Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova slusalica, stari interfon - kako povezati zice TEH-TEL “SPARK” blok 62

elitemadzone.org :: TechZone :: Nova slusalica, stari interfon - kako povezati zice TEH-TEL “SPARK” blok 62

[ Pregleda: 6614 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanmr
Dejan Mratinković
programer
Beograd

Član broj: 56360
Poruke: 21
217.24.19.*

ICQ: 149161688
Sajt: www.vicevi-dana.com


+3 Profil

icon Nova slusalica, stari interfon - kako povezati zice TEH-TEL “SPARK” blok 6226.12.2011. u 14:01 - pre 150 meseci
Kupio sam novu interfon TEH-TEL slusalicu, tacnije celu unutrasnju jedinicu, “SPARK” Šifra artikla: 0343

Pokusao sam da je povezem na stari intefonski sistem u zgradi (blok 62).

Medjutim, u zgradi je interfon sa 4 zice, dok u sluslici postoji 6. Povezivanjem "boja na boju" nisam dobio nikakav rezultat, ostale su mi viska dve zice - narandžasta i zelena.

Nekim kombinacijama sam uspevao da nabodem da otvorim vrata, ali nikako nisam uspeo da dobijem sve funkcije. Sto je najcudnije, vrata se (izgleda) otvaraju kada spojim dve zice (narandžastu i zelenu) na sivu, dok su ostale vezane "po istim bojama". Čini mi se takodje, da je samo taj kontakt otvorio vrata, nezavisno od dugmeta.

Skinuo sam šeme sa sajta proizvođača, ali su mi beskorisen zato što ne znam šta je ulaz.

Inače, i prethodno je bio neki TEH-TEL uređaj, ali je mudri majstor raskinuo kablove pre nego sto je zapamtio kako je bilo uvezano.

Ima li ko kakvu ideju kako ovo resiti?

Hvala.


Pozdrav,
Dejo.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Nova slusalica, stari interfon - kako povezati zice TEH-TEL “SPARK” blok 6226.12.2011. u 14:55 - pre 150 meseci
pogledati kod komšije?
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

dejanmr
Dejan Mratinković
programer
Beograd

Član broj: 56360
Poruke: 21
217.24.19.*

ICQ: 149161688
Sajt: www.vicevi-dana.com


+3 Profil

icon Re: Nova slusalica, stari interfon - kako povezati zice TEH-TEL “SPARK” blok 6227.12.2011. u 09:07 - pre 150 meseci
Komsije su uglavnom penzioneri, a buduci da sam nov u zgradi ni njih ne poznajem. A da bih to video mora neko da mi dozvoli da rasklopim interfon.

Ima li neko iskustva sa tim prevezivanjima?
Pozdrav,
Dejo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Nova slusalica, stari interfon - kako povezati zice TEH-TEL “SPARK” blok 62

[ Pregleda: 6614 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.