Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora

[es] :: Laptopovi :: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora

[ Pregleda: 2486 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladja_VR
Mladen Kovacevic
Masinski tehnicar za kompjutersko
konstruisanje
Sremska Mitrovica

Član broj: 252772
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora01.03.2012. u 13:35 - pre 147 meseci
Imam MSI CR700X, Windows 7 operativni sistem... Desavalo mi se sledeci problem s'vremena na vreme... Kada se malo optereti procesor, tipa neka igrica i slicno laptop se samo ugasi. Pretpostavio sam da je u pitanju temperatura procesora i da mu je to sto se gasi neka zastitna mera. Zato sam skinuo Core Temp program da ocitam temperaturu i dobio sledece podatke :



Znaci 60 do 70 stepeni kada radi na "leru", a sa nekim igricama kada se malo optereti skace i na 85,90 stepeni.... I cim se pokrene i najobicniji proces,tipa Google Chrome, cuje se kako pali cooler procesora, tj. zvuk coolera postaje glasniji... Nisam neki strucnjak za laptopove, ali mislim da je ovo previse... Probao sam da izgooglam koja je optimalna radna temperatura za ove procesore i ovaj laptop, ali nisam nasao... Inace stalno stoji na ravnoj povrsini, odnosno stolu tako da otvori za hladjenje nisu blokirana... Pitam vas da li je ovo zaista razlog zasto se gasi i ako jeste da li je moguce da sam resim problem ili se moram obratiti nekom servisu? Razmisljao sam da uzmem ono postolje sa dodatnim coolerima, ali kada su skokovi temperature ovako extremni, mislim da bi to pripomoglo, ali ne bi resilo problem u potpunosti... Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora01.03.2012. u 15:23 - pre 147 meseci
To nije racunar za igranje igrica. nVIDIA GeForce 8200M G je integrisana grafika (IGP) na nVidia nForce MCP79MVL chipsetu i vrlo je skromnih karakteristika. Laptopovi sa nVidia chipsetovima se najvise greju od svih laptopova i ubedljivo najvise kvarova izazvanih pregrevanjem je sa ovim laptopovima bez obzira na to ko je proizvodjac. Ako si laptop uzimao za igrice o tome si trebao da vodis racuna pre kupovine. Ako budes laptop i dalje arcio sa igricama, sa ili bez postolja za hladjenje uskoro ce biti zreo za servis.
 
Odgovor na temu

Mladja_VR
Mladen Kovacevic
Masinski tehnicar za kompjutersko
konstruisanje
Sremska Mitrovica

Član broj: 252772
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora01.03.2012. u 15:43 - pre 147 meseci
Nije ni uzet za igrice... Svremena na vreme ubacim neku i to ne puno zahtevnu koju ova konfiguracija, cemu god da je namenjena. moze da gura lagano... On dize tempereaturu i na zahtevniji program... Mozda me niste razumeli, ali stvarno ga nearcim nicim preterano, ali temperatura od 60,70 stepeni kada ne radi nista je mnogo i ne verujem da treba tako da bude pa sve i da se MSI greje vise nego ostali...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora01.03.2012. u 16:40 - pre 147 meseci
Zdravo Mladja_VR, da li si nekada čistio unutrašnjost Laptopa?


_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora01.03.2012. u 17:37 - pre 147 meseci
Onda OK. S'obzirom da je nvidia chipset, i to jos sa integrisanom grafikom, kao sto rekoh, uvek ce se prosecno grejati vise nego laptopovi sa na primer Intelovim ili ATI chipsetovima. Laptop treba periodicno otvarati radi ciscenja kao sto rece valerijan. Ako nisi verziran u tome onda nosi laptop u servis da se ociti prasina i da se zameni termalna pasta. Ako ciscenje i zamena termalne paste ne da rezultate onda su ozbiljniji problemi u pitanju.
 
Odgovor na temu

Mladja_VR
Mladen Kovacevic
Masinski tehnicar za kompjutersko
konstruisanje
Sremska Mitrovica

Član broj: 252772
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora02.03.2012. u 15:43 - pre 147 meseci
Valerijane radio sam to na desktop racunaru i menjao sam termalnu pastu na procesoru, ali ipak to ne bih radio na laptop-u... Interesuje me samo jos da mi neko ko zna kaze kolika bi trebalo da bude optimalna temp. procesora na ovim laptop-u, da znam da li treba da ga nosim u servis ili da se jednostavno pomirim sa ovom boljkom?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora02.03.2012. u 16:24 - pre 147 meseci
Možeš (delimično) i bez otvaranja da proveriš da li su rešetkice (iste ili slične kao na fotografiji) zapušene prašinom (izgleda kao filc) sa unutrašnje strane:
(uperiš lampicu ili sijalicu)



Takođe možeš i po osećaju da proceniš da li je brzina toplog vazduha koji izlazi iz tog otvora normalna (osluškujući brzinu ventilatora) ili je nešto manje/više blokira, da ne kažem denfuje

Pokušaj i da uradiš testove temperatura prilikom različitih opterećenja,
pa da podneseš detaljniji izveštaj sa malo više podataka...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 02.03.2012. u 18:05 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mladja_VR
Mladen Kovacevic
Masinski tehnicar za kompjutersko
konstruisanje
Sremska Mitrovica

Član broj: 252772
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora16.03.2012. u 20:11 - pre 147 meseci
Obratio sam se decku koji se malo bolje razume u laptop-ove i on ga je otvorio ocistio prasinu i promenio termalnu pastu...Temperatura mi je sad oko 50 stepeni i odlicno radi... Vise se ni cooler ne cuje da radi kao dajc na leru. :D Hvala svima na pomoci i sugestijama...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora17.03.2012. u 06:58 - pre 147 meseci
Odlično!

Ja sam nakon prvog otvaranja Laptopa, filc koji je formirala prašina, mogao da prodam kao filc za Ride činelu...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop MSI CR700x problem sa temperaturom procesora

[ Pregleda: 2486 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.