Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara

[es] :: Windows mreže :: Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjatdi

Član broj: 194947
Poruke: 69
82.208.218.*



+1 Profil

icon Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara15.05.2012. u 06:52 - pre 144 meseci
Treba legalizovati Windows u firmi u kojoj ima 50 računara i dva servera. Serveri rade na Linux-u, CentOS distr. Na radnim stanicama mora biti Windows zbog poslovne aplikacije koja ce se koristiti. Aplikacija se instalira na svim radnim stanicama, dok je baza na serveru. Koristiće se i štampači i to deljenjem, jedan štampač deliće 2-4 računara. E sad, kako u legalizaciji windowsa sa 50% učestvuje i proizvođač te poslovne aplikacije on nameće kupovinu Windows 7 Home Basic ili Windows 7 Home Premium, naravno zbog razlike u ceni sa Windows 7 Professional i tvrdi da će sve raditi bez problema.
Kontaktirao sam i Microsoft ali sam od operatera dobio šturi odgovor da ne mogu koristiti domen, da jedan štampač mogu da dele do 5 korisnika na Home Basic-u, i 10 na Home Premium-u, da workgrupu mogu da kreiram samo preko Windows 7 Professional a ostale samo da pridruzim.
E sad pitanje je kakva su vaša iskustva, kako ove dve "kućne" verzije rade u jednoj većoj LAN mreži, kakve bi probleme imao, šta bi izgubio u odnosu na Windows 7 Professional?
Molim za brz odgovor!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara15.05.2012. u 08:14 - pre 144 meseci
Ovde mozes sve da vidis detaljno.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/compare

Ja da odlucujem kupio bi pro verziju. S obzirom da prvi put kupujes windowse, ne znam kako uopste mozes da kupis home verziju. U GGWA mislim da je ukljucem samo pro.

Zamisli ti sad das x eura da to legalizujes, i tvoj direktor za x dana, odluci da kupi jos neku aplikaciju, ili zahtjeva od tebe neku opciju koju je vidjeo kod kolege u firmi akoja radi samo sa domenom? I sta ces da mu kazes? e znate direktore ovo sve sto smo kupili i sve pare sto smo potrosili to sad mozemo da bacimo jer mi opet treba x eura da radi??? pa sta mislis da ce biti njegovo odgovor ako ga i bude uopste?

Prvo nije mi jasno uopste kako mreza od 50 racunara uopste radi bez domena, al eto..
Bojan
 
Odgovor na temu

nikoletinabursac
millan gurovic
ricBa

Član broj: 237834
Poruke: 23
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara28.06.2012. u 13:59 - pre 143 meseci
Koliko ja znam za firmu mora da bude w7 pro verzija, znam da su pravili nekima jer su imali starter i home basic, znaci samo pro dolazi u obzir
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara28.06.2012. u 17:31 - pre 143 meseci
Ne mora da bude pro, može i starter i to je legalno, ako je legalno kupljeno. :D

Ali sve ispod pro verzije stvarno nema šta da traži u firmi koja ima 50 računara.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows 7 Home Basic/Premium u mreži sa 50 računara

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.