Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1) KVM svič sa 8 ulaza, 2) KVM svič za dva monitora, 3) max.dužina kablova?

[es] :: Ostali hardver :: 1) KVM svič sa 8 ulaza, 2) KVM svič za dva monitora, 3) max.dužina kablova?

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon 1) KVM svič sa 8 ulaza, 2) KVM svič za dva monitora, 3) max.dužina kablova?29.07.2012. u 18:12 - pre 142 meseci
Prvo: Može li neko da preporuči dobar KVM svič za (najmanje) 8 kompjutera, a da je dostupan u Beogradu? Imam već duže vreme COREGA za 4 kompjutera i zadovoljan sam, ali treba mi veći.

Drugo: imam specifičnu potrebu za koju tražim rešenje (nije direktno vezano sa prvom tačkom): treba mi rad sa dva terminala (terminal = monitor + tastatura + miš). Pri tome nije rešenje da imam 2 KVM-a sa 4 ulaza pa to da zasebno povežem na po jedan terminal, nego bi rešenje trebalo omogućavati da bilo koji od 8 kompjutera povežem na bilo koji od 2 terminala. Tako da uvek mogu da biram koji od 8 kompjutera će biti na terminalu 1 a koji na terminalu 2.

Treće: Zna li neko koja je maksimalna moguća dužina kabla za te KVM svičeve? Ovi rack serveri mi odvališe mozak od svojih ventilatora, i želim da ih izmestim što dalje od mene, u drugu prostoriju.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 1) KVM svič sa 8 ulaza, 2) KVM svič za dva monitora, 3) max.dužina kablova?20.08.2012. u 22:03 - pre 142 meseci
Što se tiče dužine -> prodaju se na internetu kablovi od 100 stopa, tako da je to oko 30m. Valjda je to maksimalno... meni više od 10m ionako ne treba.

A što se tiče ostala dva pitanja... ima li ko odgovor?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: 1) KVM svič sa 8 ulaza, 2) KVM svič za dva monitora, 3) max.dužina kablova?21.08.2012. u 13:39 - pre 142 meseci
Kod nas ima KVM swithcheva sa 8 portova pa i sa 16 portova na trzistu da se kupe. Nisu jeftini u zavisnosti od robne marke i tehnickih specifikacija ali postoje. Najbolje sto se nudi na trzistu je D-Link dok je neki prosek Digitus. E sad sto se tice drugog pitanja vezanog za simultano koriscenje 2 KVM (keyboard, video, mouse) terminala od jednom na jednom KVM switchu (ako sam dobro razumeo) tu vec nisam siguran u odgovor. Moguce da odgovor mozes naci na netu kad pogledas online dokumentaciju od nekih, tebi interesantnih, modela KVM switcheva kojih ima kod nas na trzistu da se kupe, ili da se raspitas kod domacih distributera. Valjda neki od brend managera zna odgovor
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: 1) KVM svič sa 8 ulaza, 2) KVM svič za dva monitora, 3) max.dužina kablova?

[ Pregleda: 1823 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.