Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da resim ovaj Wireless Problem.Molim iskusne da mu pomognu.

[es] :: Wireless :: Kako da resim ovaj Wireless Problem.Molim iskusne da mu pomognu.

[ Pregleda: 1510 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrFox000
Kokin Brod,Etno Selo

Član broj: 299811
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kako da resim ovaj Wireless Problem.Molim iskusne da mu pomognu.24.02.2012. u 01:06 - pre 147 meseci
Znam da je ova tema bila vise puta na dnevnom redu ali ono sto meni treba nisam uspeo da nadjem.Dakle,imam ADSL ruter 4mb/ps brzina.Zelim da kupim TL-WR1043ND ( http://www.tp-link.rs/Proizvod...ess%20N%20LAN/TL-WR1043ND.aspx ) ovaj ruter.Potrebno mi je da posaljem signal vise od 500 m gde mi je radionica.E sad,posto on ima ove 3 antene,moj plan je sledeci.Da umesto ovih malih antena postavim malo jace,jednu OMNI ANTENU malo jacu 10-15dbi.a drugu usmerenu ka radionici mislim da bi doboljno bilo Usmerena 16dbi.Sad me zanima,da li je to izvodljivo,koliko sme max. da bude kablo od rutera do antene,jer sam planirao dam i ruter bude u potkrovlju a antene na krovu.Koje kablo da stavim i kojeg otpora. Ovu Omni antenu postavljam jer 2 brata mi koriste internet,blizi su od 50.Sad smo umrezeni kablom. Zelim to srediti wireless-om.Hvala svima
 
Odgovor na temu

radojko

Član broj: 6022
Poruke: 241
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako da resim ovaj Wireless Problem.Molim iskusne da mu pomognu.04.03.2012. u 00:25 - pre 147 meseci
Taj uradjaj je u n standardu sto znaci da noristi MIMO antenski sistem odnosno da se sve tri antene koriste u isto vreme. Prakticno mozes da razdvojis kao sto planiras ali to nije predvidjeno odnosno peformanse ce biti lose. Najbolej bi bilo da koristi uredjaj kome mogu da se iskljuce antenski izlazi pojedinacno, tako da se ostavi samo da jedan izlaz radi i na njega prikljuci omni antena. Na udaljenoj lokaciji bi trebao takodje da postavis userenu antenu kako bi prijem bio bolji. Ako je potrebno da kablovi budu duzi npr 10m, onda koristi kvalitetnije, odnosno deblje. Karakteristika kablova se izrazava u impedansi i standard je 50oma za wireless uredjaje.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako da resim ovaj Wireless Problem.Molim iskusne da mu pomognu.04.03.2012. u 06:48 - pre 147 meseci
Uzmi neki uredjaj koji ima sam jednu antenu, i kositi usmerene antene na obe strane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako da resim ovaj Wireless Problem.Molim iskusne da mu pomognu.

[ Pregleda: 1510 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.