektronike za određivanje ugla paljenja? <

Bez elektronike NE može !

Mora imati sklop za sinhronizaciju sa varnicom i radom motora.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4542

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+529 Profil

icon Re: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data26.08.2012. u 08:49 - pre 141 meseci
Citat:
paterson: Misliš na ovu LED-aru?

Zar je potrebno čak 18 LED-a? I da li se može direktno priključiti bez ikakve elektronike za određivanje ugla paljenja?


Ne mislim uopšte na sijalicu .
Mislio sam na, recimo starku od 1W ili 3W, na primer: http://www.futurlec.com/Star_LED.shtml ili http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=3096
Sve ostalo je karabudženje. Naravno, moraš da imaš i okidnu elektroniku koja će u pravo vreme "sevnuti LED'arom" u kratkom vremenskom intervalu kako bi se dobio stroboskopski efekat (tromost ljudskog oka).
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: BLIC-Lampa-Žestoka-->Za Avione i ostale NLO! Slike,PCB i Full Data

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9239 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.