Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta

[es] :: Elektronika :: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta

[ Pregleda: 4235 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duki_pa
pancevo

Član broj: 49306
Poruke: 45
94.247.203.*



Profil

icon Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 11:49 - pre 145 meseci
Imam fabricki alarm na kolima koji nema shock sensor.
Ideja je da povezem shock senzor preko releja, a rele ce da prekine/uspostavi kontakt na prekidacu na vratima od auta i alarm svira...

1. Moze li neko da mi da blok skicu takvog povezivanja?
2. Treba li neke diode da ugradim ( i gde ) radi zastite?
3. Shock sensor ima: Crnu (-), Crvenu (+), Blue=instant trigger i green=warning trigger zicu. (koju od ove dve plava ili zelena ide na rele ili obe)?




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

if_they_move_kill them
Novi Sad

Član broj: 202424
Poruke: 89
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 13:05 - pre 145 meseci
Ne ide to tako, slab je to signal za rele. Na centralnoj jedinici najverovatnije već imaš ulaz za signal. Celu stvar mora da odradi neko kome je poznata instalacija, konkretno tvog modela auta.
 
Odgovor na temu

duki_pa
pancevo

Član broj: 49306
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 14:18 - pre 145 meseci
Sereviser bi samo mogao da ugradi drugi alarm pored ovog fabrickog, ali to ne preporucuju. auto je u garanciji.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 15:13 - pre 145 meseci
Onda odes u ovlasceni servis da ti ugrade senzor. To bi morali da znaju kako se radi, osim ako nisu neki "levaci".
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

duki_pa
pancevo

Član broj: 49306
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 16:27 - pre 145 meseci
Ma trebaju mi predlozi za moju ideju.
Ako ima neko da doda nesto u ovom smislu "Ugradnje senzora sa releom..." neka kaze, a ostali neka se suzdrze.
Hvala
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 16:50 - pre 145 meseci
Posto ti treba "ideja": ne cackaj nista, auto ti je u garanciji.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 22:01 - pre 145 meseci
Citat:
ZAS011: Posto ti treba "ideja": ne cackaj nista, auto ti je u garanciji.

Lepo ti rece covek - ne diraj, automatski gubis garanciju na deo automobila oko koga je "cackano" (kompletna instalacija) a negde cak i na ceo automobil (da, i mehanika, i elektrika, sve ostaje bez garancije), a to ti se, verujem, nikako ne isplati (sigurno je jedno 99% jeftinije da platis ovlascenog servisera da ugradi nesto i da kasnije on za to odgovara, nego da izgubis garanciju na ceo auto zbog shock senzora)...

Citat:
ZAS011: Onda odes u ovlasceni servis da ti ugrade senzor. To bi morali da znaju kako se radi, osim ako nisu neki "levaci".

Nije uvek slucaj, podosta levaka danas radi kod "ovlascenih servisera" (koji baj-d-vej ispunjavaju standarde sto se tice zgrade/alata/osoblja [koje samo na papiru ima neke silne sertifikate])...

Pozdrav.
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 22:10 - pre 145 meseci
@shpiki:
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta24.04.2012. u 22:27 - pre 145 meseci
Citat:
ZAS011: @shpiki:

to TI MENI kazes? :)
ne patim od broja ispod nicka nimalo...
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta25.04.2012. u 07:04 - pre 145 meseci
Mozes li reci koji je auto u pitanju? Deluje neverovatno da neki alarm danas nema sok senzor, pa cu da te pitam dali i imas alarm? Mnogi auti imaju daljinsko otvaranje vrata ali to nije alarm

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

duki_pa
pancevo

Član broj: 49306
Poruke: 45
94.247.203.*



Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta25.04.2012. u 08:20 - pre 145 meseci
Auto je hyandai, ima "fabricki alarm". To verovatno i nije alarm, vec kada se otvore vrata "nasilno" prekine se kontakt (ili uspostavi) i ECU na kolima ukljuci sirenu. Verovatno je ta varijanta.

Mogao bih da ugradim u servisu jos jedan alarm (rekose iz servisa) ali oni to ne preporucuju, a tu bi bio onda i jos jedan ddaljinski...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta26.04.2012. u 07:39 - pre 145 meseci
Ne znam sta da ti kazem, pogledaj http://www.streetbeatcustoms.com/Hyundai/Car-Alarm-System/ jer za tvoj auto sigurno ima sta trazis, informativno. Vidim da uz neke modele ide i taj sok senzor

Kupio sam punto iliti zastava 10. Nije bilo daljinskog otvaranja vrata pa sam otisao u ovlasceni servis i ugradili su alaram. E, koje razocarenje, takav se moze kupiti na buvljaku i jedan je od jeftinijih. Montaza katastrofa, samo su ga zalepili negde iznad pedale kvacila pa je jednom palo na nogu supruzi dok je vozila. Nije smela da pomeri nogu dok nije dosla kuci.

Srecom nije dugo radio pa sam otisao u redovan servis koji se bavi autoelektrikom. majstor je rekao da je povezao i prtljaznik. Rekao sam da nije morao da se trudi, a on ladno "pa instalacija vec postoji, samo onaj ko je ugradjivao alaram to nije znao, trebalo je samo spojiti".

Ne znam koliko sam ti pomogao, ali popricaj i sa nekim drugim osim sa onima iz servisa gde si bio. Koliko sam shvatio, novi automobili imaju mnogo toga pripremljeno i ne bi rekao da je ugradnja alarma problem, samo se prikljuce zicice. Ali ako tako kazu onda moras da im verujes. Mislim da je van pameti, ali nisam iznenadjen

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Steva22
Novi Sad

Član broj: 254324
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta16.05.2012. u 10:00 - pre 145 meseci
Jos jako davno su kvalitetni auto alarmi tipa GT,Cobra idr. izbacili sok senzore kao opcije svojih alarma. (lepi automobili lepo gore)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako Shock sensor da povezem preko releja koji ce prekidati kontakt na vratima auta

[ Pregleda: 4235 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.