Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14146 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju10.03.2012. u 14:28 - pre 146 meseci
Imam Altec Lansing VS2420 kompjuterske zvučnike (2.0), rade, zvuk je dobar, problem je što čim utaknem kabl u utičnicu jedan od zvučnika (onaj koji nema on/off dugme i potenciometar) počne da zuji. Šta je problem i može li se to rešiti?
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju10.03.2012. u 16:16 - pre 146 meseci
Probaj da uključiš van računara tj. na nekoj drugoj utičnici i na mobilnom ili mp3 player.

Verovatno ti negde "hvata" smetnje, možda je od ulaznog kabla a možda i u samom uređaju...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju10.03.2012. u 16:32 - pre 146 meseci
Čuje se i na zasebnoj utičnici. Nije to baš glasno zujanje ali je primetno kad je kompjuter isključen. Mislim da zuje oba, ali ovaj koji sam spomenula više.
 
Odgovor na temu

kobraaa

Član broj: 300221
Poruke: 94
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju12.03.2012. u 21:28 - pre 146 meseci
Pokusaj da promenis ulaz, da ukljucis zvucnike ne u kompjuter vec u mp3 plejer ili tome slicno, moguce da se smetnje javljaju u samom kompjuteru.
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 17:03 - pre 146 meseci
Nema veze sa kompjuterom, zvučnici zuje kad se uključe u struju čak i kad kompjutera nema na vidiku. :) Dobila sam informaciju da je najverovatnije problem u lošem kablu, neki olabavljen spoj ili slično a pošto kabl ne može da se odvoji bez otvaranja zvučnika ne isplati se popravljati.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 17:29 - pre 146 meseci
Ako ulazni kabal nije uključen nigde (mp3, mob...) zvučnici i treba malo da zuje, kada se priključi na neki izvor zvuka ne treba da zuji ništa ako je sve ok...

Može da bude problem u ulaznom kablu a možda i u pojačalu npr. ako mrežni kabal stoji blizu pojačala/ulaza tog kanala.

Ne znači da se ne isplati popravljati, bude to rešeno i za 10min

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 20:33 - pre 146 meseci
E ovi moji zuje i kad su povezani na nešto i kad nisu. Jednostavno, čim se uključe u struju (on/off dugme je u off položaju). Zvuk je kao kod nekog uređaja na stendbaju, prilično je tih, preko dana se čuje samo kad se prisloni uvo uz zvučnik ali kad je sve ostalo u sobi pogašeno čuju se itekako. Moram da ih isključujem iz struje pre spavanja jer me nerviraju.

Rekli su mi da mi se ne isplati da nosim zvučnike u servis da ih tamo otvaraju jer će me koštati više nego što zvučnici vrede nego da nađem nekog ko se zanima za elektroniku da malo pročačka a tu sam slaba.
 
Odgovor na temu

kobraaa

Član broj: 300221
Poruke: 94
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 20:39 - pre 146 meseci
Zvucnici za kompjuter imaju dosta jeftinu i nekvalitetnu elektroniku,moguce da je Integralac nesto u kvaru recimo ako pored tog brujanja primetis i znatno slabiji zvuk nego obicno. Mogu da bude milion stvari jednostavno zvucnici treba da se otvore i pogledaju odavde nemogu nista da ti kazem
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 20:43 - pre 146 meseci
Ne, zvuk je dobar, bez promena. Zato i gledam da li može nešto da se uradi jer nemam razloga da ih menjam (a i ne bih bez preke potrebe jer nisam baš pri parama a ako bih uzimala nešto novo ne bih uzela nešto bezveze) ali jako zamara to stalno uključivanje/isključivanje iz struje. No ako mora da se otvara, šta da se radi. Možda i nađem nekog za to.
 
Odgovor na temu

kobraaa

Član broj: 300221
Poruke: 94
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 20:50 - pre 146 meseci
Pa onda su u pitanju klasicne smetnje koje mogu da dolaze sa ulaza pojacavaca ili sa napajanja kod ispravljaca pojacava, trece nema. Nek neko ko otvara pogleda ispravljac tacnije filter (kondenzator) i neka ga zameni.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 21:06 - pre 146 meseci
Citat:
pixie:Jednostavno, čim se uključe u struju (on/off dugme je u off položaju).


