Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada

[es] :: Windows desktop :: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MusicXpert
Hobi muzicki producent
Nis,Srbija

Član broj: 295560
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada18.12.2011. u 16:11 - pre 150 meseci
Dual-Boot je napravljen na mom kompjuteru pa se pitam kako sakriti u Win7 sistemsku particiju XP-a i obratno. I da na taj nacin sprecim konflikte istih drajvera koji koriste obadva OS-a na pr. Graficki,audio,anti virusne programe,firewall-e.... ,jer ako obrisem drajver sa recimo xp-a obrisu se i sa win7 ..

Cuo sam da mogu to odraditi sa disk managment ali hocu prvo da proverim da nebih morao da pravim gresku i ako je tako kojom alatkom bih isto tako to sakrio u xp-u. Mozete i linkovati odredjeni tutorial,ja sam trazio na engleskom ali bez uspeha.

??
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada18.12.2011. u 17:05 - pre 150 meseci
Citat:
jer ako obrisem drajver sa recimo xp-a obrisu se i sa win7 ..


kako si to uspeo :-))))
 
Odgovor na temu

MusicXpert
Hobi muzicki producent
Nis,Srbija

Član broj: 295560
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada18.12.2011. u 18:16 - pre 150 meseci
Nisam ja uspeo vec aplikacija :D,obrisem tune up sa xp i kada hocu da startujem iz win7 prijavljuje mi gresku. Nije to bio slucaj samo za taj program. I meni nije jasno sobzirom da je svaka aplikacija instalirana na svom OS-u. Inace,da li neko zna za odgovor mog glavnog pitanja.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada19.12.2011. u 20:30 - pre 150 meseci
Ne znam kako sakriti kad se oba butuju sa iste particije ;)
 
Odgovor na temu

MusicXpert
Hobi muzicki producent
Nis,Srbija

Član broj: 295560
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada19.12.2011. u 21:11 - pre 150 meseci
Pa naravno ne na istu particiju,recimo da je win 7 na C/ particiju a Xp na F/ ali na istom hard disku.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada19.12.2011. u 21:52 - pre 150 meseci
Ako je tako, onda bi trebalo da je vrlo prosto. Nisam probao, samo logički naslućujem da jednostavno uklanjanje drive letter-a iz disk management-a vrši posao.
Podigneš xp i onda uđeš u disk management. Desni klik na particiju gde ti je win7 i klikneš na remove drive letter. Particija i podaci su i dalje tu, ali se particija više ne vidi.
Restartuješ, isto to ponoviš iz sedmice za Winxp...

Disk management, ako ne znaš gde se nalazi, najlakši put ti je klik na start menu, desni klik na my computer pa onda "manage".
about:networking
 
Odgovor na temu

MusicXpert
Hobi muzicki producent
Nis,Srbija

Član broj: 295560
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada19.12.2011. u 23:57 - pre 150 meseci
Znaci to je dovoljno. Tako sam i slutio da se radi s tim fintama ali nisam hteo nesto da zabrljam. Hvala puno,mislim da ce to resiti moj problem sa konfilktima pojedinih drajvera.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada20.12.2011. u 00:10 - pre 150 meseci
Citat:
MusicXpert: Pa naravno ne na istu particiju,recimo da je win 7 na C/ particiju a Xp na F/ ali na istom hard disku.


Recimo da se i jedan i drugi bootuju sa C particije iako su instalirani na razlicite particije, pozz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomoc! - Win7(64bit) & Win XP kako sakriti sistemsku particiju jednog i drugog u rezimu rada

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.