Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuler na grafickoj kartici. Podesavanje brzine ventilatora i temperatura?!

[es] :: Video karte i monitori :: Kuler na grafickoj kartici. Podesavanje brzine ventilatora i temperatura?!

[ Pregleda: 3805 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sensei1980

Član broj: 66562
Poruke: 53
91.191.0.*



+13 Profil

icon Kuler na grafickoj kartici. Podesavanje brzine ventilatora i temperatura?!25.05.2012. u 11:42 - pre 144 meseci
Pozdrav!

Imam jedno pitanje vezano za ventilator na grafickoj Ati Radeon HD VTX 6870.

Naime,

temperatura u idle je izmedju 35 stepeni do 45 stepeni, u zavisnosti od vremena, tj. toplote u sobi gde se PC nalazi. Kada pokrenem neku igru, tipa Dirt3, sa podesavanjima na Ultra, temperatura se poveca na nekih 70 stepeni, sto je normalno za opterecenje koje sama igrica zahteva. Citao sam o temperaturama za moju karticu i normalne temperature u toku zahtevnih igrica mogu da idu mnogo vise od tih 70. Do nekih 100 stepeni je granica najvise. Ono sto sam primetio jeste da dok mi je temperatura oko 70 stepeni, ventilator se vrti na nekih 33%.

Sada sledi moje pitanje:

da li bi nesto nastetio svojoj grafickoj kartici kada bi podesio ventilator da se vrti na recimo 50% konstantno dok su vrucine i dok igram igre, jer tada temperatura pri najvecem opterecenju ne prelazi 60-65 stepeni. Da li bi to na neki nacin negativno utilalo na graficku karticu ili na sam ventilator, ili jednostavno temperatura od 70 stepeni, dok igram najzahtevnije igre, sa automatskim podesavanjem od ati-ja i tih nekih 33% posto rada ventilatora, ne treba da me zabrinjava... ?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Kuler na grafickoj kartici. Podesavanje brzine ventilatora i temperatura?!25.05.2012. u 20:48 - pre 144 meseci
Ne bih se puno brinuo oko toga. 70-75°C pri loadu je normalno za tu karticu... Ako se bude pela preko 90°C pri maksimalnom opterecenju onda razmisljaj o poboljsanju hladjenja... Maksimalna temperatura Barts XT GPU-a je 105°C...
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.



+187 Profil

icon Re: Kuler na grafickoj kartici. Podesavanje brzine ventilatora i temperatura?!25.05.2012. u 21:14 - pre 144 meseci
Citat:
sensei1980: Citao sam o temperaturama za moju karticu i normalne temperature u toku zahtevnih igrica mogu da idu mnogo vise od tih 70.
da li bi nesto nastetio svojoj grafickoj kartici kada bi podesio ventilator da se vrti na recimo 50% konstantno dok su vrucine i dok igram igre, jer tada temperatura pri najvecem opterecenju ne prelazi 60-65 stepeni. Da li bi to na neki nacin negativno utilalo na graficku karticu ili na sam ventilator, ili jednostavno temperatura od 70 stepeni, dok igram najzahtevnije igre, sa automatskim podesavanjem od ati-ja i tih nekih 33% posto rada ventilatora, ne treba da me zabrinjava... ?


Mozda zaboravljate da sama (za vas) povisena temperatura graficke kartice, ima kao uzrok -unutrasnju temperaturu vaseg kucista . Nije isto da vasu karticu imate u nekom dobro provetrenom kucistu i u nekom standardnom kucistu .Svako od korisnika ove graficke kartice ima razlicito kuciste ,jelte .
Sto se tice podesavanja gpu fana vi mozete da podesite vecu brzinu obrtaja, ali mislim da je to bespotrebno .
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Kuler na grafickoj kartici. Podesavanje brzine ventilatora i temperatura?!

[ Pregleda: 3805 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.