Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlog za poboljsanje efikasnosti foruma Matematika

[es] :: Matematika :: Predlog za poboljsanje efikasnosti foruma Matematika

[ Pregleda: 1256 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Predlog za poboljsanje efikasnosti foruma Matematika05.06.2012. u 00:00 - pre 144 meseci
Nesto sam razmisljao o samome forumu Matematika. Mi cesto ovde dajemo odgovore servirane na "tacni" (pod "Mi" podrazumevam i sebe, vecina mojih odgovora jeste takva).Skoro sam gledao jedan strani forum www.physicsforums.com, deo za matematiku, i primetio sam da se tamo daju samo osnovne kratke ideje kako nastaviti resavanje nekog odredjenog problema, cak je i strogo zabranjeno da se da ceo odgovor (sledi warn-ovanje ako se to uradi) jer je cilj da se postavljac problema (sem naravno, ako neko nije postavio zadatak za druge (skoro sam ja tako nesto uradio, a to se moze posebno videti u porukama clana @kajla na primer)) natera da sam resi problem. Ne znam, al meni je najsladje kada sam resim problem koji me je dugo mucio. Da, znam, mozda ovo nije pravo mesto za ovakav nazovimo "predlog" jer postoji i deo foruma koji je za to zaduzen, al sam hteo da se dogovorimo ovde na forumu Matematika. Naravno, ja ne mogu nekoga da nateram da ne postujem kompletna resenja, al mislim da bi mogao da se uvede kodeks po kojem je to zabranjeno (sem naravno, ako to nije resenje nekog problema koji je dugo neaktivan ili postavljac problema posle nekog vremena postuje resenje). E sad, voleo bih i da se drugi clanovi izjasne povodom svega ovoga. Hvala.
Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.static.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Predlog za poboljsanje efikasnosti foruma Matematika05.06.2012. u 08:20 - pre 144 meseci
Slazem se da ne treba davati na tacni resenja, i ja uglavnom pokusavam da nevedem na resenje ili prosto samo dam neko svoje vidjenje koje mislim da moze da pomogne. Posebno kad neko samo sljusne ovde potpuno nesredjen tekst, pa ponekad i bez ikakvog pitanja ili molbe ili vec neznamtinijacega sto bi onima koji resavaju dalo neki motiv, osim samo toga da se nesto resi. Posebno kada je rec o standardnim zadacima koji su samo prezvakavanje.
E sad, to moze biti disciplina onih koji post-uju resenja, a moze i biti neka vrsta pravila (pretpostavljam da ima i onih koji ciljano daju kompletna resenja). S' druge strane mislim da bi bilo komplikovano moderatorima da izbacuju kompletna resenja, a mozda je malo i besmisleno kada se uvek moze preko PP ili mail-om ili vec kako dati direktno sta kome treba. Evo sad malo pisuci ovo kao da mi se slaze...

Ako je motiv postavljanja takvog pravila da postavljac bude naveden na resenje, dakle samo potpomognut, onda se to uvek moze zaobici direktnim kontaktom, pa to onda gubi smisao. Forum je mesto gde bi od resenja jedne teme trebalo mnogi da imaju koristi... Drugi motiv sada ne vidim... Tako da mislim da je najbolje da svako shodno svojim principima i zeljama napise odgovor. Pre bih voleo da se oni koji postavljaju malo uteraju u red u smislu forme postavljenog pitanja. Verovatno se siri prica kako se ovde resavaju zadaci pa se odjednom pojavi neko sa jednim jedinim post-om, postavi pitanje kao da je uradio copy-unakazi-paste iz neke sveske i zatim nestane jer nije dobio "na tacni" :)

Tako da Sonec, kao sto si i ti promenio glediste, tako ce svako vremenom da iskristalise sta zeli da postigne i koja je njegova uloga na ovom forumu. Sta od toga sto ovde resava zadatke dobija, a sta daje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Predlog za poboljsanje efikasnosti foruma Matematika

[ Pregleda: 1256 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.