Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone

[es] :: Office :: Excel :: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone

[ Pregleda: 2806 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ramzesIV

Član broj: 263681
Poruke: 149
*.univie.teleweb.at.



+6 Profil

icon makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 12:11 - pre 151 meseci
u koloni a imam imena kao sto su TRES, VML, CAS (i tako recimo 150 redova), u koloni K su imena, V je kod, AC procenat.

ja hocu da makro trazi samo iz kolone A VML i da kopira podatke iz K, V, AC koji pripadaju tom VML u drugi sheet.

i da dobijem novu tabelu A, B, C, tj iz stare K, V, AC.

da li neko ima vec slican kod, i kako napisati?

hvala unapred na pomoci.
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.opera-mini.net.



+36 Profil

icon Re: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 13:34 - pre 151 meseci
Ako sam te dobro razumeo problem može da se reši sa formulom VLOOKUP.
office.microsoft.com/en-us/excel-help/vlookup-HP005209335.aspx


Izvini ako grešim.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 13:49 - pre 151 meseci
S obzirom da ti treba nova tabela (iz postojeće), sigurniji način je da napraviš izvedenu tabelu (Pivot table).
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

ramzesIV

Član broj: 263681
Poruke: 149
*.univie.teleweb.at.



+6 Profil

icon Re: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 14:16 - pre 151 meseci
moze s formulom, to sad radim... nego kad nesto radis dugo, pocne da ide na nerve i pozelis da napravis makro da automatizujes...

a tu je problem sto je to samo jedan deo od svega sto radi, pa bih ja radije makro.
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 15:24 - pre 151 meseci
evo odradio sam ti makro za to sto trazis, pogledaj kod ostavio sam ti tamo u komentarima kratka uputstva. Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ramzesIV

Član broj: 263681
Poruke: 149
*.univie.teleweb.at.



+6 Profil

icon Re: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 16:22 - pre 151 meseci
da, to je nesto sto trazim.
samo bez input box-a.
na kraju makro nije toliko komplikovan, samo treba znati!!!

hvala mnogo!!!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone28.11.2011. u 16:25 - pre 151 meseci
kako zelis, tamo sam ti ostavio obe varijante i sa i bez INPUTBOX-a, samo stavi apostrofe gde je INPUTBOX ili obrisi te redove a tako dje i obrisi redove gde se pojavljuje promenljiva Sveska.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: makro za trazenje reci u jednoj koloni i kopiranje podataka iz druge kolone

[ Pregleda: 2806 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.