Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crystal Reports 2010, izvjestaj tri puta na stranici, problem sa marginama

[es] :: .NET :: Crystal Reports 2010, izvjestaj tri puta na stranici, problem sa marginama

[ Pregleda: 1385 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
*.crnagora.net.



Profil

icon Crystal Reports 2010, izvjestaj tri puta na stranici, problem sa marginama01.08.2012. u 14:22 - pre 142 meseci
Pravim jedan CR izvjestaj koji treba da se printa 3 puta na stranici A4 formata. Papir je perforiran dva puta, tako da se cijepa na 3 identicna dijela. Ja zelim da centriram vertikalno izvjestaj koji printam na tu 1/3 stranice.

Podesio sam margine stranice tako da je gornja margina 0.5cm, a donja margina 1cm.

Sam izvjestaj sam napravio tako da tekst pocinje sa 1cm od gornje ivice izvjestaja, a zavrsava se na 0.5 od donje ivice izvjestaja. Koristion sam 1cm = 566.93 twips odnos.

Prema mojim proracunima, tako bi trebalo da imam 1.5 cm izmedju izvjestaja medjusobno, kao i 1.5 cm od izvjestaja do ivica stranice, i tada bi izvjestali trebali da su centrirani.

Medjutim, izvjestaji uvijek "vuku" prema gore. Prvi je dobro centriran, drugi je blizi gornjoj margini, a treci jos blizi.

Da li neko zna dje mozda grijesim, da li je ovaj moj pristup dobar, i da li se ovako nesto uopste moze i napraviti u Crystal-u.


Pozdrav.



 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Crystal Reports 2010, izvjestaj tri puta na stranici, problem sa marginama

[ Pregleda: 1385 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.