Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

startovanje programa preko klika na dugme iz drugog

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: startovanje programa preko klika na dugme iz drugog

[ Pregleda: 1091 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cerebrum981
world

Član broj: 154744
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon startovanje programa preko klika na dugme iz drugog17.11.2011. u 00:24 - pre 151 meseci
private: System::Void btnNotePad_Click(System::Object^ sender, System::EventArgs^ e) {

ShellExecute(NULL, "open", "C:\\WINDOWS\\notepad.exe", NULL, NULL, SW_SHOWMAXIMIZED);

}

e sad ovo mi izbacuje gresku: "error C2664: 'ShellExecuteW' : cannot convert parameter 2 from 'const char [5]' to 'LPCWSTR'"
radio sam u vc++ 10

pre sam to radio (dok sam iso u skolu) u VC6 pomocu WinExec e sad vidim da se to ne koristi vise a i ne funkcionise mi, pa ako moze pomoc da mi neko napishe kako to da izvedem.

hvala


 
Odgovor na temu

cerebrum981
world

Član broj: 154744
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: startovanje programa preko klika na dugme iz drugog17.11.2011. u 01:36 - pre 151 meseci
proradio je WinExec ne znam kako:

WinExec("notepad.exe",SW_SHOW);



[Ovu poruku je menjao cerebrum981 dana 17.11.2011. u 02:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: startovanje programa preko klika na dugme iz drugog17.11.2011. u 09:26 - pre 151 meseci
Stavi slovo L ispred string literala. Umesto "open" treba L"open". Umesto "C:\\WINDOWS\\notepad.exe" treba L"C:\\WINDOWS\\notepad.exe". Slovo L govori kompajeru da je u pitanju Unicode string, što funkcija očekuje. Teoretski pravilinije bi bilo da umesto L"neki string" stoji _T("neki string") (underscore, slovo T, i zagrade oko stringa), jer to omogućava slobodu biranja izemđu dve opcije (da se koriste ANSI ili Unicode stringovi), ali ta sloboda je besmislena jer moderne aplikacije moraju da rade sa Unicode stringovima pa je ona druga opcija totalno bespotrebna.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: startovanje programa preko klika na dugme iz drugog

[ Pregleda: 1091 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.