Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express

[es] :: MS SQL :: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express

[ Pregleda: 2757 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express07.02.2012. u 12:03 - pre 147 meseci
Pokusavam da instaliram MS SQL Server 2008 Express na Windows XP SP3.
Kada dodjem do stavke Server Configuration, tu treba uneti Account Name i Password, javlja mi neku gresku:

The specified credentials for the SQL Server service are not valid. To continue, provide a valid account and password for the SQL Server service.

Zna li ko o cemu se radi, i kako da resim problem?
 
Odgovor na temu

vlad1ca
bgd

Član broj: 62616
Poruke: 7
91.208.89.*



Profil

icon Re: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express07.02.2012. u 12:51 - pre 147 meseci
nemam trenutno kod sebe instalaciju da probam
ali da probam da ti pomognem ovako napamet
Ovde je neki problem do user-a sa kojim pokusavas da instaliras

1.Proveri da li ti se username i ime racunara ne poklapaju, nisi napisao da li je to tvoj racunar ili server mada express je vise za neku kucnu varijantu za developer-e, ucenje ili da probas nesto.
Ako jesu kreiraj novog user-a ili promeni ime racunara

2.Kreiraj user-a u Win sa jacim passwordom (tj. Strong(complex) password po Win), loguj se kao taj user na masinu pa probaj
Javi sta si uradio pa da vidimo dalje
 
Odgovor na temu

sparc
Sladjan Parc

Član broj: 65760
Poruke: 134
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express07.02.2012. u 13:24 - pre 147 meseci
Probaj da okacis printsreen na kome ti javlja gresku
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express07.02.2012. u 13:33 - pre 147 meseci
Hvala na odgovoru, resio sam u medjuvremenu problem. I u pravu si, koristim za ucenje, nista ozbiljno.
Na nekom drugom forumu nasao sam ovaj tekst i to mi je pomoglo:

On the service configuration page, you need to specify a built-in account (NT Authority\System or NT Authority\Network Service) with no password needed, domain account with password, or local user account with a password. In a later CTP release, we will be improving the usability of this dialog. In the Database engine configuration page, you need to specify a strong password for the SA account if you use mixed-mode authentication and you need to provision a user within the database. You don’t need to specify a password for this account.

Ja sam umesto da unesem Account Name i Password, odabrao opciju "NT Authority\System", i instalacija je prosla bez unosenje tih podataka. Sada da li cu kasnije zbog toga imati problema, videcu. Pokusavam sada da instaliram SQLManagement studio.
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express07.02.2012. u 13:40 - pre 147 meseci
Tacnije u koloni Account Name sam odabrao opciju NT Authority\System.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express07.02.2012. u 13:47 - pre 147 meseci
ovako je to otprilike izgledalo i kada bi uneo username i password, u dnu ovog prozora bi mi odstampalo poruku u kojoj pise ono sto sam ostavio u svom prvom postu.
Hvala vam jos jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: problem sa instalacijom MS SQL Servera 2008 Express

[ Pregleda: 2757 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.