Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 2008r2 fondation server - problem sa RDP konekcijom

[es] :: Windows mreže :: Windows 2008r2 fondation server - problem sa RDP konekcijom

[ Pregleda: 1271 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dsipic
sipic denis

Član broj: 8820
Poruke: 18
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Windows 2008r2 fondation server - problem sa RDP konekcijom21.11.2011. u 14:31 - pre 151 meseci
Problem koji mi se desava na Windows 2008r2 fondation server HP edition (instaliran na HP Proliant ml110g6) je sledeci:

podignut je terminal service posto knjigovodstvena aplikacija koju firma koristi radi kroz rdp. Kada podignem RDP sesiju iz koje se podize program (na samom klijentu navedena putanja za pokretanje programa) i pustim nesto na stampu na mrezni stampac (genericki windows driver hp -5200) desava se da pri izlasku iz programa sesija ne bude raskacena vec moram rucno da resetujem konekciju u ms consoli (zatvori odnosno ugasi programa a sesija ostane i dalje aktivna kao da nisam izasao).

TO se desava bez obzira koji program pokrenem iz sesije (openoffice word, ms word, ne bitno sta je).

Ako podignem sesiju koja ne pokrece program vec se konektuje na server pri cemu na desktopu klijenta dobijem desktop servera a zatim pokrenem program direktno na serveru(star-programs-recimo word) i pustim nesto na stampu, zatim izadjem iz programa i kazem start-log off sve radi bez problema.


Ovaj problem sam imao cesto sa Windows 2003 serverom na koji je instaliran driver stamapaca koji nije PCL5. To sam znao sta je problem pa sam lako resavao - zamena drivera na PCL5 verziju.

Kod servera 2008r2 (prvi put ga konfigurisem za remote desktop service) ne znam sta je problem pa mi treba neciji savet ili misljenje kako ovo da otklonim.

Hvala u napred za pomoc.
HTC TyNT II
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows 2008r2 fondation server - problem sa RDP konekcijom

[ Pregleda: 1271 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.