Kolegama je boldano promaklo. Razlog je zujanje transformatora, ne zuje zvučnici nego sam transformator, i zujat će neovisno dal su upaljeni ili ne (jer prekidač prekida tek nakon transformatora). Znam jer imam isti problem sa Smart Box 5.1 sustavom kojeg koristim za DVD. Preko dana se i ne primjeti no kad idem spavat, nemogu zaspat ako ih ne isključim iz struje. Trafo unutar subwoofera zuji i baš ide na živce kad je tišina u sobi.

A kako to riješiti, možda nije dobro učvršćen ili nešto, mada ne vjerujem da bi se time riješio problem. Trebalo bi prebaciti da prekidač za paljenje prekida prije transformatora samo to iziskuje dosta modificiranja. Možda ovako nešto:
http://i01.i.aliimg.com/photo/...mp_power_supply_cord_cable.jpg
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 22:13 - pre 146 meseci
Ma nije promaklo nego se postavljač teme nije lepo izjasnio

Trebalo je odmah u prvom postu da se tako objasni a ne tek sada...

Možda je zujanje trafoa ali možda i kablovi za zvučnike idu preblizu do trafoa a on se ne gasi i eto zujanja.

Verovatno je jedan bliže pa zuji više.

A možda i sam trafo zuji, ali i da ne zuje zašto bi trafo radio kada se zvučnici ne koriste?

Može se to lako prepraviti da gasi mrežu kao što i treba...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 22:33 - pre 146 meseci
Odmah u prvom postu piše da zvučnik počne da zuji čim utaknem kabl u utičnicu. ;)





 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 22:34 - pre 146 meseci
Ja imam slican problem, zvucnici prilicno jako bruje kada su ukljuceni. Problem je u tome sto je na istom stolu i baza, tj punjac bezicnog telefona i on pravi smetnje zvucnicima. Cim se baza iskljuci smetnji nema. Cudno je to sto tebi zuje i kada iskljucis zvucnike na dugme, kod mene po iskljucivanju zvucnika na dugme prestaje i brujanje.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju13.03.2012. u 22:39 - pre 146 meseci
Bome

Evo resenja ,pre spavanja ih pokrijes cebetom i neces cuti kako zuje Provereno..

Ne moras se patiti sa opravkom i cupanjem kabla iz uticnice
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju14.03.2012. u 01:02 - pre 146 meseci
Citat:
pixie: Odmah u prvom postu piše da zvučnik počne da zuji čim utaknem kabl u utičnicu. ;)


Da ali je napisano da jedan zuji više od drugog što dovodi zaključka da je pojačalo uključeno.

Trebalo je da se napiše sa prekidač...

Pozdrav!
Aca 93
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju14.03.2012. u 10:12 - pre 146 meseci
Šta god da je trebalo ili nije, zvučnici zuje pa zuje. :)




 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju14.03.2012. u 10:21 - pre 146 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: Razlog je zujanje transformatora, ne zuje zvučnici nego sam transformator, i zujat će neovisno dal su upaljeni ili ne (jer prekidač prekida tek nakon transformatora).


Zdravo, da li možeš da proveriš (i odgovoriš) ovo što ti je predložio učesnik u temi? npr. prisloni uvo na zvučnik sa transformatorom...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju14.03.2012. u 10:33 - pre 146 meseci
A koji je zvučnik sa transformatorom? Zujanje čujem upravo kad prislonim uvo na mrežicu ali mislim da se čuju oba zvučnika, jedan možda malo više. Preko dana se ne primeti jer mi pored zuji i kućište kompjutera ali kao što je pioneer napisao, noću kad je tišina baš ide na živce.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju14.03.2012. u 10:47 - pre 146 meseci
To čudo izgleda ima stand-by koji služi da bi trošilo struju iz mreže i kad ne treba. Magnetno polje oko trafoa koji i sam po sebi hoće da zuji uopšte ne pomaže u cijeloj priči. Ili se pomiri sa tim,ili kreći u akciju koja može da potraje i nema garancije za uspjeh,to najviše zavisi od tvojih sposobnosti i mogućnosti. Najmanji je problem napraviti listu mogućih uzroka.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kompjuterski zvučnik zuji kad je uključen u struju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14146 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.