Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda

[es] :: Elektrotehnika :: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda

[ Pregleda: 10760 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko_man
student

Član broj: 305930
Poruke: 10
*.mediaworksit.net.



Profil

icon rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda15.08.2012. u 12:47 - pre 142 meseci
Dakle ovako.
Resim ja danas da promenim sijalicu u rerni koja ne radi (sijalica) vec jedno 10 godina. Odem na pijacu kupim sijalicu i zamenim je. Sve sam to radio dok je sporet bio pod naponom.
U nestrpljnju da je vratim u njeno kuciste i pricvrstim fasung, ukljucim rernu, da proverim da li radi. I radila je, sve do trenutka dok jedan od kontakata nije dodirnuo lim od kucista sporeta. Malo je zavarnicilo i puklo (buksna se zalepila za lim). Sijalica razume se ne radi, a sad ne radi ni rerna. Uopste.
drzao sam je ukljucenu jedno 10ak minuta da vidim da li ce poceti da greje,ali nista..

Molim za pomoc, na sta da obratim paznju, odosno gde prvo da gledam. sporet je sa trofaznim prikljuckom i sve ringle rade i nakon picvajza koji sam naporavio.
NIsam imao vremena da danas dalje otvaram sporet i pokusavam da skontam o cemu se radi.
Svaka pomoc savetom je dobrodosla.

Hvala unapred!!!

Sad saznam da je sve to moglo biti jednostavnije, bez da skidam ledja od sporeta. Pojma nisam imao da se staklo koje pokriva sijalicu odsrafljuje...
sramota!!!

[Ovu poruku je menjao marko_man dana 15.08.2012. u 14:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda15.08.2012. u 16:29 - pre 142 meseci
1. Izvuci utikac iz uticnice;
2. Proveri ispravnost osiguraca sa kojih se napaja uticnica za sporet;
3. Proveri sij. grlo, sijalicu, mesto gde si napravio kratak spoj (kurcslus);
 
Odgovor na temu

loxy
Nadj Petar
Split

Član broj: 18069
Poruke: 31
*.st.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda15.08.2012. u 18:24 - pre 142 meseci
Najbolje da pozoveš električara i da se ne igraš sa strujom i sada i ubuduće.
loxy
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda15.08.2012. u 23:27 - pre 142 meseci
Citat:
sve ringle rade i nakon picvajza koji sam naporavio.

Ocigledno da te ringle nisu na fazi na koju radi rerna sto je i logicno i ispravno tako da je najverovatnije problem sa osiguracem , prvo to proveri pa sve dalje ali sam ubedjen da je sitnica (osigurac)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

marko_man
student

Član broj: 305930
Poruke: 10
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda16.08.2012. u 07:20 - pre 142 meseci
dakle, juce kadas sam zeznuo stvar, pretpostavio sam da je to mozda u pitanju, ali bez mnogo volje i vremena nisam proveravao. Sinoc sam instrumentom proverio osigurace i gle cuda, jedan na tabli ne radi.

Idem da pazarim osigurac pa da vidimo...

 
Odgovor na temu

marko_man
student

Član broj: 305930
Poruke: 10
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda16.08.2012. u 09:25 - pre 142 meseci
Pazario osigurac, zamenio i sve sljaka kao sto treba!
Hvala svima!!!
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda16.08.2012. u 14:23 - pre 142 meseci
Citat:
marko_man: Pazario osigurac, zamenio i sve sljaka kao sto treba!
Hvala svima!!!

Nema na cemu i ajd kad zeznes bojler javi se da resimo problem .Pozdrav
 
Odgovor na temu

marko_man
student

Član broj: 305930
Poruke: 10
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda16.08.2012. u 23:45 - pre 142 meseci
Citat:
Darko_zed:
Citat:
marko_man: Pazario osigurac, zamenio i sve sljaka kao sto treba!
Hvala svima!!!

Nema na cemu i ajd kad zeznes bojler javi se da resimo problem :D .Pozdrav




hahaha! Valjda necu, al dobro, znam da mogu da racunam na vas!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: rerna na sporetu ne radi (mislim da je Sloboda)-napravio sam kratak spoj izgleda

[ Pregleda: 10760 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.